Teisme pradėta nagrinėti Rokuose nėščiąją su vaiku užsipuolusių asmenų byla

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Trečiadienį pagreitinto proceso tvarka Kauno apylinkės teisme turėjo būti nagrinėjama visuomenės dėmesio sulaukusi byla, kai kovo 12 d. Kaune, Rokų g. esančiame prekybos centre, o vėliau lauke, buvo puldinėjama nėščia moteris bei jos vyras. Prie moters dar parduotuvėje kabinėtasi dėl esą per lėto atsiskaitymo už prekes, lauke minėti asmenys nusitaikė ir į jos vyrą užsienietį, indų tautybės, pradėjo spardytis, laidyti rasistines replikas ir raginti jį „varyti į savo šalį“.

Trečiadienį pranešta, kad bylos nagrinėjimas atidedamas, nes nukentėjusioji Rasa nori papildyti kaltinimą: baudžiant ne tik už viešosios tvarkos pažeidimą, bet ir už rasinės neapykantos kurstymą jos vyrui. Moters prašymu bylos svarstymas atidėtas, nes jai reikia susirasti advokatą ir detaliau susipažinti su bylos medžiaga. Prokurorės Jurgitos Patalavičienės pasiūlymas bylą nagrinėti šiandien ir tik už viešosios tvarkos pažeidimą, grindžiant tuo, kad rasizmas būtų kaip sunkinanti aplinkybė – atmestas. Palaikyta nukentėjusios pozicija, byla bus svarstoma kovo 27 d.

Teisme trečiadienį pasirodė abu kaltinamieji: Kaune gyvenantis Paulius Elijošius (25 m.), kuris dukart teistas ir Rokuose gyvenantis Lukas Bukauskas (23 m.), teistas vieną kartą. Lietuvoje jie nedirba, nesimoko, P. Elijošius teigė dirbantis Norvegijoje, tačiau darbovietės neįvardino.

Abu vyrai teismo paskirtas baudas už ankstesnius nusikaltimus yra sumokėję.

Įtariamieji itin dengė veidus, slapstėsi ir teismo salėje, tuomet teisėjas Rimantas Grigas buvo priverstas sudrausminti juos ir įspėjo: „Čia jums ne teatras, kaukių nereikia, prašome atidengti veidus”. Įtariamieji pakluso.

Anot prokurorės Jurgitos Patalavičienės, įtariamieji savo kaltę pripažino ir gailisi, jų teigimu, moterį parduotuvėje jie užsipuolė suerzinti, esą per lėto jos mokėjimo už prekes kasoje. Beje, jauni vyrai pripažino, nusikaltimo metu buvę išgėrę alaus. „Kaltinamieji prisipažino, išreiškė gailestį. (…) Jie nurodė, kad nusikalstamą elgesį parduotuvės kasoje skatino išgertas alkoholis – alus“, – komentavo J. Patalavičienė. Ji pažymėjo, kad vieno asmens teistumas jau išnykęs, anksčiau abu vyrai teisti už analogišką veiklą.

Policija vairavusiam asmeniui jau surašė protokolą už vairavimą be valstybinių numerių ir be draudimo.

Tolesnė bylos eiga paaiškės kovo 27 d.

Užsipuolė prekybos centre

Portalas „Kas vyksta Kaune“ pirmadienį rašė, kad kovo 12 d. (sekmadienį) apie 19:30 val. Kaune, Rokų g. esančio prekybos centro kasoje užsipulta nėščia moteris, atseit ji per lėtai atsiskaitinėja už prekes. Moteriai nepavyko dukart atsiskaityti mokėjimo kortele, teko kiek palaukti, kol pinigų iš automobilio jai atnešė sūnus. Parduotuvėje už nėščiosios eilėje laukę vaikinai pradėjo plūstis necenzūrine leksika bei grasinimais, esą jos lauks nužudytos I. Strazdauskaitės likimas. Kabinėjimasis prie moters tęsėsi lauke, kur jos laukė vyras. Minėti asmenys pradėjo užgaulioti ir vyrą, svaidytis rasistiniais pasisakymais, spardytis, grasinti susidorojimu. Vėliau minėti asmenys pasišalino automobiliu „Mercedes Benz“.

Kauno policija apie įvykį informuota 20:05 val. Kauno apskrities vyriausiame policijos komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR baudžiamojo kodekso 284 str. 1 dalį (dėl viešosios tvarkos pažeidimo, už tai gresia laisvės atėmimas iki 2 m.).

Pirmadienį sulaikyti du įtariamieji, anksčiau teisti 23 m. ir 25 m. vyrai, rastas ir paimtas automobilis. Tą pačią dieną nustatyti ir kiti du asmenys: 18 metų mergina bei 21 metų vaikinas (anksčiau teistas), pastariesiems dviems asmenims kaltinimai nepareikšti.

169 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Praneša skaitytojai: „Abiturientai „laksto“ gatvėmis kaip išprotėję - partrenkė žmogų“

„Akacijų alėjos“ scenoje koncertuos legendinių „Foje“ muzikantų suburta grupė

Piktnaudžiavimu kaltinamą D. Gineikaitę siūloma bausti didžiule bauda

Su kanapėmis ir amfetaminu - Kauno pareigūnams į rankas

Nuo kelio nuvažiavo mažamečio vairuojamas keturratis: sužeisti du žmonės

Populiarus prie Kauno pilies vykstantis ūkininkų turgus keičia vietą

D. Grybauskaitei jau statomas namas: atskleidė, kiek suplanuota išleisti

Į ligoninę išvežtas neblaivios motinos talžytas mažametis

Įsiplieskus gaisrui atliekų konteineryje - akimirksniu sulaikytas kaltininkas

Eismo įvykis Vilijampolėje: kaktomuša susidūrus automobiliams, formavosi spūstys