Raguoti Kauno lankytojai jau ruošiasi Šiurpnakčiai | Kas vyksta Kaune
Visi pranešimai
Skaitytojo pranešimas

Raguoti Kauno lankytojai jau ruošiasi Šiurpnakčiai

/ P. Antanavičiaus nuotr.
Dalintis:

Kauniečius ir vėl džiugina laukiniai svečiai, prie Nemuno pakrantės vyras užfiksavo tris, galimai į laisvę ištrūkusius danielius. Vienas iš jų ant ragų nešė žolių kupetą.

„Šiandien pastebėjau 3 danielius Kaune prie Nemuno pakrantės. Vienas užsimaskavęs, turbūt dėl to, kad baltas sunku išlikti nepastebėtam“, – rašė raguotą trijulę užfiksavęs Povilas.

Greičiausiai ta pati trijulė pastebėta jau ne pirmą kartą, pirmadienį kauniečiai dalijosi vaizdais su trimis danieliais, kurie apsilankė Panemunės šile.

Lietuvoje danieliai nėra natūraliai išplitusi rūšis. Jie buvo įvežti į mūsų šalies teritoriją ankstyvais istoriniais amžiais ir gyveno iki XVI a., bet vėliau jų populiacija išnyko. XVII a.-XIX a. buvo auginami kai kurių dvarų parkuose. Tarybiniais metais danieliai vėl bandyti reintrodukuoti Lietuvoje ir buvo atvežti iš VDR, Čekoslovakijos, Vengrijos. 1976–1977 m. į Lietuvą atvežta apie 90 danielių, kurie iš pradžių laikyti voljeruose, vėliau dalis paleista į laisvę, į miškus.

Lietuvoje retas, negausiai aptinkamas tik ten, kur buvo paleistas į laisvę. Vis dažniau auginamas aptvaruose. 2006 m. gyveno apie 580 danielių.

4
1
Tai portalo „Kas vyksta Kaune“ skaitytojų pateikta informacija. Portalo „Kas vyksta Kaune“ redakcija neatsako už autorių mintis ir išsakomas idėjas, tačiau kviečia būti pilietiškiems ir reikšti savo nuomonę viešai.
NAUJAUSI

Skaitytojų pranešimai

REKOMENDUOJAME

Skaitytojų inicijuotos temos

Žinai, ko nežinome mes?

Dalinkitės nuotraukomis ar vaizdo medžiaga, praneškite informaciją, pasidalinkite savo nuomone ar persiųskite medžiagą, kuri gali būti naudinga ruošiant straipsnius portale „Kas vyksta Kaune”.