Į kurortą suvažiuos stipruoliai iš visos Europos – Kas vyksta Kaune

Į kurortą suvažiuos stipruoliai iš visos Europos

Lapkričio 18-20 dienomis naujasis Birštono Sporto ir sveikatingumo centras (Kęstučio g. 14) drauge su Tarptautine trikovės federacija (WRPF Lietuva) jėgos sporto entuziastus kviečia stebėti Šiaurės Europos jėgos trikovės čempionatą. Tokio lygio varžybos Lietuvoje organizuojamos pirmą kartą ir tai bus didžiausias tokio tipo sporto renginys šiemet. Varžybose atletai susirungs jėgos trikovės, štangos spaudimo gulomis bei dvikovės (štangos spaudimas gulomis ir mirties trauka) rungtyse.

WRPF pranešime tikimasi, kad ant šių tarptautinių varžybų platformos išvysime stipriausius jėgos sporto atletus iš Latvijos, Estijos, Ukrainos, Suomijos, Švedijos, Airijos, Jungtinės karalystės, Ispanijos bei Lenkijos. Gyvai bus galima išvysti, o galbūt net tvirtą ranką paspausti tokiai sporto legendai kaip Zahir Khudayarov.

Lietuvai atstovausiančių atletų ir jų pasiekimų sąrašas taip pat įspūdingas. Tiek vyrų, tiek moterų, tiek jaunimo kategorijose žiūrovai išvys ne vieno Lietuvos ir aukštesnius rekordus nuolat gerinančio atleto pasirodymą. Tai daugiau kaip dvidešimt Lietuvos, Europos ir Pasaulio čempiono štangos spaudimo rungtyje titulų pelnęs Vladimir Agasaryan, rekordininkas Evaldas Černiauskas ar iš tiesų įspūdingą savo svorio kategorijai trikovės tonažą demonstruojantis šiaulietis Andrius Naglius bei kiti.

„Geriausi jėgos sporto treneriai ilgus mėnesius ruošia savo atletus, o pastarieji kasdien spaudžia iš savo kūno, kartais rodosi, neįmanomą. Viskas tam, kad galėtume ne tik Lietuvai, bet šiuo atveju organizuodami jau tarptautinio masto renginį, demonstruoti Europos ir Pasaulio lygio vertus sportininkų pasirodymus. Džiugu, kad įkandin elito normatyvų siekiantiems ilgamečiams sportininkams auga ir perspektyvus jaunimas, ugdomas tokių profesionalų kaip Birštonui ypač puikiai pažįstamas Vidas Blekaitis. Neabejoju, varžybose matysime gausų būrį Vido atletų“, – pranešime cituojamas WRPF Lietuva prezidentas ir jėgos trikovės treneris Deividas Kasulis.

Jėgos trikovėje atletai atlieka tris pratimus po tris bandymus kiekvienam: pritūpimas su štanga, štangos spaudimas gulomis ir mirties trauka. Drauge su jėgos trikove, ar atskirai nuo jos sportininkai gali dalyvauti ir vien tik štangos spaudimo gulomis, ar dvikovės (štangos spaudimas bei trauka) disciplinose. Pagal amžių vyrai ir moterys skiriami į jaunimo, atvirąją bei veteranų klases. Taip pat sportininkai skirstomi į atskiras kategorijas pagal kūno svorį, kas leidžia sportininkams varžytis lygiomis sąlygomis.

Jėgos sportas pasaulyje itin populiarus ir Lietuvai net tarptautinėje arenoje atstovauja ne vienas sportininkas, tačiau dažnas žmogus vis dar nėra net girdėjęs apie tokią sporto šaką apskritai. WRPF Lietuva – nepriklausoma organizacija, sukurta populiarinti jėgos sportą bei remti sportininkus, demonstruojančius aukštus rezultatus.

Vienos iš svarbiausių federacijos vertybių – pozityvumas bei harmonija su visomis organizacijomis ir federacijomis bei aukšto lygio varžybų organizavimas. Federacija ypač didelį dėmesį skiria sportininkams, jų komfortui bei adekvačiam atlygiui už pademonstruotus rezultatus varžybose.

Birštono sporto ir sveikatingumo centras – modernus daugiafunkcis sporto kompleksas, kuriame sudarytos sąlygos plėtoti sportinę ir fizinio aktyvumo veiklą, organizuoti sporto renginius, šventes ir kitus masinius renginius. Pagrindinė salė, anot organizatorių, sutalpins visus varžybų stebėti atvyksiančius žiūrovus.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA