Papasakojo, kaip vyksta zoologijos sodo renovacija | Kas vyksta Kaune

Papasakojo, kaip vyksta zoologijos sodo renovacija

Lietuvos zoologijos sodas / Aplinkos ministerijos nuotr.

Aplinkos ministerija atskleidė Lietuvos zoologijos sodo renovacijos užkulisius. Per mažiau nei metus beveik pusė remonto darbų jau baigimo stadijoje, netrukus į naujus namus bus perkelti ir pirmieji gyvūnai. Tiesa, Kaune išdygs ir nauja žinių vieta – Lietuvos zoologijos sode bus atidarytas didžiausias gamtamokslinio švietimo centras visoje Lietuvoje.

„Vis daugiau uždangos atitraukiama nuo Lietuvos zoologijos sodo renovacijos. Rudenį pasitinkame su dar didesniu nuveiktų darbų bagažu. Kas prieš kelis metus atrodė tik pažadai, šiandien – įgyvendintina projekto dalis. Smalsioms akims atveriame renovacijos užkulisius, o jie yra darbingi ir pilni laukimo!” – teigiama Aplinkos ministerijos pranešime žiniasklaidai.

Anot ministerijos, beveik pusė Lietuvos zoologijos sodo rangos darbų jau baigimo stadijoje, pastatyti arba statomi numatyti nauji pastatai su lauko voljerais, baigiamas rekonstruoti senasis meškų pastatas, ūdrų pastatas su lauko voljeru, pakeista ožių ekspozicijos lokalizacija, liejami pamatai apžvalgos bokštui su liftu įrengti, baigiamas įrengti takas šlaite.

Egzotariume liejamos grindys ir stiklinami langai, įrenginėjami vidaus voljerai, sumodeliuotos ir įrenginėjamos vaikų žaidimų aikštelės. Atnaujinta didžioji tvoros dalis aplink visą Lietuvos zoologijos sodo perimetrą.

Ministerija taip pat pažymi, kad pirmieji gyvūnai bus perkelti į naujus namus, kai tik rangovas baigs paskutinius darbus. Likusieji bei nauji gyvūnai bus nuosekliai perkėlinėjami visos renovacijos metu.

Kur visi Lietuvos zoologijos sodo gyvūnai?

„Šiuo metu sode gyvena 148 gyvūnų rūšys. Nors burzgianti statybų technika ir zuja sodo teritorijoje, gyvūnai gyvena savo gyvenimą, jie puikiai adaptavosi prie neįprastų — statybų garsų. Kai kurie iš jų netgi pradėjo juos imituoti. Papūgos vis primena prižiūrėtojams, jog vaikštant teritorijoje reikia būti budriems ir imituoja krautuvo garsą”, – teigiama ministerijos pranešime.

Anot Aplinkos ministerijos, kuriems gyvūnams buvo įrengti laikini voljerai atokiau nuo statybviečių, pastatytos širmos šalia takų bei darbo zonų. Gyvūnams ypač patinka užimtumai, gyvūnų prižiūrėtojai kasdien organizuoja įvairius praturtinimus. Šie užsiėmimai yra taikomi EAZA (Europos akvariumų ir zoologijos sodų asociacija) praktikoje ir papildo gyvūnų kasdienybę.

Kodėl ši renovacija buvo tokia reikalinga?

„Šiandien matome, jog tai buvo gyvybiškai svarbus žingsnis, prisidedant prie gyvosios gamtos išsaugojimo. Renovacijos projektas buvo kuriamas siekiant pagerinti gyvūnų gyvenimo kokybę, didinti lauko bei vidaus voljerų plotus, įrengti žiemojimo patalpas, pritaikant jas kiekvienai rūšiai individualiai”, – teigia ministerija.

Dar vienas labai svarbus tikslas buvo iškeltas beveik prieš 85 metus — suteikti žinias, kurios prisidėtų prie gyvūnų pažinimo ir jų išsaugojimo.

„Todėl džiaugiamės, jog kitais metais Lietuvos zoologijos sode bus atidarytas didžiausias gamtamokslinio švietimo centras visoje Lietuvoje, kuriame lankytojai galės pažinti gyvūnijos pasaulio grožį visais metų laikais. Pokyčių tikrai daug, tačiau pagrindinis tikslas išlieka toks, kokį jį kūrė profesorius Tadas Ivanauskas — šviesti, mokyti ir išsaugoti gamtą.”

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA