Kauno senamiestyje ketina atstatyti XIX amžiaus sandėlį – Kas vyksta Kaune

Kauno senamiestyje ketina atstatyti XIX amžiaus sandėlį

BNS / Austėja Masiokaitė-Liubinienė 2023/03/26 20:00
„Archcentras“ nuotr.

Kauno senamiestyje siekiama atstatyti sunykusį XIX amžiaus sandėlio pastatą: derinimui pateikti jo rekonstrukcijos projektiniai pasiūlymai.

Rengiamasi atstatyti Palangos gatvėje 9A buvusį pastatą. Kaip nurodo projekto autoriai, buvusio sandėlio patalpos jį atstatant bus naujai perplanuojamos: čia bus įrengta laiptinė ir įėjimas, kiekviename aukšte – daiktų laikymo patalpos.

„Daiktų laikymo patalpomis naudosis gyventojai ir biurai, laikyti naujus ar senus buitinius rakandus“, – rašo projekto autoriai.

Jų duomenimis, mūrinis svirnas-sandėlis prie vakarinės sklypo ribos pastatytas 1866 metais. Pokariu sklypas nacionalizuotas, o sandėlis iš dalies pritaikytas gyvenimui.

Nuo 1986 metų visi sklypo pastatai buvo tušti, negyvenami. Iškėlus gyventojus rengta šio kvartalo dalies rekonstrukcija, tačiau ji taip ir nerealizuota, o pastatas virto avarinės būklės griuvėsiais.

„Išardžius didžiąją dalį autentiškų konstrukcijų, statinys prarado bet kokią išliekamąją kultūrinę vertę“, – rašoma projektiniuose pasiūlymuose.

Dabartinė buvusio sandėlio būklė / „Archcentras“ nuotr.

Pasak autorių, numatoma atkurti sunykusį pastatą: jo tūrį, materijas, medžiagiškumą, tam remiantis fotografine medžiaga ir išlikusiais kadastriniais matavimais.

Sandėlį numatoma atkurti be rūsio, jis bus dviejų aukštų su vienšlaičiu mansardos stogu. Sienos bus mūrijamos iš silikatinių mūro blokelių. Kadangi 1986-aisiais darytose nuotraukose matomi išlikę tinko fragmentai, pastatui siūloma atitinkama apdaila.

Projekto autoriai pabrėžia, kad projektu bus atkuriamas prarastas senamiesčio užstatymas, todėl darbai nepažeis saugomos teritorijos vertingųjų savybių.

Rekonstrukcijos projektą parengė mažoji bendrija „Archcentras“.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA