Odontologinis gydymas su intravenine sedacija: be baimės, įtampos ir skausmo (foto)

„GOC klinikos“ gydytoja anesteziologė – reanimatologė, medicinos mokslų daktarė Lina Kalibatienė / Organizatorių nuotr.
„GOC klinikos“ gydytoja anesteziologė – reanimatologė, medicinos mokslų daktarė Lina Kalibatienė / Organizatorių nuotr.

Baimė – viena iš pagrindinių priežasčių, dėl ko pacientai, kuriems reikalingas sudėtingesnis odontologinis gydymas, jam niekaip nesiryžta. Pasak „Garliavos odontologijos centro“ (GOC klinikos) gydytojos anesteziologės-reanimatologės, medicinos mokslų daktarės Linos Kalibatienės, tai pakankamai dažna problema, kuri šiandien gali būti labai nesudėtingai sprendžiama – taikant gydymą su intravenine sedacija.

Remiantis atlikta apklausa, net 70 proc. pacientų prieš odontologinį gydymą jaučia nepaaiškinamą baimę ir įtampą. Kartais šios neigiamos emocijos būna tokios stiprios, kad užuot sprendęs problemą, žmogus pasirenka ją ignoruoti ir kentėti.

Intraveninė sedacija – komfortabilus gydymas be baimės ir skausmo

Baimė odontologiniam gydymui dažniausiai būna susijusi su praeityje išgyventais nemaloniais pojūčiais. Įveikti šį jausmą savarankiškai gali būti labai sudėtinga, net ir žinant, kad procedūros metu pacientas nejaus jokio skausmo ir diskomforto.

Sprendimas tokioje situacijoje – odontologinis gydymas su intravenine sedacija.

„GOC klinika“ / Organizatorių nuotr.

„Intraveninė sedacija – tai medikamentų sukeltas laikinas sąmonės slopinimas, dėl kurio atsiranda mieguistumas ir pilnas atsipalaidavimas. Atliekant gydymą su intravenine sedacija, pacientas nejaučia jokio diskomforto – nerimo, baimės ar įtampos, o taip pat ir skausmo, kurį malšina anestetikai, bet visos procedūros metu išlieka sąmoningas ir komunikabilus. Tokioje būsenoje pacientas būna tik tol, kol vyksta gydymas, o jam pasibaigus, ir vėl sugrįžta į įprastą būklę“, – sako L. Kalibatienė.

Toks gydymo būdas idealus sprendimas ne tik įtampą jaučiantiems pacientams, bet ir tiems žmonėms, kurie odontologinio gydymo metu žiaugčioja ar springsta, o taip pat ir ilgų bei sudėtingų procedūrų metu, kai tenka net kelias valandas ramiai išbūti vienoje pozicijoje.

„GOC klinika“ / Organizatorių nuotr.

Svarbiausia – anesteziologo patirtis ir kompetencija

Pati intraveninė sedacija paciento sveikatai pavojaus nekelia, tačiau tik tuomet, kai ji atliekama klinikoje, turinčioje teisę teikti tokią paslaugą ir kartu su patyrusiu anesteziologu.

Būtent anesteziologas rūpinasi paciento komfortu ir savijauta viso gydymo metu – parenka medikamentus, kontroliuoja paciento gyvybines funkcijas, o prireikus, suteikia ir visapusišką pagalbą. Todėl tokių procedūrų metu šio specialisto patirtis ir kompetencija be galo svarbios.

„GOC klinikoje“ intravenines sedacijas atlieka itin aukštos kvalifikacijos gydytoja anesteziologė – reanimatologė, medicinos mokslų daktarė Lina Kalibatienė, turinti net 25 metų praktinę patirtį. Dr. Lina Kalibatienė specializuojasi anesteziologijoje, atliekant veido ir žandikaulių operacijas.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA