Kalėdų karštinė prasidėjo: į „Akropolį“ kaunietis rekomenduoja nevažiuoti - Kas vyksta Kaune
Skaitytojo pranešimas

Kalėdų karštinė prasidėjo: į „Akropolį“ kaunietis rekomenduoja nevažiuoti

Skaitytojo nuotr.
Dalintis:

Panašu, kad kalėdines dovanas kauniečiai šiemet susiruošė pirkti ne paskutinę minutę. Šeštadienio pavakarę „Akropolio“ automobilių stovėjimo aikštelėje kaunietis įamžino pirkėjų spūstį.

„Akropolis“. Daug žmonių, didelis kamštis susidaręs“, – apie 16.39 val. nuotraukomis iš prekybos centro dalijosi kaunietis.

Norintys patekti į prekybos ir laisvalaikio centrą šį savaitgalį turės kantriai laukti eilėse.

Kalėdinėms dovanoms išleis mažiau

Lietuvoje daugėja žmonių, kalėdinėms dovanoms planuojančių išleisti nedaug pinigų, o tai rodo, kad jie jaučia sunkmetį, rodo „Swedbank“ Finansų instituto tyrimas. Pasak banko analitikų, kuklesnes išlaidas dovanoms lemia didėjančios kainos.

Anot instituto vadovės Jūratės Cvilikienės, gyventojų, skiriančių dovanoms iki 30 eurų, palyginti su praėjusiais metais, padaugėjo 5 procentiniais punktais, skelbia BNS.

„Kas yra svarbu ir kas yra kiek kitaip jau šiais metais, tai, kad tie gyventojai, kurie galėjo skirti dovanoms mažiausiai, jų biudžetas buvo iki 30 eurų arba labai simbolinis, tai jie jau jaučia sunkmetį, infliaciją, galbūt daugiau nerimo. Tokių gyventojų padaugėjo nuo 3 proc. iki 8 procentų. Tai pirmoji turbūt tokia ryškesnė indikacija, visi kiti pasiskirstymai lieka labai panašūs“, – pristatydama tyrimą teigė J. Cvilikienė.

Numatomos vidutinės išlaidos kalėdinėms dovanoms šiemet mažėja 4,5 proc. iki 106 eurų, vienai dovanai numatoma skirti 25 eurus, arba 7 proc. mažiau nei prieš metus. J. Cvilikienės teigimu, kuklesnes išlaidas dovanoms lemia didėjančios kainos.

„Išaugusios energinių išteklių ir kasdienio vartojimo prekių bei paslaugų kainos paskatino gyventojus peržiūrėti savo finansinius prioritetus ir Kalėdų dovanoms susiplanuoti kiek kuklesnes išlaidas“, – teigė analitikė.

Infliacija maždaug 17 proc. didina išlaidas šių metų šventiniam stalui, kuriam planuojama išleisti vidutiniškai 83 eurus.

Tyrimo duomenimis, 44 proc. gyventojų mano, kad 2023-ieji bus blogesni nei 2022 metai, kiti gyventojai tikisi tokių pat arba geresnių metų.

Atliekant tyrimą „Swedbank“ užsakymu spalio pabaigoje buvo apklausti 1009 suaugę šalies gyventojai.

1
2
Tai portalo „Kas vyksta Kaune“ skaitytojų pateikta informacija. Portalo „Kas vyksta Kaune“ redakcija neatsako už autorių mintis ir išsakomas idėjas, tačiau kviečia būti pilietiškiems ir reikšti savo nuomonę viešai.
NAUJAUSI

Skaitytojų pranešimai

REKOMENDUOJAME

Skaitytojų inicijuotos temos

Žinai, ko nežinome mes?

Dalinkitės nuotraukomis ar vaizdo medžiaga, praneškite informaciją, pasidalinkite savo nuomone ar persiųskite medžiagą, kuri gali būti naudinga ruošiant straipsnius portale „Kas vyksta Kaune”.