G. Nausėda pagerbė žuvusius lakūnus: „Lituanicos“ skrydis tapo lietuviško simbolio dalimi – Kas vyksta Kaune

G. Nausėda pagerbė žuvusius lakūnus: „Lituanicos“ skrydis tapo lietuviško simbolio dalimi

Lietuvos Respublikos prezidentas Gitanas Nausėda kartu su Lenkijos prezidentu Andrzejumi Duda sekmadienį Lenkijoje, Pščelnike, dalyvavo 90-ųjų Stepono Dariaus ir Stasio Girėno žūties metinių minėjime.

Kaip skelbiama Prezidentūros pranešime, savo kalboje Lietuvos vadovas pabrėžė, jog neeiliniam iššūkiui pasiryžę S. Darius ir S. Girėnas siekė ne tiek pagerinti kokį nors rekordą ar įsilieti į tuo metu prasidėjusių transatlantinių skrydžių pirmeivių gretas, kiek įkvėpti lietuvius visame pasaulyje.

Pademonstruoti, kad jiems nebaisūs jokie išbandymai ar kliūtys. Plačiai paskleisti žinią pasauliui apie istorinį valstybingumą atkūrusią ir pažangos skrydžiui pakilusią šalį.

Prezidentas priminė, jog itin gerai mūsų šalyje tuomet buvo žinomas S. Darius – gyva visuomeninio gyvenimo legenda, daugelio sporto šakų Lietuvoje, įskaitant ir mūsų taip mylimą krepšinį, pradininkas. Jo, kaip ir patyrusio lakūno, kito Amerikos lietuvio S. Girėno, žūtis sukrėtė Lietuvos žmones, tačiau kartu ir suteikė dar daugiau pasididžiavimo savo šalimi.

„Lituanicos“ skrydis tapo svarbia lietuviško simbolio dalimi. Iki šiol mūsų šalyje sunkiai rastume žmogų, kuris nieko nebūtų girdėjęs apie S. Dariaus ir S. Girėno žygdarbį. Esu nuoširdžiai dėkingas, kad lietuvių aviatorių atminimas šiandien taip gražiai puoselėjamas ir Lenkijoje. Mes visi tuo galime įsitikinti šioje vietoje, kur šalia paminklo S. Dariui ir S. Girėnui įsikūręs ir jiems skirtas muziejus“, – sakė šalies vadovas.

Prezidento teigimu, simboliška, kad skrydis per Atlantą prasidėjo liepos 15-ąją – bendros lietuvių ir lenkų ginklo pergalės Žalgirio mūšyje dieną.

„Mūsų tautų gebėjimas džiaugtis vieni kitų pergalėmis ir gedėti dėl netekčių itin svarbus šiuo ypač sudėtingu laikotarpiu, Rusijai tęsiant žiaurų agresijos prieš Ukrainą nusikaltimą. Ką tik Vilniuje pasibaigusiame NATO viršūnių susitikime priimti sprendimai suteiks Ukrainai dar daugiau taip reikalingos karinės paramos, o kartu reikšmingai sustiprins Lietuvos, Lenkijos bei viso mūsų regiono saugumą“, – teigė G. Nausėda.

Lietuvos vadovas dėkojo susirinkusiems ir palinkėjo, kad Lietuvos ir Lenkijos žmonės toliau nenuilsdami puoselėtų legendinio S. Dariaus ir S. Girėno skrydžio atminimą. „Tegul šių herojų pavyzdys įkvepia bendriems darbams ir skatina mus džiaugtis drauge pasiektomis pergalėmis!“ – sakė prezidentas.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA