Iš Kulautuvos kilęs A. Brazauskas – pirmasis lietuvis, dalyvavęs pasaulio diskgolfo čempionate – Kas vyksta Kaune

Iš Kulautuvos kilęs A. Brazauskas – pirmasis lietuvis, dalyvavęs pasaulio diskgolfo čempionate

Adomas Brazauskas / Asm. albumo nuotr.
Adomas Brazauskas / Asm. albumo nuotr.

„Jau tokio gero jausmo, kaip atstovauti Lietuvą Amerikoje dar nebuvau pajutęs. Labai skirtinga kultūra, pati išsiskirianti aplinka sudaro nemažą įspūdį atvykusiems iš labiau drėgnesnių pasaulio kampelių”, – įspūdžiais dalijasi Adomas Brazauskas, pirmasis istorijoje lietuvis, šią vasarą dalyvavęs pasaulio jaunimo diskgolfo čempionate JAV Talsos mieste.

Iš Kulautuvos miestelio kilęs 17-metis A. Brazauskas yra geriausias jaunimo amžiaus grupės Lietuvos žaidėjas, antrus metus iš eilės laimėjęs Lietuvos čempionatą bei nesulaikomas taurės sezone, skelbiama Europos socialinio fondo agentūros pranešime spaudai.

Iki 18 m. amžiaus grupėje startavęs Adomas Talsoje susirungė su daugiau nei 450 jaunųjų diskgolfo žaidėjų iš 19 pasaulio šalių ir užėmė 97 vietą. Daugumą dalyvių sudarė JAV piliečiai, o tarp europiečių dalyvavo žaidėjai iš Lietuvos, Estijos, Suomijos, Norvegijos, Šveicarijos ir Prancūzijos.

Lietuviui šis čempionatas buvo puiki proga pasisemti pasaulinio masto varžybų dalyvavimo patirties, kuria jis tikisi pasinaudoti dalyvaudamas jau suaugusiųjų varžybose ateityje.

Paklaustas, kas pačiam įsiminė labiausiai, Adomas nuoširdžiai prisipažįsta: „Smagiausia buvo žaisti ir, žinoma, pati galimybė – dalyvauti pasaulio jaunimo diskgolfo čempionate būtent Amerikoje. Nešti Lietuvos vėliavą kitame žemyne prieš daugiau nei 400 žmonių ir gauti plūstančias žinutes su palaikymais ir linkėjimais iš Lietuvos! Džiugu buvo sutikti Amerikos lietuvius, kurie taip pat buvo dalyvavę čempionate, tačiau jaunesniųjų grupėje. Džiaugiuosi, kad pavyko įamžinti prisiminimus ir socialiniuose tinkluose, kuriuose dalinuosi savo diskgolfo patirtimi. Labai daug liko nuostabių akimirkų iš Amerikos, kurios dar ilgą laiką išliks prisiminimuose”.

Diskgolfu susidomėjo stovykloje

Diskgolfu, šiuo Lietuvoje dar nedaug kam žinomu amerikietišku žaidimu, Adomas susidomėjo prieš keletą metų, pakviestas dalyvauti vasaros stovykloje. Asociacija „Kulautuvos jaunimo centras” tuo metu įgyvendino Europos socialinio fondo agentūros administruojamą projektą „Vaikų fizinio aktyvumo skatinimas Kulautuvos, Batniavos, Vilkijos ir Raudondvario seniūnijose”.

Jo metu Kulautuvos parke buvo įrengtas 7 krepšių diskgolfo parkas, buvo vykdomi užsiėmimai vaikams, organizuojamos stovyklų veiklos.

Išbandyti diskgolfą Adomui buvo įdomu, tačiau pirmą kartą dalyvaujant tokios sporto šakos stovykloje jis neturėjo jokių lūkesčių, kažko ypač stebinančio nesitikėjo: „Vėliau, pamačius, koks tai sportas, dar labiau pasidarė įdomu, dar labiau norėjosi jį išbandyti. Stovyklos metu, dauguma dalyvavusių vaikų taip pat buvo įsitraukę į žaidimą. Didžiausią įspūdį, kaip visada, paliko stovyklos treneriai, kurie rodė, kaip reikia taisyklingai ir profesionaliai išmesti diską”.

Adomas Brazauskas / Asm. albumo nuotr.

Vieną dieną buvo aplankę ir keli tuometiniai diskgolfo čempionai, kurie parodė stovykloje dalyvavusiems vaikams tikrai stebinančius profesionalius metimus.

„Nuo to laiko augo apetitas stengtis mėtyti taip pat, todėl principingai užsispyrę kartu su keliais dar dalyvavusiais draugais užsibrėžėme tikslą kuo dažniau treniruotis ir žaisti diskgolfą”, – pasakoja Adomas. Tiek įspūdžių palikusi diskgolfo stovykla paskatino keletą vaikų entuziastingai prisijungti į šios sporto šakos bendruomenę, kitus sustabdė galimybės, mat norint žaisti diskgolfą, reikia specialios įrangos.

Anot Adomo, kelios diskgolfo bendruomenės, įskaitant Kulautuvos, yra įkūrusios diskgolfo klubus, turi ir oficialią uniformą: „Kulautuvai atstovauja komanda „KooForest Team” į kurią gali prisijungti žaidėjai iš visos Lietuvos”.

Stebino įvairumu

Adomas atviras: turėjo praeiti šiek tiek laiko, kol jis suprato, jog ši sporto šaka jam išties patinka, o ir yra visapusiškai naudinga.

„Diskgolfas visais atvejais stebino savo įvairumu.<…> Šis sportas nėra tik disko metimas, tai nėra tik nusitaikymas ir kantrybės valdymas, tai sporto šaka, reikalaujanti labai daug fizinės ir psichologinės jėgos. Diskgolfas labai patrauklus, nes jį žaidžiant reikia labai mąstyti, todėl lavinasi mūsų loginis mąstymas, vaizduotė ir greitas sprendimų priėmimas”, – pasakoja vaikinas ir priduria, kad pačiam labai smagu, kai matosi progresas, taip pat motyvuoja ir kitų diskgolfo entuziastų palaikymas.

Jau penkerius metus žaisdamas diskgolfą, sako, dar labiau pamėgęs šį žaidimą ir pastebėjęs didelį pokytį: „Su laiku išsiugdė labai daug dalykų: tapau labiau pasitikintis savimi, įgijau labai daug kantrybės, todėl net itin stresinėse situacijose sugebu išlikti ramus. Bei dar tas entuziazmas – dar labiau privertė domėtis įvairiomis kitomis sritimis ir sporto šakomis. Kaip gali nepatikti veikla, kuri sekasi? Man labai patinka, nes jau kaip šios sporto šakos profesionalas gebu matyti klaidas, jas taisyti, o tuo labiau supažindinti kitus”.

Paklaustas, kuo aplinkinius, ypač jaunimą gali įtraukti diskgolfas ar kita sporto šaka, Adomas atsako paprastai – tik noras. „Jeigu kažkas bus daroma per prievartą, jokių gerų rezultatų ir pasiekimų geriausia nesitikėti, – įsitikinęs jis. – Reikia tik leisti išbandyti, pajusti tą sporto šaką, o tik tolimesni asmeniniai sprendimai nulems, ar sporto šaka yra jiems”.

Jei nori laimėti – turi išlikti ramus

Diskgolfo žaidėjas, norėdamas dalyvauti turnyruose, turi būti tam pasiruošęs tiek fiziškai, tiek psichologiškai. Anot Adomo, treniruodamasis žaidėjas įgyja fizinį pasiruošimą: išlavina ištvermę, įvaldo taisyklingą metimo techniką. Stebinti auditorija kelia įtampą ir taip brandina žaidėjo psichologinį pasiruošimą.

„Reakcija į nesėkmes, stresas, trasų vertinimas ar neteisingi sprendimai lemia visą žaidimo eigą, – pasakoja jis. – Labai svarbu išlikti ramiam, nepasiduoti ir pasitikėti savimi – tik taip galima užtikrinti žaidimo sėkmę. Kad laimėtum turnyrą, reikia kur kas labiau pasistūmėti. Tai neužtenka tik stipraus fizinio ir psichologinio pasiruošimo. Laimėtojas turi sugebėti kritiškai mąstyti ir priimti geriausius sprendimus <…> Svarbu ir tinkamai panaudoti turimą įrangą”.

Paklaustas, ką jam suteikė varžybos Talsoje ir ar norėtų atsukti laiką atgal, vaikinas nusijuokia: „Svarbiausia – smagiai praleisti laiką. Tai buvo pirmas ir paskutinis mano šansas, kai galėjau sudalyvauti pasaulio jaunimo diskgolfo čempionate. Be galo džiaugiuosi, kad šia galimybe ir pasinaudojau. Dėl čempionato neturiu dėl ko gailėtis, todėl jei ir galėčiau atsukti laiką atgal, nieko nekeičiau, būčiau daręs viską lygiai taip pat, kaip ir dariau. Atsukęs laiką atgal, nebūčiau keitęs nei nesėkmingų metimų, nei padarytų klaidų, nes visas šias nesėkmes priimu kaip pamokas, kurios man ateityje tikrai pravers”.

Paklaustas, kokias studijas rinksis baigęs mokyklą, šiemet dvyliktoje klasėje mokslus pradėjęs Adomas sako dar neapsisprendęs, mat domina įvairios sritys. O diskgolfas ir toliau išliks jo mėgtamu hobiu: „Sieksiu geresnių rezultatų, stengsiuosi dalyvauti turnyruose, čempionatuose, garsinsiu Lietuvą, arba galbūt net pavyks pradėti organizuoti įvairiausius renginius pasauliniu mastu”.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA