Rudens nerimas: kiek studentai mokės už būsto nuomą Kaune?

Asociatyvi / DELFI nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kaunas, kaip ir kiti šalies miestai, šiemet sulauks kiek mažiau studentų nei ankstesniais metais, tačiau šio miesto išskirtinis bruožas tas, jog į čia atvažiuoja sąlyginai daug užsieniečių.

Užsieniečiai – studentai ir besiplečiančių įmonių darbuotojai – palaiko kainas. Nors, iš kitos pusės, pasiūla Laikinojoje Sostinėje taip pat pakankamai didelė. Miesto neaplenkė tendencija, kai kritus bankų palūkanoms žmonės pradėjo investuoti į nuomai skirtą būstą.

Populiariausi butai

Kalbant apie studentus, daugelis pirmenybę teikia mokslo įstaigų bendrabučiui. Ieškantys atskiro būsto renkasi butą kuo arčiau mokslo įstaigų, arba rajonuose, iš kurių patogiau universitetus ir kolegijas pasiekti viešuoju transportu. Populiariausi dviejų kambarių butai, nes juose galima gyventi po kelis ir taip taupyti.

„Šiandien nuomos pasiūla Kaune pakankamai didelė. Galima rinktis iš daugiau nei 400 butų“, – sako Saulius Umbrasas, „Ober-Haus“ Kauno biuro vadovas.

Pasiūla yra išaugusi dėl pastaraisiais metais didelio investuojančių į butus Kaune skaičiaus. Ypatingai daug tokių objektų siūloma miesto centre.

„Ober-Haus“ duomenimis, 1-3 kambarių butus centrinėje miesto dalyje ir Senamiestyje paprastai siūloma nuomotis nuo 180 iki 580 Eur/mėn. (priklausomai nuo konkrečios vietos, pastato statybos metų ir įrengimo lygio), miegamuosiuose rajonuose nuo 140 iki 410 Eur/mėn.

Skirtingi studentai

Nors butų, iš kurių galima rinktis, daugėja, tačiau dauguma jų nelieka stovėti tušti.

„Nuomos paklausa išlieka aukšta dėl gana didelio užsienio studentų skaičiaus. Šios kategorijos nuomininkų kasmet daugėja. Taip pat pastebime, kad butų nuomai ieško vis daugiau atvykstančių į Kauną dirbti užsienio šalių piliečių“, – apie pokyčius pasakoja S. Umbrasas.

Jaunuoliai priimami gyventi į butą ir po kelis (dažnai tai pagrindinis studentų reikalavimas), nes taip jiems lengviau išlaikyti būstą. Kai kurie būsto savininkai, žinodami, kad įsikurs 4–6 žmonės, didina nuomos kainą, argumentuodami didesniu turto nusidėvėjimu. Tačiau, kiek žino S. Umbrasas, tokie atvejai gan reti.

„Miesto centre buto nuoma yra aukštesnė 20–40 proc. nei miegamuosiuose rajonuose. Studentai iš Lietuvos dažniausiai renkasi miegamuosius rajonus, o į centrą pretenduoja užsienio studentai“, – pastebi S. Umbrasas.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

20 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.

Naujausios žinios

Akibrokštas: Sodra jauną mamą prilygino pensininkei

Avarija Petrašiūnuose: po automobilių susidūrimo prireikė medikų pagalbos

„Mojo Lounge“ ruošia Kauno naktinį gyvenimą dar vienam laipteliui

Smurto proveržis Kauno apskrityje: kentėjo nuo pažįstamų žmonių

Vėlų vakarą Kauno rotušė nusidažė purpuru

Pasiūlė idėją, leisiančią pakelti vidutinį atlyginimą iki 1440 eurų ir susigrąžinti emigrantus

Dalyje Kauno regiono kelių eismo sąlygas sunkina plikledis

Prašo pagalbos: ieškomas Kaune merginą nuskriaudęs vairuotojas

„Queen“ koncertas Kaune: gerbėjai prie scenos laukė 5 valandas

Šį savaitgalį šviesų festivalio taikinyje – vienas seniausių Kauno pastatų