Patrauklūs gyventi Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) bendrabučiai kartu yra ir erdvė, kurioje kasmet užgimsta naujos pažintys ir kuriasi naujos istorijos. Kaip vienus iš pagrindinių LSMU bendrabučių privalumų studentai išskiria gyvenimo kokybę, galimybę sutaupyti lėšų bei artimą atstumą iki universiteto.
Sveikatos specialistus rengiantis LSMU šiuo metu turi devynis bendrabučius, o kainos čia prasideda vos nuo 45 eurų per mėnesį. Tad vis daugiau studentų nusprendžia įsikurti bendrabutyje, nes tai visų pirma – ekonomiška.
Ypač dabar, kai nekilnojamojo turto savininkai vis kelia butų ar kambarių nuomos kainas Kaune, naudodamiesi išaugusia paklausa, kai studijuojantis jaunimas ieško, kur apsigyventi. Naudinga ir tai, kad universiteto bendrabučio lokacija yra itin patogi vykstant į paskaitas bei praktinius užsiėmimus, o tai leidžia taupyti laiką ir lėšas.
LSMU Infrastruktūros valdymo tarnybos vadovas Raimundas Endrikis savo ruožtu atkreipia dėmesį, kad universitetas nuolat atlieka infrastruktūros atnaujinimo darbus, siekdamas užtikrinti patogias ir modernias gyvenimo sąlygas studentams.
„Pavyzdžiui, naujausiame renovuotame bendrabutyje Dainavos g. 3, Kaune, studentai gali naudotis atskirais sanitariniais mazgais, sporto sale bei saviruošos patalpomis. Šis bendrabutis išlieka populiariausiu pasirinkimu tarp studentų“, – pabrėžia R. Endrikis.
Visuose bendrabučiuose yra įrengtos skalbimo patalpos, laisvalaikio erdvės ir saviruošos patalpos, o planuojant renovacijas, ypač akcentuojamas naujų ir patogių laisvalaikio erdvių įrengimas. Anot LSMU atstovų, bendrabučiai be kita ko skatina socialinę integraciją ir siūlo įvairias galimybes studentų laisvalaikiui.
Universitetas praneša, kad šiemet LSMU bendrabučiuose įgyvendintos kelios svarbios naujovės. Buvo patobulinta prašymo dėl vietos bendrabutyje forma, kuri tapo paprastesnė ir aiškesnė. O išplėsta informacijos sklaida leidžia studentams iš anksto susipažinti su būsimomis gyvenimo sąlygomis ir pasirinkti sau tinkamiausią variantą.
Pasak R. Endrikio, šiandien kainų pokytis bendrabučiuose neplanuojamas. Jos svyruoja nuo 45 iki 225 eurų per mėnesį ir yra nustatomos atsižvelgiant į daugybę faktorių, tokių kaip kambario dydis, pastato ir baldų būklė. Todėl kiekvienas studentas gali pasirinkti gyvenimo vietą pagal savo biudžetą.
R. Endrikis taip pat pastebi, kad studentai pastaruoju metu daug dėmesio skiria studijoms ir studentiškoms veikloms bei siekia turėti daugiau asmeninės erdvės – renkasi gyventi po vieną ar dviese. Universitetas, atsižvelgdamas į šias tendencijas, kuria sąlygas, kurios atitiktų šiuolaikinių studentų poreikius.
Sąlygos nuolat tobulinamos, -bendrabučiuose nuolat atliekami einamieji tiek bendrųjų patalpų, tiek kambarių remontai, o trims bendrabučiams šiuo metu rengiami didesni remonto projektai, apimantys pastatų fasadų šiltinimą, vidaus patalpų apdailą, dalinį perplanavimą, patalpų pritaikymą žmonių su negalia poreikiams, inžinerinių sistemų keitimą ir teritorijos tvarkymą. Tai užtikrina, kad studentai gali tikėtis patogių ir modernių gyvenimo sąlygų, nepriklausomai nuo to, kuriame bendrabutyje gyvena.