Panemunės policijos komisariatas interesantus pasitinka visiškai atsinaujinęs

Asociatyvi/R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Pirmadienį viename iš buvusių Šančių kareivinių pastatų duris atvėrė rekonstruotas, moderniai įrengtas Panemunės policijos komisariatas. Rekonstrukcija atlikta viduje, o pastato išorės atnaujinimas nukeltas ateičiai.

Atidaryme dalyvavo garbūs svečiai: Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, Vidaus reikalų ministras Tomas Žilinskas, Lietuvos policijos generalinis komisaras Linas Pernavas, apskričių vyriausiųjų policijos komisariatų viršininkai.

Modernus pastatas beveik 50-čiai pareigūnų

Pastato renovacijos projektas kainavo 118 tūkst. eurų, juos skyrė Policijos departamentas. Už lėšas atliktas elektroninių ryšių, elektros instaliacijos keitimas, sanitarinių mazgų atnaujinimas, patalpų sienų tinkavimas, gruntavimas, kiti darbai, pareigūnams nupirktos planšetės ir daugiafunkciniai, ekonomiški švietimo bei skanavimo aparatai, baldai. Pastate įrengta moderni ginklinė, dvi sulaikymo kameros, apklausos kambarys, daiktinių įrodymų saugykla, poilsio ir persirengimo kambariai, virtuvė, kambarys su skalbimo mašinomis ir džiovyklėmis.

Renovuotame Panemunės policijos komisariato pastate šiuo metu dirba 47 pareigūnai.

Gerėja visuomenės požiūris į policiją

Šventiniame rekonstruoto pastato atidaryme dalyvavęs Ministras Pirmininkas džiaugėsi tinkamai įrengta vieta pareigūnams dirbti ir, pasak jo, teigiamais pokyčiais visoje Vidaus reikalų sistemoje. „Neinama keliu, kad lėšos būtų „patrupinamos“ keliems komisariatams, bet susitelkta į gerą vieno komisariato įrengimą“, – sakė A. Butkevičius. Jis paminėjo ir kitą teigiamą pokytį – šįmet pareigūnų algų kėlimui skirta 1,8 mln. eurų.

Ministras Pirmininkas pridūrė, kad kelerius pastaruosius metus kečiasi visuomenės požiūris į policiją – tampa pozityvesnis. „Susitikimuose su visuomene girdžiu, kad po Nepriklausomybės atkūrimo, policija pradėjo žymiai keistis, ypač pastaraisiais metais. Patys pareigūnai jaučia vis didesnę pareigą ir atsakomybę, dirbant mūsų valstybei, ginant visuomenės interesus“, – teigė A. Butkevičius.

Dirbs greičiau ir efektyviau

Vidaus reikalų ministras T. Žilinskas akcentavo, kad pareigūnai turi eiti pas žmones, o ne sėdėti patalpose, tačiau tinkama darbo vieta – būtina.

„Policijos pareigūnai nėra prievartos priemonė, tai paslaugos teikimas mūsų gyventojams, siekiant užtikrinti jų gyvybę, sveikatą, turtą. Pareigūnams turi būti sudarytos tinkamos sąlygos dirbti orioje aplinkoje. Taip pat bus užtikrintos ir tinkamos laikymo sąlygos sulaikytiesiems“, – sakė T. Žilinskas.

Jis išskyrė pagrindinį policijos tikslą: kad pareigūnai greičiau sureaguotų į pagalbos šauksmą ir didesnis dėmesys būtų skiriamas nukentėjusiajam, o ne pažeidėjui. „Siekiame darbą atlikti greičiau, kokybiškiau ir efektyviau“, – akcentavo T. Žilinskas. Jo teigimu, šie pokyčiai turėtų būti įdiegti visuose Lietuvos komisariatuose.

Geros darbo sąlygos – motyvuoja

Lietuvos policijos generalinis komisaras L. Pernavas atskleidė, kad Kaune policijos pastatų būklė nebuvo geriausia, jo teigimu, renovacijos sulaukė ne paskutinis policijos pastatas.

„Prieš dvejus metus norėjome sutvarkyti ir kitas dvi Panemunės policijos nuovadas, bet suvokėme, jei Lietuvoje eisime šiuo keliu – remontuosime keliasdešimt metų, tad buvo pasirinktas naujas policijos veiklos modelis, po kurio trims Panemunės policijos pastatams skirtos lėšos buvo investuotos į vieną pastatą, esantį A. Juozapavičiau pr. 17. Pastato rekonstrukcijai – tai nedidelės lėšos“, – sakė L. Pernavas.

Kauno apskr. VPK viršininkas Darius Žukauskas pasakojo, kad ankstesniame, neremontuotame pastate motyvacija dirbti nebuvo itin skatinanti: „Nuo lubų gali kristi tinkas, koridoriuje užkliūti koja už nelygaus paviršiaus ir kita – tai nėra labai malonu. Dabartinės darbo sąlygos – puikios“, – pažymėjo D. Žukauskas.

Susitikimo metu informuota, kad nuo 2016 m. liepos mėnesio pirminės grandies pareigūnai gaus didesnes algas – 600 eurų, atskaičius mokesčius. Siekiama, kad per pastaruosius penkerius metus pareigūnų alga būtų bent 1000 eur.

22 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Medžioklės parodoje – Lietuvos istorija ir pusantro tūkstančio trofėjų

Jubiliejinis titulas – „Žalgiris“ dvidešimtąjį kartą tapo LKL čempionais (foto)

Laukiantiems savaitgalio – blogos žinios

Tarp gražiausių kadrų iš Kauno – propagandinio portalo naujienos

Reformos nepadėjo: į biudžetą įplaukė mažiau pinigų negu planavo

Elektros pastotės priežiūros darbai šalia Rumšiškių baigėsi skaudžia nelaime

Tokio daugiabučių gyventojų susidomėjimo nesitikėjo: pradedamas antras programos etapas

Nyderlandų investuotojų bumas: kodėl plėtrai renkasi Kauną?

Lietuvą lankys Airijos prezidentas: Kaune pasirašys tris sutartis

Pirkinių centras „Savas“ keičia savo įvaizdį