Draugystės parko Kaune rekonstrukcijos pradžia: patenkinti ne visi

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Penktadienį Dainavos mikrorajono gyventojams buvo pristatytas Draugystės parko rekonstrukcijos projektas ir surengtas atsisveikinimo su senuoju parku renginys. Žemės sklypas, esantis tarp Taikos bei V. Krėvės prospektų ir Kovo 11-osios gatvės, rengiasi permainoms. Ketinama pertvarkyti bendrojo naudojimo teritoriją paverčiant ją aktyvia erdve, atvira visuomenei.

Vakar, spalio 13 d., po vidurdienio, Dainavos mikrorajono gyventojai rinkosi išgirsti apie tai, kaip netolimoje ateityje turėtų atrodyti greta jų namų esantis Draugystės parkas. Tikėtina, jog čia netrukus atsiras pėsčiųjų, dviračių, bėgimo ir riedučių takai, sporto paskirties inžineriniai statiniai, nauji mažosios architektūros elementai, rekonstruotas esamas baseinas, įrengtos vaikų žaidimų aikštelės. Netrūks vietos ir įvairaus pobūdžio renginiams.  Kauniečiai galės mėgautis aktyviu laisvalaikiu gryname ore. Be to, atšalus orams nuobodžiauti taip pat neteks – teritoriją norima pritaikyti taip, jog būtų įrengta čiuožykla ant ledo ir daugelis kitų naujovių.

Kaip prieš kurį laiką buvo rašoma Kauno miesto savivaldybės interneto svetainėje, projekte numatytas ir esamų Draugystės parko želdinių tvarkymas  – kirtimas, genėjimas bei naujų želdinių įveisimas nekeičiant sklypo pagrindinės žemės naudojimo paskirties ir naudojimo būdo. Pastaroji tema itin skaudi daugeliui kauniečių.

Rekonstrukcijos projekto pristatymas, pasak kai kurių gyventojų, patiko ne visiems. Jų teigimu, trūko informacijos apie būsimą susirinkimą, veikiausiai todėl į jį susirinko nedaug žmonių, svarsto gyventojai. Taip pat architektai projektą esą pristatė nepakankamai išsamiai.

„Architektei uždaviau keletą klausimų, tačiau į daugelį iš jų negavau jokių atsakymų. Tiesiog parodė į pakabintą projektą ir pasakė, jog jame viskas parodyta. Tačiau nieko nepaaiškino“, – tikino susirinkime dalyvavusi Dainavos mikrorajono gyventoja.

Pasak jos, projekte matyti tik tai, kuriose vietose numatyta įrengti kelius, sporto aikštyną, šunų vedžiojimo aikštelę ir kitus bendro naudojimo objektus. Gyventojai, moters teigimu, teiravosi ir dėl galimo medžių išsaugojimo Draugystės parko teritorijoje. Tačiau esą buvo tik paminėta, jog kai kuriems iš esamų medžių jau gerokai virš keturiasdešimties metų, todėl visų tikrai nepavyks išsaugoti.

„Jei bus iškirsta daugybė medžių, sąlygos gyventojams taps nepalankios. Draugystės parkas yra judrioje vietoje, kurioje nuolat zuja automobiliai. Tektų kvėpuoti ne grynu, o itin užterštu miesto oru. Mes ir taip neturime erdvių, į kurias galėtumėme ateiti“, – skundėsi gyventojai.

Draugystės parko rekonstrukciją numatyta užbaigti per 12 mėnesių. Iš viso parko sutvarkymo ir priežiūros darbams skirta beveik 1,6 mln. eurų.

94 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Kelionių planavimo klaidos: kai po atostogų norisi dar vienų atostogų

Pataria specialistai: ką valgyti, kad miegas būtų saldus?

Kauniečiai apie įvykį Draugystės parke: turi keistis ir įstatymai, ir žmonių požiūris

Masinė avarija netoli Kauno marių: susidūrė keturi automobiliai

Avarija Eiguliuose: lengvasis automobilis kliudė motociklininką

Pulsas – ką jis pasako apie mūsų sveikatos būklę bei ištvermę?

Tragedija Kauno apskrityje: rastas įšalęs jauno vyro kūnas

Painiava Eurolygoje mažėja: ką „Žalgiris“ gaus sau į ketvirtfinalio porą?

Fiksuoja skaitytojai: viešojo transporto vairuotojai lengvinasi ne tualete (vaizdo įrašas)

Prasidėjus pajamų deklaravimui, žmonės bando keisti automobilių pardavimo kainas