Birštonas kviečia šiurpiausiam metų savaitgaliui – Kas vyksta Kaune

Birštonas kviečia šiurpiausiam metų savaitgaliui

Tamsiausią ir šiurpiausią metų savaitgalį, nuo spalio 28 iki lapkričio 2 d., Birštone vyks didžiausias šmėklų susirinkimas – Šmėklinės.

Pasak Birštono turizmo informacijos centro direktorės Rūtos Kapačinskaitės, Birštono kurortas išlieka patrauklus visus metus, todėl net ir šaltąjį sezoną turi ką pasiūlyti lankytojams.

„Pastebime tendenciją, kad šeimos atvažiuoja praleisti laiko Birštone per moksleivių rudens atostogas. Ir nors apgyvendinimo įstaigos šį savaitgalį užsakymų nestokoja, tačiau vietų dar yra, o ir pramogų ateinantį savaitgalį bus apstu“, – teigia R. Kapačinskaitė.

Aklina tamsa ir kartais pasirodančios antgamtinės būtybės. Mažos kapinaitės ir šiurpus juokas. Ar išdrįsite įveikti ilgiausią rogučių trasą visiškoje tamsoje bei apsupti nakties vaiduoklių? Birštone garsėjantis „Pramogų kalnas“ Šmėklinių savaitgaliui tampa „Siaubo kalnu“, rašoma Birštono turizmo informacijos centro pranešime žiniasklaidai.

Ekstremaliausia Lietuvoje rogučių trasa, kurios ilgis – apie 600 metrų, o posūkių žiedas – net 10 metrų aukštyje, panirs į visišką tamsą, todėl, netikėtai pasirodant šmėkloms, leistis rogutėmis bus gerokai baisiau, o adrenalino kūne – daugiau.

Kurorte taip pat vyks kultūriniai renginiai, kuriuos organizuoja Birštono kultūros centras. Spalio 28 d. Kurhauze skambės pianisto Gintaro Jaunuševičiaus fortepijoninė misterija „Venecijos pirklio istorija“, kuri trumpam nukels į legendomis apipintą Venecijos miestą.

Klausytojai atpažins karnavalo personažus Piero ir Arlekiną, klastingąjį Kazanovą, mėgausis murano vitražų, šilko bei apelsinų žiedų kvapo įkvėptu skambesiu. Tą patį vakarą Amfiteatre vyks „Šiurpnaktis“ – bendras vaišių stalas su patiekalais ir žibintais, pagamintais iš moliūgų.

Lapkričio pradžia taip pat neatsiejama nuo tradicijos lankyti mirusiųjų kapus. Birštono kapinaitės miesto centre slepia senąsias kurorto gyventojų istorijas – čia palaidoti žinomi žmonės. Senosios Birštono kapinės įamžintos ir Lietuvos kino režisieriaus Broniaus Talačkos filmuose „9 nuopuolio ratai“ (1984 m.) ir „Raudonmedžio rojus“ (1981 m.).

Nusileidus nuo „Siaubo kalno“ ar po pasivaikščiojimo kapinaitėse, bus galima atsipalaiduoti kurorto baseinuose, pirtyse ar grožio procedūrose.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA