SMK Aukštosios mokyklos proveržis Kaune: studentai renkasi paklausias ir ateitį kuriančias programas (foto, video) – Kas vyksta Kaune

SMK Aukštosios mokyklos proveržis Kaune: studentai renkasi paklausias ir ateitį kuriančias programas (foto, video)

SMK Aukštoji mokykla, įsikūrusi Vilniuje, Klaipėdoje ir Kaune, gali pasidžiaugti kasmet augančiu stojančiųjų skaičiumi. Jauniausias – Kauno SMK filialas, įsikūręs prieš penkerius metus, o prieš daugiau nei metus persikėlęs į naujas patalpas – tampa vis dažnesniu stojančiųjų pasirinkimu. Apie populiariausias studijų programas, modernias aukštosios mokyklos erdves ir galimybes studentams pasakoja SMK Kauno filialo vadovė Inga Bilinskienė.

Prieš penkerius metus Kaune įsikūręs SMK Aukštosios mokyklos filialas džiaugiasi kasmet augančiu studentų skaičiumi – pirmoje istorinėje laidoje diplomus atsiėmė 186  absolventai, o dabar SMK mokosi net 1276 studentai. Čia patyriminiu ugdymu paremtomis žiniomis kasdien su žingeidžiais bei kūrybiškais studentais dalijasi apie 80 dėstytojų.

SMK Aukštoji mokykla / Organizatorių nuotr.

„SMK dėstytojai – praktikai, su studentais besidalijantys realiomis ir naudingomis patirtimis. Tai dažniausiai savo įmones turintys profesionalai, sukaupę daug žinių ir informacijos bei jaučiantys poreikį dalintis. Jie tarsi mentoriai jaunam žmogui, duodantys patarimų ne tik studijų lygmenyje, bet ir patariantys visapusiškai“, – pasakoja SMK Kauno filialo vadovė I. Bilinskienė.

Populiariausios studijų programos

Tarp Kauno filiale vykdomų 14 studijų programų, kaip populiariausios tarp stojančiųjų išskiriamos – Estetinė kosmetologija, Transporto ir logistikos verslas, Tarptautinis verslas ir komunikacija. Tačiau I. Bilinskienė pastebi, kad į lyderio poziciją stipriai veržiasi ir Bendrosios praktikos slaugos programa.

„Išskirtinai filiale populiarios Tarptautinio verslo ir komunikacijos studijų programos pasirinkimas galėtų tapti mūsų vizitine kortele, – šypteli aukštosios mokyklos vadovė. – Tačiau empatiškų ir profesionalių specialistų poreikį rinkoje galėtų išpildyti Bendrosios praktikos slaugos programa, tad labai džiugu, kad jauni žmonės vis dažniau renkasi mediko kelią. Tiesa, po pandemijos atsigauna ir Turizmo ir poilsio studijų programa skirta pasaulio piliečiams. Na, o nišinės studijų programos, tokios kaip Maitinimo ir viešbučių verslas bei Mados ir stiliaus vadyba taip pat po truputį įsitvirtina Kaune“.

„Smagu skatinti jaunus žmones, besirenkančius šias sritis“, – priduria SMK Kauno filialo vadovė.

Modernios erdvės

2021-ųjų pabaigoje Aleksote atvertas naujasis Kauno filialo pastatų kompleksas virto šiuolaikiška ir pažangia erdve, atliepiančia ne tik studentų, bet ir miesto bendruomenės poreikius. Modernios erdvės, inovatyvios auditorijos – ne tik studentų, dėstytojų džiaugsmas, bet ir dažnas partnerių ar verslų pasirinkimas.

„Džiaugiamės Estetinės kosmetologijos, Bendrosios praktikos slaugos, Programavimo ir multimedijų bei Kompiuterinių žaidimų ir animacijos studijų programoms paruošta modernia infrastruktūra, palengvinančia studentų kasdienybę. Tuo pačiu pastebime, kad mūsų partnerių tinklas plečiasi nuo vietinio verslo iki didelių tarptautinių kompanijų – tampame įvairių organizacijų nariais. Labai džiugu, kad filialo patalpos tapo patrauklios partnerių renginiams, konferencijoms ar seminarams“, – sako I. Bilinskienė.

Patyriminis ugdymas ir tarptautinės galimybės

SMK Kauno filialo vadovė pastebi ir tai, kad patyriminiu ugdymu paremtoje aukštojoje mokykloje studentai neretai savo profesinį kelią pradeda dar studijų metais. Atlikdami privalomąsias praktikas jie iš arčiau pažįsta savo svajonių profesijas ir įgytas žinias pritaiko praktiškai. I. Bilinskienė džiaugiasi, kad SMK studentai praktikos metu geba susikurti ir savo darbo vietą.

SMK Aukštoji mokykla / Organizatorių nuotr.

„Studentai į praktiką studijų laikotarpyje išeina du kartus. Praktikų metu jie tampa įmonių darbuotojais, atliekančiais pavestas užduotis, dalyvaujančiais esminiuose įmonių procesuose. Jie iš arti susipažįsta kaip veikia verslo mechanizmai, sužino apie vidinės ir išorinės komunikacijos ypatumus ir atpažįsta lyderystės pavyzdžius“.

Tiesa, studijuojantys SMK Aukštojoje mokykloje gauna ne tik patyriminiu ugdymu paremtas žinias – studentams atsiveria ir tarptautinės galimybės. Viena populiariausių – galimybė studijuoti užsienyje. Pasinaudojus „Erasmus+“ programa studentai gali rinktis net iš 130 šalių partnerių universitetų.

„Studentai gali išvykti studijoms bei praktikai. Pagrindinis kriterijus „Erasmus+“ atrankoje – akademiniai pasiekimai, semestro vidurkis, tačiau svarbiausia – vidinė motyvacija“, – tikina SMK filialo vadovė ir skatina stojančiuosius bei jau studijuojančius nepraleisti šios galimybės.

Inga Bilinskienė / Organizatorių nuotr.

Motyvuotiems studentams – Pažangumo ir Skatinamoji stipendijos

Besidžiaugiant ir įvertinant tai, kad kasmet į SMK įstoja vis daugiau motyvuotų, kūrybingų ir aktyvių studentų, didžiausia nevalstybinė aukštoji mokykla skatina augančius specialistus nesustoti. SMK esami ir būsimi studentai kviečiami pretenduoti į Pažangumo ir Skatinamąją stipendijas.

Studijos SMK

Susidomėję patyriminiu mokymo metodu paremtomis studijomis Kaune ar kitame SMK mieste savo studijų vietą gali užsitikrinti jau dabar. Tiesioginis stojančiųjų priėmimas į SMK valstybės nefinansuojamas (mokamas) studijų vietas vykdomas iki rugsėjo 22 dienos, kai stojantysis stojimo prašymą teikia per SMK priėmimo portalą arba atvykęs į SMK Priėmimo komisiją.

Daugiau informacijos: https://www.smk.lt/lt/stojantiesiems/.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA