Odos vėžio profilaktika: net dviejose vietose Kaune vykdys nemokamas apgamų ir odos darinių apžiūras – Kas vyksta Kaune

Odos vėžio profilaktika: net dviejose vietose Kaune vykdys nemokamas apgamų ir odos darinių apžiūras

Melanomos patikra / Kauno klinikų nuotr.

Euromelanomos diena minima kasmet gegužės 11 dieną, norint šviesti visuomenę apie odos vėžį sukeliančius faktorius bei kaip jų vengti. Vilniaus universitetinės ligoninės Santaros klinikų Dermatovenerologijos centras ir Lietuvos dermatovenerologų draugija kviečia penktadienį atvykti nemokamai apgamų ir odos darinių profilaktinei patikrai Kaune ir kituose didžiuosiuose šalies miestuose.

Vienas dažniausiai diagnozuojamų vėžių

„Odos vėžys yra vienas dažniausiai diagnozuojamų vėžių pasaulyje. Pati pavojingiausia, agresyviausia ir greičiausiai plintanti jo forma yra odos melanoma, tai piktybinis navikas, atsirandantis iš odos pigmentinių ląstelių – melanocitų“, – rašoma VUL Santaros klinikų prnaešime.\

Ekspertų teigimu, per pastaruosius 50 metų melanomos atvejų skaičius išaugo dėl pasikeitusio žmonių laisvalaikio: daugiau laiko leidžiama lauke, deginantis tiek saulėje tiek soliariume. Žmonės nepakankamai saugojasi nuo ultravioletinių (UV) spindulių.

„Kasmet daugiau nei 100 000 Europos Sąjungos gyventojų diagnozuojama melanoma, dažniausiai 40-60 metų amžiaus pacientams.

Vyrams melanoma dažniau pasireiškia krūtinės ir nugaros srityje, o moterims – kojų srityje. Nors visuomenės sąmoningumas ir žinios apie odos vėžį didėja ir daugumai žmonių melanoma nustatoma ankstyvose stadijose, kuomet galimas efektyvus mažai invazyvus gydymas, mirtingumas dėl melanomos išlieka didelis“, – teigia VUL Santaros klinika.

Specialistai teigia, kad anksti pastebėjus piktybinį darinį ir laiku nustačius ligą, galima ją sėkmingai išgydyti ir padidinti išgyvenamumo tikimybę. Vien praėjusiais metais per akciją Lietuvoje nustatyta 11 melanomos atvejų, 85 odos vėžio atvejai, apie 200 pakitusių apgamų ir ikivėžinių odos būklių.

Odos vėžio rizikos veiksniai ir melanomos prevencija

Specialistai rekomenduoja ypatingą dėmesį aktrepti dėmesį tiems, kurių oda dažnai veikiama UV spindulių (daug laiko praleidžiama lauke, lankomasi soliariume), taip pat labai šviesios arba strazdanotos odos savininkai. Taip pat tie, kurie lengvai nudega, tačiau neįdega. Jeigu turite daugiau nei 50 apgamų, esate vyresni nei 50 metų, vaikystėje esate nudegę arba daug laiko praleidote saulėje, jei jūsų šeimoje buvo odos vėžio atvėjų ar jei vartojate imunosupresinius vaistus, jums taip pat reikėtų pasirūpinti ir pasitikrinti.

„Odos vėžio profilaktika prasideda nuo saulės apsaugos, rizikos veiksnių vengimo ir profilaktinės apgamų patikros pas gydytoją dermatovenerologą, kurią gydytojai rekomenduoja atlikti kartą per metus arba kas antrus metus“, – teigia VUL Santaros klinikos atstovai.

Euromelanomos akcijos vietos

Kaune nemokamai apgamų ir odos darinių profilaktinei patikrai galima atvykti gegužės 31 d., nuo 9 iki 18 val. į „Biokliniką“ (Studentų g. 37).

Patikros taip pat bus vykdomos „Akropolyje“ (Karaliaus Mindaugo pr. 49), „Eurovaistinės“ patalpose, nuo 10 iki 14 val.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA