Pirmoje finalo kovoje Kauno „Žalgiriui“ teko susitaikyti su pralaimėjimu (foto) – Kas vyksta Kaune

Pirmoje finalo kovoje Kauno „Žalgiriui“ teko susitaikyti su pralaimėjimu (foto)

„Žalgiris“ – „Rytas“ / R. Tenio nuotr.

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai pralaimėjimu pradėjo „Betsafe-LKL“ finalo seriją. Andrea Trinchieri auklėtiniai „Žalgirio“ arenoje po pratęsimo rezultatu 88:89 (17:19, 19:24, 20:11, 21:23, 11:12) nusileido Vilniaus „Ryto“ ekipai.

Pirmąją finalo dvikovą Laurynas Birutis pradėjo dėjimu iš viršaus, dvitaškiu pasižymėjo Edgaras Ulanovas, o Edmondas Sumneris surinko keturis taškus – 8:15. Penkis taškus įsirašė Lukas Lekavičius, dviejų taškų vertės metimą pataikė Brady Manekas, o Tomas Dimša realizavo baudų metimus – 17:19.

Baudų metimais taškus rinko Kevarriusas Hayesas ir L.Lekavičius, o dvi atakas dvitaškiais užbaigė L.Birutis – 25:24. Tris baudų metimus realizavo E.Ulanovas, vieną pataikė B.Manekas, K.Hayesas įdėjo iš viršaus, T.Dimša surengė reidą po krepšiu, o pirmą dvikovos pusę taikliu tritaškiu užbaigė Demetre Riversas – 36:43.

Tas pats D.Riversas iškart po pertraukos pasižymėjo dvitaškiu su varžovo pražanga, L.Lekavičius paleido taiklų tritaškį, o L.Birutis surinko keturis taškus iš eilės – 46:50. E.Ulanovas sumetė keturis baudų metimus, dvitaškius pataikė E.Sumneris ir T.Dimša, o Dovydas Giedraitis vėl išvedė komandą į priekį – 56:54.

D.Giedraitis keturis taškus pelnė ir lemiamo ketvirčio pradžioje, L.Lekavičius surinko penkis, metimą iš po krepšio pataikė L.Birutis ir kauniečiai atsiplėšė – 67:59. Keturis taškus iš eilės surinko D.Giedraitis, nelengvą metimą pataikė L.Lekavičius, tačiau likus žaisti kiek mažiau nei dvi minutes komandas skyrė vos taškas – 73:72. Baudų metimais taškus rinko D.Giedraitis, metimą iš po krepšio pataikė L.Lekavičius, „Žalgiris“ apsigynė nuo paskutinės „Ryto“ atakos ir komandoms teko žaisti pratęsimą – 77:77.

Pratęsimo metu dvitaškį įmetė L.Birutis, D.Giedraitis vėl neklydo prie baudų metimo linijos, tašką pridėjo Arnas Butkevičius, K.Hayesas įdėjo iš viršaus, vidutinio nuotolio metimą pataikė L.Lekavičius, po krepšiu sėkmingai pralindo D.Giedraitis, tačiau galiausiai teko pripažinti svečių pranašumą – 88:89.

„Žalgiris“: L.Lekavičius 21 (4 rez. perd.), D.Giedraitis 16 (2 per. kam.), L.Birutis 14 (7 atk. kam.), E.Ulanovas 9, K.Hayesas 6, D.Riversas 6, E.Sumneris 6, T.Dimša 6, B.Manekas 3, A.Butkevičius 1 (2 per. kam.), R.Šmitas 0.

„Rytas“: G.Radzevičius 19, J.Gorhamas 15, R.Cole’as 15, M.Fosteris 12, M.Echodas 12.