Atskleidė eglutės įžiebimo šventės kainą ir renginio vedėją – Kas vyksta Kaune

Atskleidė eglutės įžiebimo šventės kainą ir renginio vedėją

Įžiebta Kalėdų eglė
R. Tenio nuotr.

Trečiadienį Kauno kalėdinės eglutės kūrėjai pakvietė į elfų dirbtuves, kur visai ne stebuklais, o sunkiu rankų darbu gimsta pagrindinė mūsų miesto puošmena. Menininkė Jolanta Šmidtienė papasakojo apie eglės dekoracijas, o Kultūros skyriaus vedėja Agnė Augonė – apie kauniečių laukiančius renginius.

Kaip žurnalistams šiandien nurodė Kauno savivaldybės Kultūros skyriaus vedėja A. Augonė, lapkričio 25 d. vyksiantis šventinis koncertas miestui kainuos 170 tūkst. eurų (eglutės ir Rotušės aikštės puošyba – 160 tūkst. eurų).

Į minėtą sumą įeina visa renginio meninė dalis, atlikėjų honorarai, transliacija per LNK televiziją. Koncertas prasidės 19.30 val. ir truks vieną valandą.

„Dar vyksta derinimai, nelabai norėčiau atskleisti, nes nėra parašų su atlikėjais, tai gali kisti. Tikrai DJ Jovani bus – jis ves renginį – ir bus daug Lietuvoje žinomų žvaigždžių“, – sakė A. Augonė.

Naujienų portalui buvo įvardyti bent aštuoni puikiai žinomi atlikėjai, su kuriais derinami pasirodymai, bet dėl minėtos priežasties jų kol kas neatskleisime. Centriniame viešųjų pirkimų portale taip pat neįkelta nei savivaldybės, nei Kauno kultūros centro (KKC) sutarčių su UAB „Lietuvis“, tad muzikantų sąrašas dar nėra oficialus.

Tiesa, KKC su UAB „Baltic Production Service“ dar pernai pasirašė 45,6 tūkst. eurų vertės sutartį dėl rotušės apšvietimo paslaugų. Ši sutartis galioja iki 2024 m. sausio 7 d.

Kauniečius Rotušės aikštėje lapkričio 25-ąją sveikins ir eglutę įžiebs meras Visvaldas Matijošaitis, bet kol kas neaišku, ar kalėdinio laikotarpio pradžią paskelbs virtualiai, ar nuo scenos, ar merui bus sukurtas koks nors personažas.

„Bus dalinami kalėdiniai atributai, dovanėlės. Vienais metais buvo kepurėlės, kitais vėliavėlės, tai šiais metais kažkas vėl bus visiems, atėjusiems į šventę, dalinama“, – pridūrė A. Augonė.

Ji taip pat pažymėjo, kad fejerverkų per eglutės įžiebimo šventę nebus.

„O Naujiesiems metams tiesiog norim padaryti šou, šventę, šokius po atviru dangumi. Fejerverkų pačioj rotušėj nebus. Bus pirotechnikos, gal kokių liepsnelių, bet tikrai ne fejerverkai. Koncertuos DJ Mamania“, – Naujųjų sutikimą taip pat palietė Kultūros skyriaus vedėja.

Pirotechnikos atsinešusiems miestiečiams ketinama numatyti saugią vietą, kur bus galima leisti fejerverkus, bet savivaldybė ragina jų atsisakyti. Naujųjų metų šventę nudažys lazeriai, lietaus fontanas, šviesos efektai.

„Atsisakom, nes prasidėjus pasaulyje neramumas, karui Ukrainoje ir kitam karui, nenorime tų sprogimų ir tikrai yra kitų būdų, kaip gražiai įprasminti šventes“, – aiškino A. Augonė.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA