Asociatyvi / Bendovės nuotr.
Asociatyvi / Bendovės nuotr.

Gamybos bendrovė iš Kauno atleidžia 130 žmonių

Verslas2026-01-21 17:56pagaldelfi.ltVytautas Budzinauskas
Kaune įsikūrusi metalo konstrukcijas gaminanti bendrovė atleidžia 130 žmonių, tai yra daugiau nei pusę visų darbuotojų. Užimtumo tarnyba komentuoja, kad darbo daugiausiai neteks surinkėjai, suvirintojai. „Ryterna modul“ vadovas „Delfi“ sakė, kad bendrovė išsigrynina veiklos modelį.
„Užimtumo tarnyba gavo pranešimą apie numatomą grupės darbuotojų atleidimą iš UAB „Ryterna modul“. Įspėta 130 darbuotojų iš 222 dirbančiųjų“, – naujienų portalui „Delfi“ komentuoja tarnybos atstovė Milda Jankauskienė.
Daugiausiai darbo neteks surinkėjai (68), suvirintojai (14), sandėlio darbuotojai (8), elektrikai (7), taip pat dažytojai (4), montuotojai (4), gamybos meistrai (4), segmentų surinkėjai (4) ir kt.
Pasak M. Jankauskienės, atleidimo priežastis – Darbo kodekso 57 str. 1 d. 1 p. (tai yra, darbdavio iniciatyva be darbuotojo kaltės, tai gali būti perteklinės funkcijos) ir kartu pagal DK 54 str. 1 d. – darbo sutarties nutraukimas šalių susitarimu.
Atleidimai numatomi iki balandžio 30 dienos.
„Ryterna modul“ vadovas Julius Gendvilis pripažino, kad sprendimas nėra malonus, bet neišvengiamas.
„Žadame vystytis ir matome savo buvimą rinkoje ir savo gamybinės kompanijos ateitį minimum 5–10 metų į priekį. O visi šitie pakeitimai nulemti vieno paprasto dalyko: iš esmės keičiame veiklos modelį ir tai suponuoja atitinkamus veiksmus. Tie atleidimai nei akcininkams, nei vadovybei nėra malonus sprendimų priėmimas, bet jis būtinas“, – komentuoja J. Gendvilis.
Pasak jo, siekiama užtikrinti tvarią ir pelningą bendrovės ateitį.
„Pertvarkome įmonės veiklos modelį, nes anksčiau koncentravomės į labai platų savo klientų ratą – nuo paprastų klientų, fizinių asmenų iki B2B (verslas verslui – red.). Ir modulių gamybos paslaugos portfelis buvo labai platus, kas ilgainiui tampa neperspektyvu, nepelninga ir neefektyvu“, – kalbėjo vadovas.
Jo teigimu, dabar veiklos modelis išgrynintas ir apima kelias kryptis, kuriose bendrovė mato ateitį.
„Maksimaliai koncentruosimės į B2B segmentą, į modulinius sprendinius ir standartizuotų sprendinių vystymą. Numatome labai didelę plėtrą daugiaaukštės modulinės statybos segmente – tiek gyvenamųjų, tiek apgyvendinimo patalpų segmentuose. Jau dabar turime, bet maksimaliai fokusuosimės į standartizuotus sprendinius individualių namų statyboje“, – komentavo J. Gendvilis.
Pašnekovas pabrėžė, kad įmonės pagrindinės pajamos iš eksporto į Europą.
„Pagrindinės kryptis yra šiaurės Europa ir kitos Europos šalys, tai maksimalus fokusas į gamybą šių šalių klientams“, – sakė vadovas.
2025 metų balandį bendrovė, aiškinamajame rašte komentuodama 2024 metų finansinius rezultatus, teigė, kad „neišvengiama rizika yra žaliavų pirkimų kainų didėjimas ir tai gali turėti įtakos planuojamam pelningumui, tačiau veikla išliks tęstinė ir veiklos tęstinumas neabejotinas“.
„Ryterna modul“ internete prisistato kaip modulinių pastatų, konteinerių ir mobiliųjų statinių specialistai.
„Savo produkcija prekiaujame Lietuvoje, Suomijoje, Švedioje, Norvegijoje, Vokietijoje, Belgijoje, Lenkijoje, Latvijoje ir Islandijoje. Per tiek metų šiose šalyse įgijome lojalių klientų ir patikimų partnerių“, – rašoma bendrovės svetainėje.
„Ryterna modul“ apie dešimčių darbuotojų atleidimus skelbė ir 2023 metais.
Bendrovė registruota 2012 metų gruodį, jos akcininkai yra du fiziniai asmenys.

Video rekomendacijos

Loading