Pradėta griauti šilainiškiams seniai įgrisusi parduotuvė – Kas vyksta Kaune

Pradėta griauti šilainiškiams seniai įgrisusi parduotuvė papildyta

Skaitytojo nuotr.

Šilainiuose ant Milikonių kalno sukruto darbininkai. Kaip praneša naujienų portalo skaitytojai, pradėta griauti apleista parduotuvė, per daugybę metų tapusi asocialių asmenų irštva.

„Šilainiuose pagaliau pradėta griauti kadaise puiki, daug metų apleista stovėjusi parduotuvė“, – pirmadienį popiet pranešė „Kas vyksta Kaune“ skaitytojas, pasidalijęs „Stop“ juosta aptverto sklypo ir išversto mūro nuotraukomis. Gyventojai naujienų portalui anksčiau ne kartą skundėsi dėl čia apsistojančios nekokios kompanijos bei klausė apie pastato ateitį.

Apgriuvusioje 1976 m. statybos parduotuvėje su iškaba „Pigūs drabužiai“ ilgai nesilankė joks pirkėjas. Priebėgą nuo kritulių siūlantis stogelis kuriam laikui buvo tapęs asocialų nakvynės namais, o pastaraisiais metais apverktinos būklės objektas kiurksojo tuščias.

Registrų centro duomenimis, nuo 1993 m. įvairioms privačioms bendrovėms ir fiziniams asmenims priklausęs pastatas Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) direktoriaus įsakymu 2020 m. perėjo valstybės nuosavybėn, o 2021 m. Vyriausybės nutarimu perduotas Kauno savivaldybei.

Kažkada, skaitytojo žodžiais, buvusi puiki parduotuvė seniai žinoma kaip vienas Šilainių „vaiduoklių“ / „Google Maps“ nuotr.

Remiantis Finansų ministerijos parengtu nutarimo projektu, nekilnojamasis turtas reikalingas savivaldybės infrastruktūros projektui įgyvendinti, būtent – Žemaičių plento rekonstrukcijai į B1 kategorijos gatvę. Kaip dėstoma projekto dokumentuose, Kauno savivaldybės taryba dar 2006 m. patvirtino detalųjį planą, kuriame po aptariamu pastatu esančią žemę ketinama naudoti susisiekimui.

„Kauno miesto savivaldybės taryba pritarė sprendimui paimti visuomenės poreikiams žemę ir joje esančius statinius, kurių reikia žemės sklypui suformuoti. Kauno miesto savivaldybės administracija atsiskaitė su paimamo visuomenės poreikiams turto savininkais, o visuomenės poreikiams paimamas nekilnojamasis turtas įregistruotas valstybės nuosavybėn.

Teikiamu projektu siūloma nurodytą nekilnojamąjį turtą pripažinti nereikalingu valstybės funkcijoms įgyvendinti ir perduoti jį Kauno miesto savivaldybės nuosavybėn savarankiškajai savivaldybės funkcijai <...> įgyvendinti. Atitinkamai Kauno miesto savivaldybė galės priimti sprendimus dėl šio turto nurašymo ir griovimo“, – rašoma Vyriausybės kanceliarijos pažymoje dėl 2021-ųjų nutarimo projekto.

Šiuo metu, portalo žiniomis, sklypas adresu Žemaičių pl. 13A nėra suformuotas. Tuo tarpu savivaldybės administracija užsakė miestui priklausančio 315 kv. m ploto prekybos paskirties statinio griovimo darbus.

Sausio 18 d. pasirašyta sutartimi UAB „Kaslita“ už kiek daugiau nei 10 tūkst. eurų įsipareigojo parengti griovimo aprašą, nugriauti buvusią parduotuvę ir kitus kiemo statinius, sutvarkyti statybvietę. Šiuos darbus įmonė turi atlikti per tris mėnesius nuo sutarties įsigaliojimo.

Primename, kad viešumoje bene paskutinįkart apie šią teritoriją kalbėta 2014-ųjų rudenį. Tuomet Kauno valdžia pagarsino ketinimus rekonstruoti Žemaičių plentą ir įrengti dviejų lygių sankryžą ties J. Grušo ir Baltijos gatvėmis.

Apleistas pastatas Žemaičių plente 2014-ųjų rudenį

Pagal tuometinę viziją, Žemaičių plentas atkarpoje tarp Baltijos ir Linkuvos gatvių platėtų iki keturių juostų, būtų įrengti šaligatviai, kurių dabar minėtoje plento dalyje stinga. Rekonstrukcija išvis apimtų kilometrą gatvės, vykdant projektą tektų nugriauti apie 10 statinių, tarp jų ir gyvenamųjų namų.

2014-ųjų skaičiavimu, kompensacija už paimtą turtą gyventojams siektų beveik milijoną litų.

Papildyta vasario 15 d., 15.06 val.

Kauno miesto savivaldybės administracijos Nekilnojamojo turto skyriaus vedėjas Donatas Valiukas naujienų portalui nurodė, kad Žemaičių plente planuojama gerinti infrastruktūrą.

„Planuose – ne tik plento platinimas, bet ir sankryžos ties J. Grušo ir Baltijos gatvėmis rekonstravimas. Minimas apleistas, avarinės būklės pastatas ir greta jo esantis sklypas patenka į rekonstrukcijai reikalingą zoną. Dėl šios priežasties jiedu perimti visuomenės poreikiams“, – paaiškino D. Valiukas.

Dėkojame kauniečiams už tai, kad praneša apie aktualius įvykius. Jei ir jūs norite pasidalinti savo informacija ar nuomone apie Kauno aktualijas, rašykite pasinaudoję spec. forma „Pranešti naujieną“ arba per „Facebook“ puslapio privačias žinutes.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA