Prezidentas Gitanas Nausėda sako nematantis „Nemuno aušros“ lyderio Remigijaus Žemaitaičio būsimojoje Vyriausybėje, nes tai gali sukelti problemų įgyvendinant „aktyvią ir efektyvią“ užsienio politiką. Taip pat, anot jo, socialdemokratų sprendimas kviesti minėtą politinę jėgą į valdančiąją koaliciją gali būti nulemtas fakto, kad norima užsitikrinti daugumą, dėl kurio nekiltų abejonių ir Gintautas Paluckas būtų patvirtintas premjeru.
„Aš savo nuostatas dėl pono Žemaitaičio esu išsakęs, jos nesikeičia, nematau ponui Žemaitaičiui galimybių dirbti Vyriausybėje. Tai yra ne kažkoks asmeniškumas, tai daug rimtesni dalykai susiję su tuo, kad turėsime labai didelių problemų įgyvendinti aktyvią ir efektyvią užsienio politiką, jeigu priimsime sprendimus viduje, kurie su tuo bus nesuderinami“, – penktadienį Budapešte žurnalistams kalbėjo G. Nausėda.
„Nemuno aušra“ yra socialdemokratų partijos pasirinkimas, ne kas iš išorės jiems piršo. Manau, kad tas pasirinkimas nemaža dalimi nulemtas to fakto, jog norima užsitikrinti tokią daugumą, dėl kurios nekiltų abejonių, kad ponas Paluckas bus patvirtintas premjeru Seime. Kad nebūtų nemalonių netikėtumų“, – sakė jis.
Jeigu derybos dėl koalicijos per savaitgalį baigtųsi nesėkmingai – prezidentas ketina „įsikišti“
G. Nausėda tikina, kad šiuo metu vyksta kova dėl geresnių derybinių pozicijų būsimoje valdančiojoje koalicijoje ir vykstantį procesą priima kaip „tam tikrą triukšmo foną“. Vis tik, šalies vadovas akcentavo, kad jeigu derybos per ateinantį savaitgalį baigtųsi nesėkmingai, jam tektų „įsikišti“ į procesą ir mėginti suderinti pozicijas.
„Manau, šiuo metu vyksta kova dėl geresnių derybinių pozicijų, todėl daug kas yra sakoma, grasinama. Priimu tai kaip tam tikrą triukšmo foną, kuris yra aplink šį procesą. Be abejo, laikas tiksi ir negalima proceso ištęsti tiek, kad Lietuvos žmonės nebesupras dėl ko šios partijos apskritai derasi. O jos turėtų derėtis dėl to, kad suformuotų veiklią valdančiąją daugumą ir stabilią Vyriausybę, toks yra tikslas“, – teigė prezidentas.
„Laukiu šių derybų pabaigos. Jeigu derybos per šį savaitgalį nesibaigtų sėkmingai, teks įsikišti ir mėginti suderinti pozicijas man įsikišus. Bet labai tikiuosi, kad šito nereikės daryti ir tam tikras išrišimas viso šio proceso bus pasiektas pačiomis artimiausiomis dienomis“, – tvirtino jis.
Daugiau šia tema
V. Blinkevičiūtė niekur nedingo ir formuoja koaliciją
Šalies vadovas taip pat kalbėjo, kad socialdemokratų partijos lyderė Vilija Blinkevičiūtė nėra dingusi ir toliau formuoja koaliciją.
„Ponia Blinkevičiūtė iš tikrųjų formuoja koalicija, viskas yra tvarkoje. Kartu su savo kolegomis jie veda derybas. Niekur ji nedingo, su ponia Blinkevičiūte ir kitais socialdemokratų lyderiais palaikome ryšį ir manau, kad labai svarbu, jog procesas būtų pabaigtas iki galo, padėti visi taškai ir pagaliau kalbėtume ne apie tai, kas iš ko reikalauja, o kas užima ministerijų vadovų pozicijas ir pradeda dirbt, pagaliau“, – sakė šalies vadovas.
ELTA primena, kad penktadienį Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) kandidatas į premjerus Gintautas Paluckas nurodė, jog naujoji valdančioji dauguma bus sudaryta iš trijų politinių jėgų – jo atstovaujamų socdemų, S. Skvernelio vedamų demokratų „Vardan Lietuvos“ bei R. Žemaitaičio vadovaujamos „Nemuno aušros“.
Minėtų trijų politinių jėgų koalicija naujajame Seime turėtų užtikrintą daugumą – 86 iš 141 mandato.
Tiesa, iš pradžių koalicinės derybos vyko su demokratais ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) – anksčiau viena iš potencialių koalicijos partnerių įvardinta politinė jėga kvietimo iš socialdemokratų negavo.
Dar prieš rinkimus LSDP lyderiai tikino, jog koalicija su „Nemuno aušra“ yra neįmanoma. Tą partijos pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė, iš pradžių ketinusi vadovauti ir būsimai Vyriausybei, patvirtino ir po pirmojo rinkimų turo.