Skaitmenizacija – kultūrinis pokytis įmonės veikloje – Kas vyksta Kaune

Skaitmenizacija – kultūrinis pokytis įmonės veikloje

Verslo valdymo sistemos - longrun.lt / Organizatorių nuotr.
Verslo valdymo sistemos - longrun.lt / Organizatorių nuotr.

Išgirdę žodžių junginį „įmonės skaitmenizacija“, tikriausiai pirmiausia pagalvojate apie įmonėje vykstančių procesų perkėlimą į skaitmeninę erdvę, technologinį pokytį. Vis dėlto, „Odoo“ verslo valdymo sistemos konsultantas Audrius Grinys pastebi, kad skaitmenizacija – tai ne tik technologinis, bet ir kultūrinis pokytis įmonės veikloje. Pasak jo, tinkamai įdiegti ir įdarbinti išmanūs sprendimai gali kardinaliai pakeisti bendrovės darbo ritmą, logiką ir principus. Todėl itin svarbu, kad technologinius pokyčius pirmiausia suprastų ir jais patikėtų komanda.

Ką daryti, kad įmonės darbuotojai būtų pasiruošę įmonės skaitmenizacijai? Kokius šiuolaikinius įrankius verta rinktis, kad įmonės veikla taptų efektyvesnė? Atsakymai į šiuos klausimus, šiame straipsnyje.

Pokyčiai įmonėje: ką daryti, kad jais patikėtų komanda?

Svarstote, ką daryti, kad įmonė dirbtų efektyviau? Pirmasis žingsnis – įdirbis su komanda. Kaip minėjome įžangoje, skaitmenizacija – tai ne tik technologiniai pokyčiai, bet ir kultūriniai. Todėl pradėkite nuo geros atmosferos ir vidinės įmonės kultūros puoselėjimo. Kokių žingsnių imtis? Išskyrėme kelis pagrindinius:

● Aiški komunikacija. Pirmiausia, itin svarbu paaiškinti komandai, kodėl įmonė planuoja įsivesti skaitmenizacijos procesus. Kiekvienas darbuotojas turi suvokti, kaip pokyčiai paveiks jo kasdienį darbą, kokią asmeninę ir komandinę naudą jie atneš. Svarbu, kad komunikacija vyktų abiem kryptimis: sukurkite erdvę pokalbiams, diskusijoms, abejonių išsklaidymui.

● Komandos įtraukimas. Labai svarbu darbuotojams leisti dalyvauti procese, įsitraukti į pokyčių planavimą. Žmonės, kurie jaučiasi įtraukti, lengviau priima pokyčius, mažiau bijo nežinomybės.

● Investicija į mokymus. Tikriausiai pritarsite, jog vienas iš didžiausių iššūkių, susijusių su skaitmenizacijos procesais – įgūdžių trūkumas. Sudarykite savo darbuotojams sąlygas mokytis, taip jie jausis labiau pasiruošę naujiems procesams darbo vietoje.

● Asmeninis pavyzdys. Vadovo atsakomybė – rodyti pavyzdį. Štai kodėl svarbu pirmiesiems įsitraukti ir naudoti technologijas, demonstruoti jų vertę.
Ir nepamirškite: labai svarbu, kad komandos nariai žinotų ne tik pokyčių įgyvendinimo planą, bet ir būsimas naudas, terminus. Aiškus suvokimas įprastai motyvuoja įsitraukti į naujų dalykų mokymąsi.

Audrius Grinys / Organizatorių nuotr.

Technologijos, padedančios efektyvinti įmonės veiklą

Esminis skaitmenizacijos tikslas – padidinti verslo efektyvumą, paspartinti procesus, sumažinti krūvį ir darbo naštą darbuotojams, atsisakyti perteklinių darbų. Šiais laikais, vienas iš pagrindinių įrankių šiems uždaviniams pasiekti – verslo valdymo sistemos. Rinkoje jų yra ne viena, vis dėlto, aptarkime pastaraisiais metais daug pagyrų sulaukusią „Odoo“ sistemą.

„Odoo“ verslo valdymo sistema – vienas iš gerųjų pavyzdžių, kaip skaitmeniniai sprendimai gali padidinti įmonės efektyvumą, tuo pačiu mažindami kasdienių užduočių skaičių. Ši sistema paremta moduliais, o tai reiškia, kad ji gali apimti visų įmonės veiklų sričių valdymą (nuo pardavimų ir pirkimų, iki sandėlio, buhalterijos, garantinio aptarnavimo, žmogiškųjų išteklių ir pan.).

Patogu tai, kad „Odoo“ sistema turi mobiliąsias aplikacijas – yra pritaikyta visiems išmaniesiems įrenginiams. Tai reiškia, kad verslo procesus galima valdyti itin lengvai ir patogiai: ne tik kompiuteriu, bet ir planšete ar išmaniuoju telefonu. „Odoo“ padeda įmonėms automatizuoti kasdienes užduotis ir geriau valdyti finansus, atsargas, personalą. Tai ne tik sutaupo laiko, bet ir lengvina darbo krūvį – leidžia daugiau dėmesio skirti strategijų kūrimui ir pan.

Reikia pripažinti, kad reikšminga skaitmenizacijos pokyčių dalimi pastaraisiais metais tapo ir dirbtinio intelekto (DI) įrankiai. Dirbtinis intelektas pasitarnauja atliekant rinkos tyrimus, konkurentų analizę. Jis veiksmingai geba apdoroti įmonės veiklos duomenis, tobulinti verslo planą ar idėjas, kurti rinkodaros strategijas, produktų aprašymus ir pan. Tiesa, norint, kad DI veiktų efektyviai, reikia mokėti juo naudotis. Štai kodėl verta pasisemti patirties specializuotuose „Long Run“ dirbtinio intelekto mokymuose verslui. Tobulėkite kartu su visa komanda ir esame tikri – jūsų įmonėje įvyks kultūriniai pokyčiai, kurie prisidės prie verslo sėkmės!

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA