Draugystės parko Kaune rekonstrukcijos pradžia: patenkinti ne visi

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Penktadienį Dainavos mikrorajono gyventojams buvo pristatytas Draugystės parko rekonstrukcijos projektas ir surengtas atsisveikinimo su senuoju parku renginys. Žemės sklypas, esantis tarp Taikos bei V. Krėvės prospektų ir Kovo 11-osios gatvės, rengiasi permainoms. Ketinama pertvarkyti bendrojo naudojimo teritoriją paverčiant ją aktyvia erdve, atvira visuomenei.

Vakar, spalio 13 d., po vidurdienio, Dainavos mikrorajono gyventojai rinkosi išgirsti apie tai, kaip netolimoje ateityje turėtų atrodyti greta jų namų esantis Draugystės parkas. Tikėtina, jog čia netrukus atsiras pėsčiųjų, dviračių, bėgimo ir riedučių takai, sporto paskirties inžineriniai statiniai, nauji mažosios architektūros elementai, rekonstruotas esamas baseinas, įrengtos vaikų žaidimų aikštelės. Netrūks vietos ir įvairaus pobūdžio renginiams.  Kauniečiai galės mėgautis aktyviu laisvalaikiu gryname ore. Be to, atšalus orams nuobodžiauti taip pat neteks – teritoriją norima pritaikyti taip, jog būtų įrengta čiuožykla ant ledo ir daugelis kitų naujovių.

Kaip prieš kurį laiką buvo rašoma Kauno miesto savivaldybės interneto svetainėje, projekte numatytas ir esamų Draugystės parko želdinių tvarkymas  – kirtimas, genėjimas bei naujų želdinių įveisimas nekeičiant sklypo pagrindinės žemės naudojimo paskirties ir naudojimo būdo. Pastaroji tema itin skaudi daugeliui kauniečių.

Rekonstrukcijos projekto pristatymas, pasak kai kurių gyventojų, patiko ne visiems. Jų teigimu, trūko informacijos apie būsimą susirinkimą, veikiausiai todėl į jį susirinko nedaug žmonių, svarsto gyventojai. Taip pat architektai projektą esą pristatė nepakankamai išsamiai.

„Architektei uždaviau keletą klausimų, tačiau į daugelį iš jų negavau jokių atsakymų. Tiesiog parodė į pakabintą projektą ir pasakė, jog jame viskas parodyta. Tačiau nieko nepaaiškino“, – tikino susirinkime dalyvavusi Dainavos mikrorajono gyventoja.

Pasak jos, projekte matyti tik tai, kuriose vietose numatyta įrengti kelius, sporto aikštyną, šunų vedžiojimo aikštelę ir kitus bendro naudojimo objektus. Gyventojai, moters teigimu, teiravosi ir dėl galimo medžių išsaugojimo Draugystės parko teritorijoje. Tačiau esą buvo tik paminėta, jog kai kuriems iš esamų medžių jau gerokai virš keturiasdešimties metų, todėl visų tikrai nepavyks išsaugoti.

„Jei bus iškirsta daugybė medžių, sąlygos gyventojams taps nepalankios. Draugystės parkas yra judrioje vietoje, kurioje nuolat zuja automobiliai. Tektų kvėpuoti ne grynu, o itin užterštu miesto oru. Mes ir taip neturime erdvių, į kurias galėtumėme ateiti“, – skundėsi gyventojai.

Draugystės parko rekonstrukciją numatyta užbaigti per 12 mėnesių. Iš viso parko sutvarkymo ir priežiūros darbams skirta beveik 1,6 mln. eurų.

94 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Vaizdo registratoriaus įrašas: sankryžos pavadinimas paaiškina tai, kas čia vyksta

Kodėl Kaune pabrango šiluma?

„Nemokama“ dovana miestiečiams atsieina 2500 eurų per dieną

Mače su Ispanijos čempionais – dėjimų šou ir rekordinis NBA skautų apsilankymas Kaune

Iš ledo gniaužtų Lampėdyje gelbėjimo tarnybos traukė skenduolius

Amaliuose automobilis rėžėsi į stulpą - vairuotoja išvežta į ligoninę

„Via Baltica“ kaktomuša susidūrė vilkikai - formuojasi didelė spūstis (atnaujinta)

Keičiasi kompensuojamųjų vaistų priemokos

Kauno žydų religinė bendruomenė išleido paauksuotą rabino I. E. Spektoriaus monetą

Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos išvados nepalankios P. Baršauskui