Konkurencijos taryba pripažino, kad bendrovė „Giantera“, oficiali prekės ženklo „Dr. Ohhira“ produkcijos atstovė Lietuvoje, ir 19 šios produkcijos platintojų susitarė neparduoti maisto papildų bei kosmetikos priemonių mažesnėmis nei tiekėjos nurodytomis kainomis ir netaikyti vartotojams nuolaidų ar akcijų. Už sudarytą draudžiamą susitarimą įmonėms iš viso skirta 1 415 520 Eur baudų.
Tyrimo metu Konkurencijos tarybos ekspertai išsiaiškino, jog 2015–2022 m. „Giantera“ kartu su vaistinėmis, klinikomis ir kitais platintojais – „Apotheka Pharma“ vaistine (apotheka.lt), „Bio Sala“ (livin.lt), „Bioklinika“ (newcrush.com), „Filmais ir kvapais“ (aromama.lt), Universiteto vaistine (universitetovaistine.eu), „Eko 123“ (eko123.lt), „Creator Japonicus” (japoko.com), Operos vaistine (sveikatospasaulis.lt), „Alatona“ (vitaminoza.lt), „Newglow“ vaistine, Pilėnų vaistine, „Urticae“ vaistine, klinika „Unavita“, įmonių grupei „Entafarma“ priklausančiomis „Entafarma“ ir Mano vaistine (manovaistine.lt) bei įmonių grupei EV priklausančiomis „Azeta“ vaistine, „Azeta“, EVD ir „Euroapotheca“ (eurovaistine.lt) – siekė išlaikyti aukštesnes „Dr. Ohhira“ maisto papildų ir kosmetikos priemonių pardavimo kainas.
Kaip rašoma Konkurencijos tarybos pranešime žiniasklaidai, „Giantera“ platintojams kėlė reikalavimus griežtai laikytis jos nurodytų kainų ir prekės ženklu „Dr. Ohhira“ pažymėtoms prekėms netaikyti jokių nuolaidų ar akcijų.
Konkurencijos tarybos pirmininkė Jolanta Ivanauskienė akcentavo, kad bendrovės, sudariusios draudžiamą susitarimą, siekė išvengti tarpusavio konkurencijos ir išlaikyti aukštesnį kainų lygį.
„Susitarimas dėl kainų visame platinimo tinkle yra sunkus konkurencijos taisyklių pažeidimas, užkertantis kelią ne tik prekių platintojams vykdyti savarankišką kainų politiką, tarpusavyje konkuruoti ir ieškoti efektyviausio verslo modelio, bet ir vartotojams įsigyti prekes mažesnėmis kainomis“, – sakė J. Ivanauskienė.
Atsižvelgdama į bendrovių pajamas, pažeidimo pavojingumą ir trukmę, Konkurencijos taryba pažeidėjoms skyrė atitinkamo dydžio baudas: „Gianterai“ – 398 600, „Bio Salai“ – 187 720, „Filmams ir kvapams“ – 100 950, Universiteto vaistinei – 56 580, „Apotheka Pharma“ vaistinei – 37 890, Pilėnų vaistinei – 28 000, „Newglow“ vaistinei – 22 070, „Alatonai“ – 18 100, „Bioklinikai“ – 12 380, Operos vaistinei – 7 910, „Eko 123“ – 5 840, „Creator Japonicus“ – 2 460, „Urticae“ vaistinei – 1 390, klinikai „Unavita“ – 720 Eur.
„Entafarma“ įmonių grupė, kurią sudaro bendrovės „Entafarma“ ir Mano vaistinė, nuo pat tyrimo pradžios bendradarbiavo su institucija, tad finansinė sankcija buvo sumažinta 75 proc. Kadangi grupė pripažino tyrimo išvadas, solidari bauda buvo sumažinta dar 15 proc. iki 2 830 Eur.
EV įmonių grupė, kurią sudaro bendrovės „Azeta“ vaistinė, „Azeta“, EVD, „Euroapotheca“, tyrimo pabaigoje taip pat pripažino padarytą pažeidimą, todėl finansinė sankcija buvo sumažinta 15 proc., skiriant solidarią 532 080 Eur baudą.
Nesurinkus pakankamai įrodymų, kad draudžiamame susitarime dalyvavo Atgijos vaistinė, „Soderma“, Žvejų vaistinė, „Eurovaistinė“ ir bendrovė „UnaVita“, tyrimas šių įmonių atžvilgiu buvo nutrauktas.
Nutarimas gali būti skundžiamas Regionų administraciniam teismui per vieną mėnesį nuo jo įteikimo arba paskelbimo Konkurencijos tarybos interneto svetainėje dienos.