Birštone prasidėjo diskusijų festivalis „Būtent!“: pirmosios dienos įspūdžiai ir ko laukti šiandien? - Kas vyksta Kaune

Birštone prasidėjo diskusijų festivalis „Būtent!“: pirmosios dienos įspūdžiai ir ko laukti šiandien?

Diskusijų festivalis „Būtent!“ / Organizatorių nuotr.

Vakar Birštone prasidėjo dviejų dienų diskusijų festivalis „Būtent!“ Renginys organizuojamas jau ketvirtą kartą, o šiais metais jame – daugiau nei 80 diskusijų 9 erdvėse su daugiau nei 300 pranešėjų. Apie pirmosios festivalio dienos įspūdžius bei šiandien laukiančią programą pasakoja vienas iš festivalio organizatorių Arnas Marcinkus.

Dėmesys – šiandien aktualioms temoms

Pirmąją diskusijų festivalio dieną įvyko daugiau negu 20 diskusijų, tarp jų – diskusijos apie civilinę sąjungą, socialinių tinklų algoritmus, kūrybinę laisvę, jaunimo įtraukimą, meną ir lyčių lygybę, metavisatas, skaitmeninės valstybės kūrimą bei daugelį kitų temų.

„Šių metų festivalis surengtas po dvejų metų priverstinės pertraukos, todėl džiaugiuosi, kad renginys ir vėl gyvas – smagu matyti jame gausų būrį žmonių, aktyviai įsitraukiančių į diskusijas ir nesidrovinčių kelti klausimus diskusijų dalyviams. Džiaugiuosi matydamas, kad į festivalį atvyko intelektualių pokalbių išsiilgę suaugusieji, drauge atsivežę ir vaikus, ir savo keturkojus draugus, kuriems festivalyje taip pat numatytos atskiros erdvės“, – pirmosios dienos įspūdžiais dalinasi A. Marcinkus, vienas iš festivalio organizatorių.

Tarp pirmosios diskusijų festivalio dienos dalyvių – Aidas Puklevičius, žurnalistas Edmundas Jakilaitis, vaikų rašytojas Tomas Dirgėla, Arūnas Valinskas, kulinaras Gian Luca Demarco, kunigas Julius Sasnauskas, Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen ir kiti, pažymima festivalio pranešime žiniasklaidai.

Diskusijų festivalis „Būtent!“ / Organizatorių nuotr.

Taip pat festivalį atidarė ir svečiai iš užsienio – Švedijos Raudonojo Kryžiaus generalinis sekretorius Martinas Ärnlövas, Norvegijos tvarių pramonės procesų kompetencijos centro „Eyde Cluster“ vadovė Helene Falch Fladmark bei Danijos klimato, energetikos ir komunalinių paslaugų ministerijos ES reikalų departamento vadovas Bertel Dons Christensenas.

Antrąją festivalio dieną – dar daugiau diskusijų

Šiandien, rugsėjo 3 d., vyks daugiau nei 40 skirtingų diskusijų tokiomis temomis kaip klimato krizė, dirbtinis intelektas, karas Ukrainoje, energetinis saugumas, o taip pat – kodėl svarbi ir kaip palaikyti emocinę sveikatą darbe, finansinio raštingumo vertė ir kiti aktualūs klausimai.

Diskusijų festivalis „Būtent!“ / Organizatorių nuotr.

Šios dienos diskusijų dalyviai bendraus su neuromokslininke Dr. Urte Neniškyte, Lietuvos žmogaus teisių centro vadove Jūrate Juškaite, poetu, prozininku, psichologu ir filosofu Liutauru Degėsiu, aktualios temomis kalbės ir ekonomistas Nerijus Mačiulis, Suomijos užsienio reikalų ministerijos ambasadorius skaitmenizacijai ir technologijoms Stefanas Lindströmas, Švedijos civilinių nenumatytų atvejų agentūros (MSB) komunikacijos vadovas Morganas Olofssonas ir Suomijos užsienio reikalų ministerijos dvišalių santykių ambasadorė Liisa Talonpoika bei daugybė kitų.

Diskusijų festivalis „Būtent!“ / Organizatorių nuotr.

„Festivalis įsibėgėja – antrosios dienos programa ilgesnė ir dar turtingesnė, kviečianti įsitraukti į dar daugiau diskusijų įvairiomis temomis, taip pat – gausybė interaktyvių veiklų, užsiėmimų vaikams ir augintiniams, vakaro programa. Joje – koncertas, istorijų vakaras apie verslo, projektų ir profesines nesėkmes, filmo peržiūra, o taip pat – aukštai virš medžių viršūnių įvyksianti tylioji diskoteka su neįtikėtinu vaizdu į Nemuną. Labai kviečiu visus festivalyje pasisemti kuo daugiau patirčių ir sužinoti kažką naujo“, – kalba A. Marcinkus.

Jis primena, kad visą festivalio programą galima rasti specialiai festivaliui sukurtoje mobiliojoje programėlėje, kurioje taip pat galima pasižymėti patikusias diskusijas bei veiklas ir susidaryti asmeninį veiklų tvarkaraštį.

Daugiau informacijos ir diskusijų festivalio „Būtent!“ programą galima rasti čia.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA