Į naujienų portalą „Kas vyksta Kaune” kreipęsis kaunietis jaučia neteisybę dėl į aukštumas šoktelėjusių duonos kainų.
„Kepėjų fokusai. Jei iškepus kepalėlį duonos, perpjausiu pusiau ir parduosiu, logiškai galvojant, pusės kepalo kaina turėtų būti dvigubai mažesnė nei viso. Juk nei miltų ar kitų priedų pusiukėje nepadaugėjo. Nei elektros daugiau nesusinaudojo. Nei tešlą minkyti atskirai nereikėjo. Reiškia, darbo daugiau nebuvo.
Na, gal perpjauti reikėjo, į maišelį įdėti. Ir perka dažniausiai puseles pensininkai, studentai ir visi tie, kurie stengiasi sutaupyti. Tik nepamato, kad gudrusis, o gal geriau godusis, kepėjas etiketės kampelyje, mažomis raidelėmis (čia jau ir pardavėjas prisidėjo) savo skaičiukus surašė ir delniukus trina. Kur parašyta, kad pusės kepaliuko kaina išvertus į kg kainą beveik 60 proc. didesnė nei viso.
Gaila, bet tokį triuką naudoja dauguma. Yra kepėjų, kur duonos 1 kg kainuoja kiek kilogramas jautienos. Tikrai neįtikins, kad elektra pabrango, miltai ir pan., nes duonos kaina dar prieš elektros pabrangimą šovė į aukštumas”, – pastebėjimais dalijosi skaitytojas.
Jis kauniečiams turi ir vieną praktišką patarimą.
„Nusipirkote kepaliuką ir jei matote, kad viso nesuvalgysit, kol galios, tai – įsidėkite norimą kiekį riekelių į tą paprastą ploną plastikinį maišelį iš parduotuvės, užsukite ir į šaldiklį. Kad ir po kelių savaičių išsiėmę, palikite kambario temperatūroje. Maišelio neatidarykite. Maždaug po 3-4 val. duona atrodys kaip ką tik pirkta. Jei skubu labai, riekeles atšildyti tosteryje galima”, – pataria skaitytojas.