Kauno policija tikrino transporto priemonių triukšmo lygį: šį kartą baudų nedalino – Kas vyksta Kaune

Kauno policija tikrino transporto priemonių triukšmo lygį: šį kartą baudų nedalino

Triukšmo lygio tikrinimas / Kauno VPK. nuotr.
Triukšmo lygio tikrinimas / Kauno VPK. nuotr.
Triukšmo lygio tikrinimas / Kauno VPK. nuotr.
Triukšmo lygio tikrinimas / Kauno VPK. nuotr.

Birželio 20 dienos pavakarę Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Kauno apskr. VPK) Kelių policijos skyriaus pareigūnai kvietė vairuotojus sudalyvauti prevencinėje priemonėje ir pasitikrinti transporto priemonės triukšmo lygį. Šios prevencinės priemonės metu pažeidimai nebuvo fiksuojami, nebuvo skiriamos ir baudos.

Iškart šalino defektus

Atšilus orams ir į gatves išriedėjus įvairesnėms transporto priemonėms, pagausėja ir į policijos pareigūnus besikreipiančių gyventojų, kurie skundžiasi keliamu transporto priemonių triukšmu. Tad surengta prevencinė priemonė skirta „pažadinti“ triukšmingų transporto priemonių vairuotojų sąžinę, rašoma Kauno apskr. VPK pranešime žiniasklaidai.

Akcijoje šį kartą sudalyvavo daugiau nei trys dešimtys vairuotojų. Dalis vairuotojų išsimatuoti savo transporto priemonės keliamą triukšmo lygį atvyko net du kartus, jeigu jų transporto priemonė viršijo triukšmo lygį, jie ją paremontavo ir grįžo dar kartą pasitikrinti, ar ši atitinta nu-matytas normas.

Kita dalis vairuotojų, išsitraukę įrankius, motociklus remontavosi čia pat.

„Labai gera iniciatyva, mėgstu važinėtis motociklu, bet niekada nebuvau tikras, ar jis neviršija nustatytų normų“, – kalbėjo savanoriškai priemonėje dalyvavęs kaunietis.

Didžioji dalis transporto priemonių viršijo nustatytas normas, todėl policijos pareigūnai rekomendavo kuo skubiau pašalinti defektus, mat kitas susitikimas gali būti ne toks malonus.

Gresia ne tik piniginės baudos

Priemonės metu buvo matuojamas ne tik motociklų, bet ir automobilių skleidžiamas triukšmas. Kauno apskr. VPK Kelių policijos skyriaus viršininkas Vigintas Lukošius pagyrė vairuotojus už sąmoningumą.

„Kitus triukšmingus vairuotojus belieka įspėti – jeigu triukšmingų priemonių vairuotojai negerbs kitų gyventojų, šiems vairuotojams grės ne tik piniginės baudos, bet ir privalomosios techninės apžiūros panaikinimas“, – teigė Kelių policijos skyriaus viršininkas.

Per paskutinius metus dėl triukšmingų transporto priemonių buvo nubausta per 100 vairuotojų.

Už nustatytos tvarkos nesilaikymą, pirmą kartą nusižengus taikoma bauda nuo 100 eurų iki 600 eurų, pakartotinai – nuo 500 eurų iki 1000 eurų ir naikinama privalomoji techninė apžiūra.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA