Prokurorams prašant naikinti Seimo nario, konservatoriaus Andriaus Vyšniausko teisinę neliečiamybę, pats politikas ketvirtadienį pranešė stabdantis narystę Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijoje.
Jis taip pat traukias iš frakcijos Seime seniūno bei Teisės ir teisėtvarkos komiteto nario pareigų.
„Be abejo, suprantu ir politinę atsakomybę, todėl informuoju, jog stabdau savo narystę TS-LKD, traukiuosi iš frakcijos seniūno pareigų ir Teisės ir teisėtvarkos komiteto“, – savo paskyroje „Facebook“ ketvirtadienį pranešė politikas.
Taip jis kalbėjo ketvirtadienį generalinei prokurorei Nida Grunskienei kreipusis į Seimą dėl politiko teisinės neliečiamybės panaikinimo.
Pasak prokuratūros, A. Vyšniauskui gresia įtarimai piktnaudžiavimu, dokumentų klastojimu ir sukčiavimu, atsiskaitant už jo, kaip Marijampolės savivaldybės tarybos nario, patirtas išlaidas.
„Duomenys, užfiksuoti liudytojų apklausų protokoluose, Marijampolės savivaldybės administracijos pateiktuose dokumentuose, bankų, ryšio operatorių, degalinių pateiktose suvestinėse ir kituose šio ikiteisminio tyrimo dokumentuose, leidžia pagrįstai manyti, kad Andrius Vyšniauskas, nuo 2019 metų balandžio 23 dienos iki 2020 metų lapkričio 13 dienos ėjęs Marijampolės savivaldybės tarybos nario ir Antikorupcijos komisijos pirmininko pareigas, Marijampolės savivaldybės administracijai galimai yra pateikęs suklastotus dokumentus dėl jo, kaip tarybos nario, veiklos išlaidų kompensavimo, kurių pagrindu jam nepagrįstai ir neteisėtai buvo išmokėti daugiau nei 2100 eurų“, – rašoma prokuratūros pranešime.
„Kaip žaibas iš giedro dangaus“
Pas A. Vyšniauskas tvirtina esąs šokiruotas jam mestų įtarimų ir mano nepadaręs jokio nusižengimo.
„Esu šokiruotas Generalinės prokuratūros pareiškimu. Nesu apklaustas jokioje byloje, neturėjau jokių indikacijų, kad su mano, kaip tarybos nario, veiklos išlaidomis būta kokių nors problemų“, – savo paskyroje „Facebook“ pranešė politikas.
„Pats taip pat nemanau, kad esu padaręs kokių nors nusižengimų“, – pažymėjo jis.
A. Vyšniauskas tvirtino, kad jo, kaip tarybos nario, išlaidoms pastabų neturėjo nei akcijos „Skaidrinam“ tyrėjai, nei du savivaldybės tarybos kontrolieriai, kurie atliko auditus.
„Todėl ši žinia yra kaip žaibas iš giedro dangaus“, – sako parlamentaras.
„Nepaisant to, esu pasirengęs atvirai ir sąžiningai bendradarbiauti su teisėsaugos institucijomis ir įrodyti, kad man keliami priekaištai yra neteisingi. Todėl prašysiu kolegų kaip galima greičiau naikinti mano neliečiamybę ir man suteikti galimybę apsiginti teisinėmis priemonėmis“, – tvirtino A. Vyšniauskas.
Seimo nariui įtarimai negali būti pateikti be Seimo leidimo, dėl to turi balsuoti visas parlamentas.
„Pasitikime teisėsaugos institucijomis“
TS-LKD pirmininkas, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis BNS teigė gerbiantis kolegos apsisprendimą trauktis iš pareigų.
„Žinia, kaip ir pačiam Andriui, buvo netikėta, gerbiu jo apsisprendimą trauktis iš pareigų bei norą atvirai ir sąžiningai bendradarbiauti su teisėsaugos institucijomis“, – sakė G. Landsbergis jo atstovės BNS perduotame komentate.
„Tai dar kartą įrodo, jog kaip politinė bendruomenė pasitikime teisėsaugos institucijomis ir prieš artėjančius Seimo rinkimus, viliamės, maksimaliai skaidraus ir visuomenei į visus klausimus atsakančio tyrimo“, – teigė jis
Visuomenininkui Andriui Tapinui inicijavus akciją „Skaidrinam“, teisėsauga pradėjo keliasdešimt tyrimų dėl piktnaudžiavimo savivaldos politikų išmokomis.
Šiuo metu Specialiųjų tyrimų tarnyba atlieka ikiteisminius tyrimus dėl savivaldybių tarybos narių galimai netinkamo lėšų panaudojimo 26 savivaldybėse.
Kai kuriose bylose pirmosios instancijos teismai jau yra priėmę sprendimus skirdami esamiems ar buvusiems savivaldybių politikams baudas, įpareigodami grąžinti neteisėtai panaudotus pinigus.