Pavasaris triumfuoja: Kaune sužydėjo tūkstančiai tulpių – Puslapis 3 – Kas vyksta Kaune

Pavasaris triumfuoja: Kaune sužydėjo tūkstančiai tulpių

Žydinčios tulpės prie Kauno pilies
R. Tenio nuotr.

Nemaloniai vėsai praėjus, kauniečiai pagaliau gali pasimėgauti gėlių žiedais nuspalvintomis miesto erdvėmis. Tūkstančiai tulpių sužydėjo prie Kauno pilies – ne vienas miestietis penktadienį čia stabtelėjo įamžinti nuostabų vaizdą.

Kaip anksčiau informavo miesto atstovai, įvairiausių rūšių žiedai taip pat skleidžiasi Vienybės aikštėje, Karo muziejaus sodelyje, prie savivaldybės pastato Laisvės alėjoje, Karaliaus Mindaugo prospekte.

Balandžio pabaigoje daugiau kaip 500 veislių ir rūšių tulpės sužydėjo Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Botanikos sode. Čia galima pamatyti Lietuvos selekcininkų darbus, botanikams įdomias retos tulpių rūšis ar ypatingą simbolinę reikšmę turinčias veisles.

Tulpių žydėjimas Botanikos sode

Tiesa, dalį tulpių kasmet pasiglemžia ligos ir kiti priešai – mėgsta paskanauti ir pelės, ir stirnos, be to, kai kurios tulpių veislės itin jautrios naktinėms šalnoms.

Tulpė (Tulipa) – lelijinių (Liliaceae) genčiai priklausantis augalas, kuriam būdingi dideli šešių žiedlapių žiedai. Iš viso yra apie 100 rūšių, Lietuvoje auginamos tik kaip dekoratyviniai augalai. Tulpės kilusios iš Pietų Europos, Šiaurės Afrikos ir Azijos.

Sužydėję narcizai Laisvės alėjoje

Tuo metu Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba informuoja, kad penktadienis šalyje numatomas sausas ir saulėtas. Šalnos gąsdins jau tik dirvos paviršiuje, tačiau dar daugelyje vietovių, o dieną Kaune šils iki 22 laipsnių.

Savaitgalis išliks ramus, dar laipsniu kitu šiltesnis, bet padidės trumpalaikio lietaus tikimybė.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA