Nutylėtos, bet svarbios temos lėlių teatro scenoje – Kas vyksta Kaune

Nutylėtos, bet svarbios temos lėlių teatro scenoje

Kauno valstybiniame lėlių teatre jubiliejinis 65-asis ruduo pažymimas išskirtinėmis premjeromis – spalio 29 d. monospektakliu jaunimui „Po vandeniu“ ir  lapkričio 5, 6 d. šešėlių spektakliu „Nykstantys žmogeliukai“. Šias dvi premjeras vienija nelengvos, tačiau, neišvengiamos vienatvės, išsiskyrimo, užmaršties temos, pastūmėjusios kūrybines komandas ieškoti paveikios komunikacijos priemonių scenoje ir išraiškingų vizualinių sprendimų.

Spalio paskutinį savaitgalį teatras laukia jaunimo premjeroje „Po vandeniu“ (N-14). Scenoje kuriamas lengvai atpažįstamas jauno žmogaus ir jo vienatvės portretas. Monospektaklyje gilinamasi, ar vienatvė visada yra blogybė, ir kaip galima ją prisijaukinti. „Galbūt, tik būdami vieni galime pažinti save ir išmokti, kaip būti kartu su kitais žmonėmis?“ – klausia spektaklio autorė, jaunosios kartos režisierė, kompozitorė ir aktorė Dominyka Budinavičiūtė.

„Nykstantys žmogeliukai“./ D. Stankevičiaus nuotr.

Lapkričio pirmąjį savaitgalį Didžiojoje teatro scenoje šeimoms ir mažiesiems žiūrovams nuo 7 m.  bus pristatytas spektaklis „Nykstantys žmogeliukai“, pagal australų rašytojos Elizabeth Mary Cummings knygas „Nykstanti sesuo“ ir „Amžinas vaikas“. Spektaklio kūrybinė komanda pakvies į šviesos kupiną  vizualią kelionę per atsiminimus, kuriuos į bendrą giją sujungia begalinė meilė artimiesiems, rašoma Kauno valstybinio lėlių teatro pranešime žiniasklaidai.

Spektaklio kūrėjai nori tapti pagalba tėvams, kalbantis apie sudėtingus, tačiau gyvenime neišvengiamus klausimus: kas nutinka, kai susiduriame su netektimi ar sunkia liga? Ko imamės, norėdami padėti savo artimam žmogui, kuris serga? Ką daryti su ilgesiu ir tuštuma, netekus brangaus žmogaus? Kas pasilieka, kai iš atminties negrįžtamai nyksta artimųjų veidai ir vardai? Šešėlių teatro principu scenoje bus pasakojamos jaudinančios kelių šeimų istorijos, kurios leis kitu kampu pažvelgti į gyvenimo metamus iššūkius ir kvies ieškoti šviesos net ir tamsiausiame danguje.

Spektaklio „Nykstantys žmogeliukai“ kūrėjos – režisierė Agnė Sunklodaitė ir dailininkė Giedrė Brazytė, savo pastatymuose visada stengiasi akcentuoti esminius gyvenimo prasmės ir žmogiškųjų vertybių  klausimus, o jų meninius sprendimus jau ne kartą įvertino  Kauno lėlių teatro žiūrovai ir kritikai: šis kūrybinis tandemas šiemet buvo įvertintas ir apdovanotas svarbiausiu Lietuvos teatro apdovanojimu – „Auksiniu scenos kryžiumi“, už spektaklį „Dievų miškas“ (2021 m.), pagal B. Sruogos to paties pavadinimo romaną.

Premjera „Po vandeniu“ spalio 29 d., šeštadienį, 17 val.

Premjera „Nykstantys žmogeliukai“ lapkričio 5 ir 6 d., šeštadienį ir sekmadienį, 12 val.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA