„Lego“ Iljinų namas „sprogo“ internete: surinkta daugiau nei pusė reikalingų balsų - Kas vyksta Kaune

„Lego“ Iljinų namas „sprogo“ internete: surinkta daugiau nei pusė reikalingų balsų

BNS / Austėja Masiokaitė-Liubinienė 2023/01/11 20:35
Lego.com nuotr.

Lietuvis „Lego“ modelių kūrėjas siekia vieną iš Kauno tarpukario modernizmo pastatų paversti oficialiu šio populiaraus konstruktoriaus rinkiniu. Trečiadienio vakaro duomenimis, pasiūlymas jau sulaukė virš pusės balsų, reikalingų modeliui patekti į kitą etapą.

„Lego“ modelių kūrėjas, architektūros paveldo puoselėtojas Rokas Mikšiūnas konstruktoriaus modelių idėjoms skirtame puslapyje patalpino iš maždaug 2,6 tūkst. detalių sukurtą ikoniškojo Iljinų šeimos namo modelį.

„Jau prieš Iljinų namą kūriau įvairius modelius dariau tą for fun (savo malonumui – BNS). Išsikėliau tokį tikslą, kad noriu kažką susikurti sudėtingesnio, įspūdingiau – ir kad mano kūryba būtų pamatyta, ir Kauno modernizmas būtų pamatytas“, – BNS sakė modelio autorius.

Pasak jo, išsirinkti pastatą nebuvo sudėtinga, nes Arno Funko projektuotas pastatas yra vienas labiausiai atpažįstamų tarpukario modernizmo pastatų Kaune šalia Pieno centro rūmų ar centrinio pašto. Vis dėlto pats modelio kūrimas, pasak R. Mikšiūno, buvo nemažas iššūkis.

„Sudėtingiausias momentas yra, kai pasiimi pastatą, susirasti planą, nuotrauką, tada pagal tą nuotrauką atkurti“, – pasakojo modelio autorius. Pastate taip pat įrengti kambariai, o juose – autentiško to meto stiliaus baldai, fortepijonas.

Pasak autoriaus, prie šio kūrinio jis per maždaug dvejus metus galėjo praleisti apie 100 valandų, o didžiausiu iššūkiu tapo kampiniai langai su raudonu apvadu bei užtikrinti, kad pastato erkeris su apvaliu langu nebūtų per didelis ir atitiktų pastato proporcijas.

Išskirtinių formų pastato modelį pagal „Lego“ taisykles jis konstravo tik iš egzistuojančių detalių. Tiesa, joms leidžiama parinkti naujas, konstruktoriuje nesančias spalvas – tai kuriant šį modelį taip pat teko padaryti.

„Reikėjo daug kantrybės ir tas užtruko tikrai pakankamai ilgai, nes tai vienas sudėtingiausių darbų, kuriuos aš esu sukonstravęs“, – pasakojo R. Mikšiūnas.

Autorius atkreipia dėmesį, kad jei šis projektas pasisektų, tai būtų pirmas modernizmo stiliaus pastatas oficialiame „Lego“ rinkinyje. Be to, tai labiau atkreiptų dėmesį į Kauną ir jo tarpukario architektūrą.

Įkėlus modelį į specialią svetainę, skirtą tokiems sumanymams, jis jau sulaukė beveik 6 tūkst. žmonių palaikymo (primename, kad savaitgalį modelis teturėjo apie 600 balsų). Tam, kad modelis būtų svarstomas masinei gamybai, jis turi iki gegužės sulaukti bent 10 tūkst. žmonių palaikymo (balsavimas vyksta čia).

Autorius mano, jog tai pasiekti – realu. Jis prognozuoja, jog tolesniame etape teks varžytis su maždaug 30 modelių, iš kurių bus atrinkti du-trys, tapsiantys naujaisiais „Lego“ rinkiniais.

„Pasiekimas būtų toks, kad Kauno modernizmas būtų labai populiarinamas užsienyje, net jeigu jis netaps „Lego“ rinkiniu“, – kalbėjo R. Mikšiūnas.

Kaunas siekia tarpukario modernizmo pastatus įtraukti į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA