Antradienio vidurdienį Užliedžių seniūnijoje, Romainių Kaimelės kaime, darbavosi būrys specialiųjų tarnybų. Pranešta, kad miške rasta užkasto gyvsidabrio.
Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos duomenimis, antradienį 12.00 val. gautas pranešimas iš Kauno rajono savivaldybės priešgaisrinės saugos tarnybos, kad reikia paimti miške rastą gyvsidabrį.
Policijos pareigūnai saugojo Romainių Kaimelės kaime, miške, atkastą stiklinę kolbą bei šalia esančias mažesnes sudužusias kolbas ir ampules su gyvsidabriu.
Ugniagesių duomenimis, radiacijos ar oro taršos matavimo prietaisais nenustatyta. Atvykę Kauno r. savivaldybės atstovai iškvietė įmonės „Žalvaris” specialistus, kurie įvykio vietoje esančias medžiagas surinko ir išvežė utilizuoti.
Pavojus sveikatai
Anot Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistų, gyvsidabris sukelia ūmų arba lėtinį apsinuodijimą. Gyvsidabrio garai į žmogaus organizmą patenka per kvėpavimo takus, virškinamąjį traktą, odą ir gleivines.
Jei metalinis gyvsidabris patenka į virškinamąjį traktą, pasišalina nepadarydamas žalos sveikatai. Tačiau ypač pavojinga įkvėpti jo toksiškų garų, kurie per plaučius patenka į kraują, kaupiasi inkstuose, kepenyse, smegenyse.
Pirmieji apsinuodijimo gyvsidabriu požymiai – silpnumas, galvos skausmas, pykinimas, vėmimas, seilėtekis, metalo skonis burnoje, kartais būna pilvo skausmai ir kraujingas viduriavimas. Kilus įtarimui, kad apsinuodyta gyvsidabriu, rekomenduojama pasitarti su savo šeimos gydytoju.
5 žingsniai nutarus savarankiškai surinkti nedidelį kiekį išsiliejusio gyvsidabrio čia.