Liberaliam jaunimui abejonių kelia M. Bertulio reputacija | Kas vyksta Kaune

Liberaliam jaunimui abejonių kelia M. Bertulio reputacija

Mantas Bertulis / DELFI nuotr.

Sekmadienį paaiškėjo, jog Laisvės partijos kandidatas į Kauno miesto merus bus Mantas Bertulis. Tokį partijos sprendimą sukritikavo nevyriausybinė organizacija, vienijanti politiškai aktyvius liberalius jaunus žmones „Lietuvos liberalus jaunimas“. Socialiniuose tinkluose organizacija teigia, jog M. Bertulis nėra nepriekaištingos reputacijos, o taip pat, praeityje yra dirbęs su kritikuojamu dabartiniu miesto meru Visvaldu Matijošaičiu.

„Lietuvos liberalus jaunimas“ teigia, kad M. Bertulio išrinkimas Laisvės partijos kandidatu nėra tinkamas, o žinomo vyro reputacija kelia abejonių.

„Mantas Bertulis – nėra nepriekaištingos reputacijos žmogus. Nuo kaltinimų netinkamu elgesiu su gyvūnais jo kelionių metu iki renginio organizavimo, kuris vėliau tapo COVID-19 židiniu. Verta prisiminti ir tai, kad Mantas Bertulis kurį laiką dirbo su Visvaldu Matijošaičiu ir ryškiai prisidėjo prie šio įvaizdžio gerinimo, nors Kauno meras tada buvo lygiai toks pats homofobas, seksistas; žmogus, kuriam diskriminacija atrodo visiškai neproblematiška, kaip tai ryškiai atsiskleidė „Kaunas Pride“ istorijoje.

Šios vertybės liberalios (!) partijos kandidatui į merus tuo metu buvo nė motais. Nuo mero galutinai atsitraukta tik po to, kai Visvaldo Matijošaičio verslas nesugebėjo pasitraukti iš Rusijos rinkos tada, kai buvo pradėtas karas prieš Ukrainą“, – „Facebook“ rašė organizacija.

Dėl šio sprendimo, pasak jų, taip pat atsakinga ir Laisvės partija.

„Siekdama atkreipti dėmesį į jų kandidatus į miestų merus, Kaune ir Vilniuje suorganizuoti pirminiai rinkimai jiems išrinkti. Kaune Mantui Bertuliui, kurio atitikimas liberaliai pasaulėžiūrai yra abejotinas, kandidatuoti pasiūlė pati partijos vadovybė, taip aiškiai atverdama kelią būtent šio kandidato pergalei. Taip Laisvės partija sabotuoja ne tik savo, bet ir viso liberalaus bei pažangiai nusiteikusio jaunimo įvaizdį, kai toks žmogus tampa kandidatu į antro didžiausio Lietuvoje miesto mero postą“, – rašė „Lietuvos liberalus jaunimas“.

Organizacijos atstovai pastebėjo, jog rinkimuose bandoma daryti šou ir į politiką nežiūrima rimtai.

„Vis dėlto, žinomumas ar įžymybės statusas neturėtų nustelbti kandidato kompetencijos, nuosaikumo ir patikimumo – savybių, kurios turėtų būti esminės bet kuriam kandidatui. Tokiu būdu politika ir politiniai procesai paverčiami atrakcija, o ne rimtu pasirinkimu su rimtomis pasekmėmis rinkėjams. Politinių procesų komercializavimas ir pavertimas žinomumo, kuris nėra paremtas vertybėmis ir praktinėmis žiniomis, konkursu – pavojinga tendencija, prie kurios liberali partija prisidėti tikrai neturėtų“, – pridūrė organizacija.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA