Premjeras, finansų ministras ir socialdemokratų frakcijos atstovai penktadienį sutarė, kad atšaldytai ir šviežiai mėsai būtų taikomas lengvatinis 5 arba 9 proc. pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifas. Pasak Algirdo Butkevičiaus atstovės, artimiausiu metu siūlymas bus pateiktas Vyriausybei ir Seimui, o jam pritarus, naujas tarifas įsigaliotų nuo spalio.
„Siūloma 5 proc. arba 9 proc. PVM lengvata atšaldytai ir šviežiai mėsai. Jeigu tarifas būtų 5 proc., tam reikėtų apie 80 mln. eurų (tiek būtų negauta biudžeto pajamų – BNS). Pasak ministro pirmininko, lengvata reikalinga ne tik, kad atpigtų mėsa, bet ir paskatinti gyvulininkystę“, – BNS sakė Evelina Butkutė-Lazdauskienė.
Anot jos, dėl PVM lengvatų žuviai ir paukštienai nekalbėta.
|Susitikime dalyvavusi Socialdemokratų frakcijos seniūnė Irena Šiaulienė BNS teigė tikinti, jog dėl mažesnio PVM negautas pajamas kompensuos didesnis vartojimas.
„Manome, kad galbūt kurį laiką kritimas (surenkamų pajamų – BNS) ir bus, bet prieškriziniu metu mūsų valdymo laikotarpiu taip pat buvo PVM mažinimas, ir kurį laiką buvo kritimas, bet efektas kompensuoja surinkimo sumažėjimą. Ne tik kompensuoja, bet ir yra augimas“, – BNS sakė I.Šiaulienė.
Ji tikino, kad siūlymas dėl PVM lengvatos nėra susijęs su gyventojų nepasitenkinimu maisto produktų kainomis.
„Sakyčiau, šita mūsų pozicija nėra pasekmė to nepasitenkinimo dėl kalafioro. Žymiai anksčiau įregistruota, gal sutapo taip laike“, – tikino I.Šiaulienė.
Politikės teigimu, nėra garantijos, kad perdirbėjai ir gamintojai sumažins mėsos kainas, sumažėjus PVM tarifui, tačiau ji teigė, kad susitikimuose verslininkai buvo tai pažadėję.
„Kiek man žinoma, tokie pasitarimai buvo su gamintojais, ir gal ir nėra garantijos, bet kaip ir pasižadėjimas, sutarimas (buvo – BNS)“, – sakė ji.
Pasak jos, dėl platesnio PVM lengvatų taikymo ji „optimizmo neturi“.
Pagal įstatymus, PVM pakeitimai gali įsigalioti tik po 6 mėnesių nuo jų priėmimo Seime arba anksčiau, jei jie priimami kartu su biudžeto pataisomis.