Didžiausią nuo metų pradžios Užimtumo tarnyba fiksuoja švietimo specialistų poreikį – Kas vyksta Kaune

Didžiausią nuo metų pradžios Užimtumo tarnyba fiksuoja švietimo specialistų poreikį

Vasarai pakoregavus darbuotojų poreikio dinamiką, Užimtumo tarnybos (UT) prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos duomenimis, pastaraisiais mėnesiais sparčiausiai darbo paklausa augo švietimo (21,4 proc.), žemės ūkio ir miškininkystės (15,3 proc.) bei viešojo valdymo (5,1 proc.) sektoriuose.

Anot UT specialistų, antrąjį metų ketvirtį keitėsi ir trūkstamų profesijų darbuotojų sąrašas, o darbo pasiūlymų skaičius mažiausiai susitraukė specialistų ir įstaigų tarnautojų grupėje. Tai vyko dėl spartaus mokytojų paklausos augimo. Pagrindinio ir vidurinio ugdymo mokytojams laisvų darbo vietų buvo pusantro karto daugiau, o specialiųjų poreikių mokinių mokytojams – trečdaliu daugiau.

Daugiau darbo pasiūlymų (nei ieškančių atitinkamo darbo) registruota sveikatos specialistams – gydytojams, slaugos specialistams, psichologams, vaistininkams, fizioterapeutams.

Pasirinkimo galimybės augo ir inžinerijos specialistams – elektros inžinieriams, elektros inžinerijos technikams, mechanikos inžinerijos technikams, technologijų bei gamybos inžinieriams, IT srityje – duomenų bazių kūrėjams ir administratoriams, statybos ir gamybos darbų meistrams bei brigadininkams.

Užimtumo tarnybos laisvų darbo vietų platformoje darbdaviai balandį – birželį įregistravo 53 tūkst. naujų laisvų darbo vietų.

„Dažniausiai trūksta ne šiaip specialistų, o tų, kurie turi specifinių žinių, yra įgiję kompetencijas, reikalingas teikiant verslo ar viešąsias paslaugas. Labai trūksta pedagogų, galinčių lavinti specialiųjų poreikių mokinius, nes tokie vaikai integruojami į bendras klases. Trumpuoju laikotarpiu šis poreikis gali būti sprendžiamas pedagogo išsilavinimą turintiems asmenims įgyjant papildomą specializaciją“, – teigė Brigita Blavaščiūnienė – Užimtumo tarnybos Priemonių organizavimo įgyvendinimo skyriaus patarėja.

Atkreiptinas dėmesys į tai, kad paklausių profesijų atstovai renkasi darbdavį ir vertina ne tik atlyginimą, darbo vietą ar papildomas naudas, bet ir atmosferą kolektyve, vadovo būdą, įmonės lankstumą derinant darbo laiką, nuotolinio darbo galimybes.

„Šiais laikais darbdaviams tenka rasti kompromisų, ypač augančiuose sektoriuose, pavyzdžiui, technologijų, inžinerijos ar energetikos srityse, kur darbuotojų labiausiai trūksta“, – pabrėžė B. Blavaščiūnienė.

Statybos, metalo apdirbimo, elektromechaninių įrenginių, gamybos darbininkams, įrenginių ir mašinų operatoriams taip pat fiksuotas didelis pasirinkimas – yra daugiau darbo vietų nei darbo ieškančių žmonių. Paslaugų darbuotojų grupėje trūksta ir virėjų, degalinių operatorių, kasininkų.

Vidutinis siūlomas bruto darbo užmokestis birželį registruotuose darbo pasiūlymuose buvo – 1312 Eur/mėn. Aukštos kvalifikacijos darbų grupėje jis siekė 1563 Eur, vidutinės kvalifikacijos – 1331 Eur, žemos kvalifikacijos – 1054 Eur, – pažymima UT pranešime.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA