Kauno mafijos šului H. Daktarui belangės vartai neatsivers – Kas vyksta Kaune

Kauno mafijos šului H. Daktarui belangės vartai neatsivers

lrytas.lt / Vygandas Trainys 2022/08/01 14:59

Kauno mafijos vadeivai 64 metų Henrikui Daktarui niekaip nepavyksta pasiekti, kad už kruvinus nusikaltimus skirtas laisvės atėmimas iki gyvos galvos jam būtų pakeistas į terminuotą bausmę. Pirmadienį tam kelią vėl užkirto Kauno apygardos teismas.

Teismas pirmadienį atmetė Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos prašymą sušvelninti bausmę. Tiesa, šį sprendimą dar bus galima apskųsti.

Pravieniškių pataisos namų atstovai įtikinėjo, jog H. Daktaras įkalinimo įstaigoje esą vadovaujasi visuomenei priimtinomis elgesio normomis ir vertybėmis, tačiau su bausmės pakeitimu nesutikusi Kauno prokuratūra atkreipė dėmesį, jog jis išlieka pavojingas visuomenei, be to, savo kaltę jis pripažįsta tik iš dalies.

Liūdnai pagarsėjęs mafiozas bausmės atlikimo laikotarpiu 4 kartus buvo baustas už drausmės pažeidimus, o skatintas už gerą elgesį 18 kartų.

Pasak prokurorų, bausmės pakeitimas į terminuotą laisvės atėmimą – išimtis, kuri gali būti taikoma tik nustačius, kad nuteistasis elgiasi itin nepriekaištingai ir visos kitos aplinkybės leidžia pagrįstai manyti, kad tokiu būdu nebus pažeistas teisingumo principas ir visuomenės interesai.

Prokuratūros tvirtinimu, nusikaltimus dėl finansinės naudos vykdęs H. Daktaras privalo atlyginti beveik 100 tūkst. eurų dydžio civilinius ieškinius, tačiau aukų artimiesiems geranoriškai yra sumokėjęs tik maždaug 120 eurų. Dar apie 45 tūkst. eurų buvo išieškoti antstolių.

Priimant sprendimą, svarstykles į savo pakreipė prokuratūros argumentai. Klaipėdos apygardos teismas 2013 metų birželio 14 dieną skyrė H. Daktarui pačią griežčiausią bausmę už organizuotą ginkluotą nusikalstamą susivienijimą, labai sunkiems nusikaltimams vykdyti.

Kalinio „stažas“ – 22 metai

Be H. Daktaro, šioje byloje nuosprendžius išgirdo dar keliolika įvairias pakopas mafijos hierarchijoje užimančių asmenų.

Henytė veržiasi į laisvę jau ne pirmi metai – daug kartų skųsdavo ir suėmimus, kai dar nebuvo paskelbtas nuosprendis paskutinėje byloje, ir siekdavo terminuotos bausmės jau po paties griežčiausio verdikto.

Kauno apygardos teismas dar 2019-aisiais atmetė prašymą dėl bausmės pakeitimo į terminuotą. 2021 metais Kauno apygardos teismas, o vėliau ir Lietuvos apeliacinis teismas nesprendė, jog bausmės sušvelninimas mafijos vadeivai būtų netikslingas.

Daug kartų teistas H. Daktaras pirmą kartą kalėjime atsidūrė būdamas 19 metų, o bendras jo „stažas“ įkalinimo įstaigose – daugiau nei 22 metai. Pagal pakeistus įstatymus iki gyvos galvos nuteisti asmenys, praleidę už grotų ne mažiau kaip 20 metų, turi teisę prašyti nustatyti terminuotą laisvės atėmimą nuo 5 iki 10 metų.

Egzekuciją surengė miške

Dėl paskutinių nusikaltimų už grotų H. Daktaras atsidūrė 2009 metais. Belangėje iki gyvos galvos jis atsidūrė už kito Kauno mafiozo, Rimanto Ganusausko-Mongolo nužudymą ir kitus kruvinus nusikaltimus.

Henytė vadovavo ginkluotam nusikalstamam susivienijimui, kuris vykdė žmogžudystes, plėšimus, užsiėmė reketu. Viena aukų, R. Ganusauskas-Mongolas buvo nužudytas dar 1993 metų gruodžio 25 dieną.

Susidorojimą su R. Ganusausku suplanavo H. Daktaras, niršdamas, kad Mongolas atsiskyrė nuo gaujos ir nenori dalytis pelnu. Henytė įtarė, kad R. Ganusauskas yra susijęs su 1993 m. spalį surengtomis žudynėmis Kauno restorane „Vilija“, kurių metu buvo pasikėsinta ir į H. Daktarą.

1993 m. gruodžio 25 d. H. Daktaras, Egidijus Abarius-Goga ir jų sėbrai rado Mongolą name, kuriame jis slėpėsi, ir nuvežė į mišką, kur buvo iš anksto iškasę duobę. E. Abarius nukreipė pistoletą R. Ganusauskui į galvą, bet ginklas užsikirto, tada ginklą stvėrė H. Daktaras – auka krito nuo dviejų šūvių. Mongolo kūnas iki šiol nerastas. H. Daktaras tikino, kad R. Ganusauskas neva yra gyvas ir slapstosi užsienyje.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA