Vienas pirmųjų Kaune įsikūręs pirkinių centras „Savas” švenčia solidžią sukaktį – Puslapis 2 – Kas vyksta Kaune

Vienas pirmųjų Kaune įsikūręs pirkinių centras „Savas” švenčia solidžią sukaktį

Spalio 1 d. „Savas“ švenčia 20 metų sukaktį / org. nuotr.
Spalio 1 d. „Savas“ švenčia 20 metų sukaktį / org. nuotr.
Spalio 1 d. „Savas“ švenčia 20 metų sukaktį / org. nuotr.
Spalio 1 d. „Savas“ švenčia 20 metų sukaktį / org. nuotr.

Oficialiai, spalio 1 d. pirkinių centras „Savas“ švenčia išskirtinę sukaktį – jau 20 metų, kai jis tapo Kauno kasdienybės dalimi. Nuo pat atidarymo 2004 m., šis prekybos centras kasdien pritraukia apie 10 000 lankytojų. Čia įsikūrusios parduotuvės, kavinės, paslaugų įmonių filialai stengiasi patenkinti būtiniausius miesto gyventojų poreikius. Apie tai, kas padeda „Savui“ nelikti užribyje, kalbamės su pirkinių centro vadove Aušra Lapinskiene.

– Kaip pirkinių centras „Savas“ keitėsi per 20 metų? Kokių įvyko esminių pokyčių?

Duris atvėręs prieš 20 metų, 2004 metų spalio 1 dieną, vietoje tuometinio „Vitingo“ pastato (galbūt yra žmonių, kurie jį dar prisimena), pirkinių centras „Savas“ labai aktyviai įsiliejo į kauniečių gyvenimą. Tuo metu prekybos centrų bumas Lietuvoje dar nebuvo prasidėjęs. Lankytojai daugiausia ieškojo gerų kainų, paprastumo ir greito apsipirkimo. „Savas“ traukė ir savo dinamika bei aktyvumu – čia nuolatos buvo organizuojami įvairiausi renginiai, akcijos, prizų dalybos, svečiavosi išskirtiniai eksponatai. Bėgant metams ir augant gyventojų pajamoms, kažkiek keitėsi ir jų poreikiai. Tačiau PC „Savas“ bruožai, kad čia galima labai patogiai ir greitai apsipirkti, nereikia tam skirti keletos valandų brangaus laiko, viskas, kas patenkina būtinuosius poreikius, yra čia pat, vienoje vietoje, išliko patrauklūs ir šiandien. Kas pasikeitė – jeigu anksčiau žmonės užeidavo tiesiog pasižvalgyti į vitrinas, tai šiandien dažniau ateina su konkrečiu poreikiu vienai ar kitai prekei. Be abejo, bėgant laikui keitėsi ir parduotuvės. Vienos užsidarė savo filialus Lietuvoje, kitos pasirinko tik didžiuosius prekybos centrus. Tačiau kaip anuomet, taip ir šiandien patalpos yra išnuomotos 100 proc. Užklausų prekybai yra tikrai gana nemažai, tačiau dažnu atveju prekybininkams nelabai turime ką pasiūlyti – nuomos sutartis noriai pratęsia mūsų pastovūs nuomininkai.

– Kam šiandien skirtas pirkinių centras „Savas“? Kaip apibūdintumėte jo lankytojus?

Nuolatos, bent kartą į metus ar keletą, atliekame tikslinės auditorijos analizę – kad geriau suprastume savo lankytojus ir prisitaikytume prie jų poreikių. Mūsų pagrindinis lankytojas yra Kauno miesto ir aplinkinių rajonų gyventojas – net 90 proc. lankytojų sudaro kauniečiai. Tai, be abejo, skatina mus išlaikyti glaudų ryšį su vietos bendruomene. Vidutinis lankytojų amžius – apie 46 metai, dauguma jų – moterys, kurių apsipirkimo prioritetai pastaruoju metu orientuoti į kokybiškus, bet stilingus daiktus. Vyrai dažniau perka tam tikras specifines prekes arba lydi šeimos narius. „Savas“ šiandien yra skirtas kiekvienam, kuris vertina patogumą, kokybę ir gerą bei greitą aptarnavimą.

Spalio 1 d. „Savas“ švenčia 20 metų sukaktį / org. nuotr.
Spalio 1 d. „Savas“ švenčia 20 metų sukaktį / org. nuotr.

– Kokie įdomūs įvykiai nutiko pirkinių centre „Savas“ per šiuos 20 metų?

Turėjome ne vieną įsimintiną akimirką. Nuo centro atidarymo pradžios suorganizavome begales įdomių renginių, parodų, ekspozicijų, akcijų, žaidimų, prizų dalybų. Tuo metu esamuose prekybos centruose renginių būdavo išties labai mažai, arba jų nebūdavo visai. Buvome tokių veiklų pradininkai, todėl į juos sutraukdavome begalę lankytojų. Suorganizavome ne vieną egzotinių gyvūnų, paukščių, kačių, šunų parodą, eksponavome senovinius automobilius ir dragus, vieno cento monetomis apklijavome visą Moskvič automobilį, kilome oro balionu iš PC „Savas“ aikštelės, organizavome populiariausių lietuviškų grupių koncertus, išskirtinius Helovyno vakarėlius su raganomis, būrėjomis, astrologais, moliūgų parodomis ir t.t., rengėme „skanias“ lietuviškų maisto gamintojų muges ir parodas, kurių metu galima buvo tiesiog viską ragauti ir vaišintis, dalinome televizorius, dviračius, aukso papuošalus, knygas, dovanų čekius ir daugybę kitų dovanų. Galėčiau vardinti ir vardinti.

– Ar per šiuos 20 metų „Savas“ išlaikė ilgamečius partnerius, nuomininkus? Kiek svarbi yra partnerystė?

Labai džiaugiamės, kad per šiuos 20 metų įgijome nemažai ilgamečių partnerių, su kuriais puoselėjame labai draugiškus santykius. Su daugeliu iš jų startavome nuo pirmųjų centro veiklos dienų. Tokie ilgalaikiai santykiai padeda užtikrinti stabilumą, siekti geriausių rezultatų.

Negaliu nepaminėti ir pažinties su labai įdomiais žmonėmis, su kuriais suvedė renginiai ir įspūdingi projektai. Tai mūsų partnerystė su astrologu Nagliu Šulija, daugybė įdomių, be galo kūrybiškų projektų su radijo stoties „Extra FM“ vadovu Nedu Šinkūnu, bei visuomenininku Aušriu Kriščiūnu-Tynta.

– Kaip manote, kaip šiandien lankytojai vertina „Savą“?

Mūsų atlikti tyrimai rodo, kad lankytojai „Savą“ vertina labai teigiamai. Beveik visi apklaustieji pabrėžė, kad vertina centro jaukumą, patogumą ir malonų aptarnavimą. Jis – nei per didelis, nei per mažas, skirtas kasdieniams apsipirkimams. Daugelis sako, kad čia randa viską, ko reikia kasdieniams poreikiams patenkinti. Tai ir yra pagrindinis mūsų tikslas – būti centru, kuris atitinka lankytojų lūkesčius.

Spalio 1 d. „Savas“ švenčia 20 metų sukaktį / org. nuotr.
Spalio 1 d. „Savas“ švenčia 20 metų sukaktį / org. nuotr.

-Kokia jūsų nuomonė apie dabartines tendencijas ir pokyčius mažmeninės prekybos sektoriuje? Kaip manote, ar jos paveiks ateities perspektyvas?

Jeigu imant plačiau, mažmeninės prekybos sektorius šiuo metu patiria didelius pokyčius, ypač dėl skaitmenizacijos ir e-komercijos augimo. Atsižvelgiant į šias tendencijas, jau dabar daugelis mūsų centre esančių parduotuvių stengiasi kuo sėkmingiau integruoti naujas technologijas ir siūlyti klientams inovatyvius sprendimus, kai kada pasitelkiant ir dirbtinį intelektą. Tačiau, mano nuomone, prekybos centrai išliks bei gyvuos ir toliau. Juk niekas nepakeis malonumo pasivaikščioti žvalgantis į vitrinas, pačiupinėti patinkantį daiktą, šiltai pabendrauti su aptarnaujančiu personalu. Juk kiekvienas prekybos centras turi ir savo kvapą, nuotaikas. To niekas nepakeis, joks DI ir programėlės. Kas akivaizdu – apie tai galima spręsti ir iš aplink fontaną pastoviai susėdusių, klegančių įvairaus amžiaus lankytojų. Taip, ateityje technologijos padės sukurti dar patogesnę ir personalizuotą apsipirkimo patirtį, tačiau išliks poreikis pasižvalgyti, šiltai pabendrauti, tiesiog iškelti koją iš namų, apsipirkus pasimėgauti skania kava ir desertu.

-Pakalbėkime apie jūsų asmeninę patirtį. Ar galėtumėte papasakoti apie savo kelią iki dabartinės pozicijos? Kas paskatino pasirinkti šią sritį?

Pirkinių centre „Savas“ esu nuo jo gimimo. Tai tarsi mano kūdikis, kurį užauginau nuo pirmųjų jo dienų. Todėl ir jaučiu jam tokią meilę ir prisirišimą. Man labai svarbu, kaip čia jaučiasi lankytojai, darbuotojai ir patalpas nuomojančios parduotuvės. „Savame“ prieš 20 metų startavau rinkodaros vadovės pareigose. Tiesiog vieną dieną, man dar dirbant laisvalaikio centre „Oazė“, į rankas pateko laikraščio dalis, kurioje pastebėjau įdomų darbo skelbimą (prieš 20 metų visi darbo skelbimai dar buvo skelbiami spausdintiniuose laikraščiuose, kvepėjo popieriumi ir neatskleistomis galimybėmis). Gyvenime visuomet mėgau iššūkius, todėl nusprendžiau pabandyti. Ir gavau šio darbo pasiūlymą. Taip prasidėjo labai įdomus, iššūkių, smagių patirčių, įdomių žmonių turintis kelias. Mane visada žavėjo, kaip mažos, kartais netgi nepraktiškos idėjos gali virsti dideliais, labai įdomiais projektais. Po penkerių metų gavau kompanijos pasiūlymą tapti pirkinių centro „Savas“ vadove. Iššūkių nepabūgau. Ir štai, jau 15 metų esu šioje pozicijoje. Kas žino, kur gyvenimas nuneš rytoj. Tuo jis ir įdomus.

-Kokie buvo didžiausi iššūkiai, su kuriais susidūrėte, ir kaip juos įveikėte?

Vienas didžiausių iššūkių buvo pritapti prie besikeičiančių rinkos sąlygų ir klientų poreikių. Kaip vieną sunkesnių etapų išskirčiau Covid-19 pandemiją. Tačiau ir šį etapą visi sėkmingai įveikėme. Galėjau ir pati daug ko pasimokyti iš mūsų nuomininkų kantrybės, tikėjimo ir protingų sprendimų.

– Ko palinkėtumėte „Savui“ 20 metų proga?

Norėčiau palinkėti „Savui“ ir toliau būti tuo, kuo mes visada siekėme būti – artimu ir patogiu centru kauniečiams. Daugiau investuoti į naujoves, rengti unikalius renginius ir tęsti ilgalaikes partnerystes su mūsų nuomininkais bei partneriais. Taip pat, kad ir po kitų 20 metų, „Savas“ išliktų ta vieta, kurioje žmonės jaučiasi kaip namuose – mylimi ir laukiami.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA