Palangos bažnyčioje FSG filmuoti vaizdai šokiravo parapijiečius: pasinaudojo, nuvylė, įskaudino | Kas vyksta Kaune

Palangos bažnyčioje FSG filmuoti vaizdai šokiravo parapijiečius: pasinaudojo, nuvylė, įskaudino sureagavo grupė

delfi.lt / Viktorija Vilcanaitė, Paulina Taškutė 2022/10/06 16:36

Šią savaitę viena skandalingiausių šalies muzikos grupių „Flying Saucer Gang“ nusprendė grįžti su trenksmu ir pristatė naują muzikinį kūrinį „Kultūra“ bei jo vaizdo klipą, nufilmuotą Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje. Vos pasirodžiusi premjera greitai sulaukė prieštaringų vertinimų, kadangi žiūrovai Dievo namuose išvydo pusnuoges merginas ir kalnus „žolės“, kas sunkiai suderinama su sakralumu.

Kaip netrukus paaiškėjo, reperiai iš Kauno su parapija klipo turinio nesuderino – jaunimu pasitikėję dvasininkai nė neįtarė, kad viskas baigsis tokiu karčiu nusivylimu.

Pasak grupės narių Remigijaus Daškevičiaus-Remio ir Germano Daškevičiaus-Gamkos, šiuo kūriniu stengiamasi parodyti, kaip dvi skirtingos kultūros gali puikiai derėti. Tačiau panašu, kad grupė pamiršo žmogiškąją kultūrą. Pasak parapijiečių, muzikantai pasinaudojo gerumu, pateko į Dievo namus ir ten surengė nederamą šou, kurio su Bažnyčia nederino.

Vaizdo klipe matomos seksualiais drabužiais apsirengusios merginos, padėklai su „žole“, jos rūkymas, girdimi keiksmažodžiai. Negana to, muzikantai bažnyčioje, panašu, jautėsi itin laisvai: atkartojo „Paskutinę vakarienę“, įsmuko į klausyklą, laipiojo ant altoriaus ar kitų patalpos vietų.

„Delfi“ kreipėsi į Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų parapijos atstovus, kurie neslėpė nusivylimo pasitikėję jaunimu.

„Internetinėje erdvėje pasirodė kontroversiško turinio vaizdo klipas, kuriame veiksmas vyksta mūsų miesto bažnyčioje. Ne tik mūsų bendruomenės nariai, bet ir kitų miestų tikintieji pasijuto nuvilti ir įskaudinti pamatę, kad maldos bei susikaupimo vieta buvo panaudota šventovės sakralumui nederamame kontekste.

Turime pastebėti, kad šio vaizdo klipo autoriai pasielgė negarbingai, nes prieš gaudami geranorišką sutikimą filmuoti mūsų bažnyčioje, užtikrino atsakingus asmenis, kad filmavimo metu bus išlaikyta derama pagarba šventovės erdvei. Deja, tai nebuvo padaryta. Nei parapijos klebonas, nei jo atstovai su klipo scenarijumi, turiniu ir galutiniu rezultatu nebuvo supažindinti.

Meldžiame, kad Viešpats atleistų visiems šio incidento dalyviams. Tegul klaidos tampa proga taisytis“, – skelbiama parapijos komentare.

Naujienų portalui susisiekus su grupės FSG nariu R. Daškevičiumi-Remiu, jis teigė, kad vaizdai, perteikti klipe, nebuvo nukreipti prieš religiją.

„Atvirkščiai – mes vienijame tai, kas įprasta ir įsišakniję mūsų kultūroje, su tuo, kas nauja. Šiuo atveju, džiaugiamės, jog pluoštinės CBD kanapės pagaliau legalios Lietuvoje. Juk kanapės taip pat – Dievo kūrinys“, – sakė reperis.

Atlikėjas teigė, kad klipe nusifilmavusių merginų įvaizdis nebuvo provokuojantis: „Neteisinga įvardinti, kad jos buvo apsinuoginusios. Merginos puošėsi skoningai, nesiekdamos vulgarumu sukelti neigiamą reakciją. Pavyzdžiui, dekoltė yra visiškai įprastas kasdienės moterų aprangos elementas XIX a., o bažnyčioje juk išskėstomis rankomis yra laukiami visi. Ar ne? Niekas nevyko savavališkai, filmavimui leidimas buvo gautas, o meno kūrimas yra meno kūrimas“, – sakė grupės narys.

Kiek anksčiau išplatintame spaudos pranešime atsakyta, kodėl grupė savo klipui apskritai pasirinko tokią lokaciją.

„Bažnyčia buvo pasirinkta ne atsitiktinai, tai – religinis bei kultūrinis krikščioniško judėjimo simbolis, kaip ir repo muzikoje yra marihuana. Norėjome sutapatinti šiuos dalykus ir parodyti, kad tai puikiai dera kartu“, – juokaudami pasakojo atlikėjai.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA