G. Skaistė Kauno miesto savivaldybei perveda beveik 14 tūkst. eurų – Kas vyksta Kaune

G. Skaistė Kauno miesto savivaldybei perveda beveik 14 tūkst. eurų

ELTA 2023/05/22 18:47
Gintarė Skaistė / ELTA, M. Morkevičiaus nuotr.

Finansų ministrė Gintarė Skaistė sako, kad negalėdama pagrįsti dalies savo išlaidų dirbant Kauno miesto savivaldybės taryboje, nusprendė jai pervesti beveik 14 tūkst. eurų.

„Savaitgalį paskyriau banko išrašų analizei ir peržiūrėjau savo pastarosios 2015–2016 metų savivaldybės tarybos kadencijos laikotarpio duomenis. Apskaičiavau, kad pagrindžiamų išlaidų, kurios atitiktų tarybos reglamente numatytas galimas išlaidų kategorijas (transportas, paštas, ryšiai, kanceliarinės prekės), suma sudaro 77,38 proc. man tuo laikotarpiu pervestų lėšų, skirtų tarybos nario veiklai vykdyti.

Didžioji dalis išlaidų yra kuro ir pašto paslaugų pirkimas. Likusiai daliai, kuri mokėta grynais, įrodymų neturiu, kadangi 7–8 metų senumo atsiskaitymo čekių neišsaugojau.

Suprasdama, kad be įrodymų negaliu pagrįsti dalies savo tuometinių išlaidų, apsisprendžiau tą sumą pervesti Kauno miesto savivaldybei“, – pirmadienį feisbuke paskelbė ministrė.

G. Skaistė teigė apgalvojusi ir savo dar ankstesnių dviejų kadencijų darbą taryboje. Ji priminė, kad Kauno miesto savivaldybės tarybos nario pareigas ėjo nuo 2007 m. iki 2016-ųjų – 9,5 metų.

„Išsamios informacijos neturiu dėl pasikeitusių banko sąskaitų, kortelių. Visgi, tikėtina, kad ankstesnių kadencijų metu bankų išrašuose matomos konkrečių kategorijų išlaidos sudarytų panašią dalį nuo savivaldybės pervestos sumos veiklai vykdyti.

Todėl savivaldybei pervedu 30 proc. gautų išmokų savivaldybės tarybos nario veiklai vykdyti už 2007–2016 metus.

Viso pervedama suma yra 13 992 eurai. Ar aš šią sumą buvau pasisavinus neteisėtai? Ne. Tiesiog šiandien aš nebeturiu popierinių įrodymų, todėl pervedu šias lėšas Kauno miesto savivaldybei.

Jaučiu atsakomybę už tai, kad anuomet kritiškai neįvertinau egzistuojančios atsiskaitymo už išlaidas tvarkos. Atsiprašau visų žmonių, kuriuos nuvylė susidariusi situacija. Tikiuosi Seimas artimiausiu metu susitelkęs įneš į šią sistemą pilną skaidrumą ir aiškumą“, – nurodė G. Skaistė.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA