9448
Asociatyvi / Giraitės ginkluotės gamykla / R. Tenio nuotr.

Oficialiai pradedamos Giraitės ginkluotės gamyklos antros šovinių linijos statybos

Verslas2026-08-28 10:59pagalBNS
Vienintelė šovinių gamintoja Baltijos šalyse Giraitės ginkluotės gamykla penktadienį oficialiai pradeda įgyvendinti naują plėtros projektą – įmonė stato antrą šovinių gamybos liniją, į kurią investuos 33,6 mln. eurų.
Kaip BNS šią savaitę teigė Giraitės ginkluotės gamyklos vadovas Mindaugas Kurauskas, bendra projekto vertė siekia 33,6 mln. eurų.
Anot M. Kurausko, su Vilniaus statybų įmone „Binkauskas ir Stašinskas“ pasirašyta 11,39 mln. eurų vertės rangos sutartis. Tuo metu įrangą naujai linijai tieks Italijos, Prancūzijos ir Vokietijos įmonės.
Penktadienį gamykloje lankysis ministras Taurimas Valys – jam bei žiniasklaidai bus pristatyta projekto eiga, plėtra bei laukiami rezultatai.
M. Kurauskas anksčiau sakė, jog 2022–2023 metais patvirtinta įmonės plėtra apima antros linijos instaliavimą ir mažo kalibro šovinių gamybos ir asortimento bei kiekybinę plėtrą.
BNS rašė, kad bendrovė ruošiasi nuo 5,5 tūkst. iki 7,9 tūkst. kv. metrų išplėsti gamybos ir sandėliavimo patalpas, pastatyti naują pavojingų atliekų aikštelę, rodo gamyklos plėtros projekto poveikio aplinkai vertinimo dokumentai. Statybas ketinama baigti ir liniją paleisti 2027 metų trečiąjį ketvirtį.
Šiemet sausį Giraitės gamykloje pradėjo veikti pažangios šaudmenų kontrolės ir sujungimo į vieną juostą sistemos, o kovą įrengti karinių bei snaiperinių kulkų ir švininės šerdies formavimo presai, leidę gamyklai pačiai pasigaminti reikalingas kulkas.
Birželį skelbta, kad gamykla pradeda gaminti antidroninius šovinius – bandomosios jų partijos jau išsiųstos į Švediją ir Prancūziją.
M. Kurauskas birželį taip pat teigė, kad gamykla kalbasi su Danijos gynybos pramone dėl galimybių naudoti šovinius dronuose, skirtuose numušti kitus dronus.
Papildyta 11.28 val.
Siūloma pripažinti valstybei svarbiu projektu
Vienintelės šovinių gamintojos Baltijos šalyse Giraitės ginkluotės gamyklos planuojamą antrą šovinių gamybos liniją Vyriausybei siūloma pripažinti valstybei svarbiu projektu.
Kaip rašoma Finansų ministerijos parengtame Vyriausybės nutarimo projekte, nuo 2028 metų pradžios gamykla numato didinti šaudmenų gamybą, o 2029 metais pajėgumus dar padvigubinti įsigyjant papildomų įrenginių, įrengiant dar vieną liniją, modernizuojant kokybės kontrolės ir pagalbinę infrastruktūrą.
„Projektas svariai prisidės prie būtinų strateginių nacionalinio saugumo ir gynybos srities tikslų pasiekimo“, – rašoma projekte.
Teigiama, kad išplėtus pajėgumus įmonės pajamos padidės nuo 28 mln. eurų pernai iki bent 59 mln. eurų 2029 metais, o EBITDA išaugs nuo 4,9 mln. eurų iki mažiausiai 13 mln. eurų.
Ministerija pažymi, kad bendrovės gamybos infrastruktūra yra pakankama antrajai linijai įdiegti be esminių papildomų investicijų į pastatus, todėl projektas gali būti įgyvendintas greitai – antrąją liniją planuojama paleisti 2027 metais.
„Įgyvendinus projektą būtų padidinti bendrovės gamybiniai pajėgumai, sumažinta priklausomybė nuo išorinių tiekėjų bei gamintojų ir užtikrintas didesnis Lietuvos bei sąjungininkų aprūpinimo šaudmenimis patikimumas krizės ar karo atveju“, – rašoma projekte.

Rekomenduojami video

Populiariausi straipsniai

Loading