Žalgiriečiai sirgaliams Kaune padovanojo pirmąją naujų metų pergalę | Kas vyksta Kaune

Žalgiriečiai sirgaliams Kaune padovanojo pirmąją naujų metų pergalę

Naujuosius 2016 metus Kauno „Žalgirio“ krepšininkai pradėjo pergalingai. Šeštadienį „Tete-e-Tete Casino-LKL“ pirmenybėse žalgiriečiai nugalėjo Panevėžio „Lietkabelį“ 84:58 (26:14, 21:18, 19:16, 18:10). Tai buvo šešioliktoji kauniečių pergalė per septyniolika LKL rungtynių. Sekmadienį „Žalgiris“ namuose dar susitiks ir su Utenos „Juventus“ komanda.

Mačą galingai pradėjo „Žalgirio“ aukštaūgiai: penkis taškus surinko Ianas Vougioukas, krepšio link prasibrovė Paulius Jankūnas – 7:0. Panevėžio krepšininkams pavyko nutraukti beveik keturių minučių tylą (7:2), bet tada keturis taškus įsirašė Martynas Pocius ir, įpusėjus kėliniui, pasitarimą šaukti teko svečių komandai – 11:2.

Rezultatyvų žaidimą M.Pocius tęsė ir po minutės pertraukėlės, pirmą kauniečių tritaškį realizavo Mantas Kalnietis, baudos metimą pridėjo Siimas-Sanderis Vene – 17:4. Mantas savo taškų kraitį pildė dar dviem, o P.Jankūnas – penkiais taškais (24:10). Paskutinius ketvirčio taškus Lietuvos čempionai pelnė itin išradingai, kuomet per visą aikštelę M.Kalnietis siuntė kamuolį S.Vene ir šis gražią ataką užbaigė dvitaškiu – 26:14.

Antrajame kėlinyje žalgiriečiai prisileisti varžovų neketino: įsibėgėjusio Olivier Hanlano nesustabdė pražanga, prie baudų metimų linijos stojo Brockas Motumas ir I.Vougioukas – 32:17. Ketvirčiui įsibėgėjus greito išpuolio smaigalyje atsidūrė perdavimą atlikęs Lukas Lekavičius bei pasižymėjęs O.Hanlanas, toliau sunkiai sustabdomas buvo I.Vougioukas, o nuo jo neatsiliko į aikštelę žengęs ir „2+1“ pelnęs Martynas Sajus (39:21). Trečią M.Kalniečio rezultatyvų perdavimą taškais pavertė B.Motumas, drąsiai žaidė Edgaras Ulanovas – 43:23. Rekordinį deficitą pasiekę „Lietkabelio“ krepšininkai suaktyvino žaidimą ir prieš didžiąją pertrauką kiek sumažino atotrūkį – 47:32.

Iškart po didžiosios pertraukos pasižymėjo Edgaras Ulanovas, tačiau puolime vis laisviau jautėsi ir svečiai – 49:36. Netaiklų savo metimą taisė P.Jankūnas, išradingai krepšio link prasibrovė E.Ulanovas (53:38). Kauniečių puolimą budino tolimas bombas paleidę O.Hanlanas ir P.Jankūnas – 59:40. Taiklūs baudų metimai brėžė naują rekordinę ribą tarp komandų (62:40), tačiau greitai savo žodį tarė ir „Lietkabelio“ krepšininkai – 62:44 . Kėlinio pabaigoje baudų mesti stojo L.Lekavičius ir M.Sajus, dvyliktąjį tašką įsirašė O.Hanlanas bei prieš paskutinę dešimties minučių atkarpą skirtumas tarp komandų buvo daugiau nei įtikinantis – 66:48.

Gražiai „suvaikščiojus kamuoliui“ pasižymėjo M.Pocius ir S.Vene, iš vidutinio nuotolio taikliai metė L.Lekavičius – 72:52. Savo taškų kraitį atsidarė penkis taškus per nepilnas dvi minutes pelnęs Kasparas Vecvagaras, prasiveržimą rezultatyviai užbaigė M.Pocius (79:54). Po savuoju krepšiu karaliavo blokais varžovus baudę B.Motumas ir S.Vene, pastarieji nesnaudė ir puolime, o komandas jau skyrė lygiai 30 taškų – 84:54. Per likusią minutę kauniečiai taškų nepelnė, bet lengva pergale pradėjo Naujuosius metus – 84:58.

„Žalgiris“: P.Jankūnas 14, O.Hanlanas 12 (4/4 dvit.), I.Vougioukas 11 (6 atk. kam.), M.Pocius 10 (5/7 dvit., 5 atk. kam.), M.Kalnietis 7, E.Ulanovas 7, B.Motumas 6, S.Vene 5 (7 atk. kam.), K.Vecvagaras 5 (4 per. kam.), M.Sajus 4, L.Lekavičius 3 (5 rez. perd.).

„Lietkabelis“: J.Zuza 17 (7/9 dvit.), J.Kazakauskas 10 (6 atk. kam.), V.Vasylius 10, M.Iličius 9.