Prie savivaldybės skambant „Ąžuolynui“, Kauno merui „įteikė“ kruviną medalį - Kas vyksta Kaune

Prie savivaldybės skambant „Ąžuolynui“, Kauno merui „įteikė“ kruviną medalį

„Kas vyksta Kaune“, DELFI inf. 2022/09/01 17:59
R. Tenio nuotr.

Ketvirtadienį prie Kauno savivaldybės pastato turėjusiai vykti protesto akcijai leidimas nebuvo išduotas, tačiau keli aktyvistai vis tiek surengė nedidelius Matijošaičių „apdovanojimus“. Protestuotojai ironiškai sveikino Kauno mero šeimą pasitraukus iš Rusijos rinkos – anksčiau „Vičiūnų grupė“ skelbė, kad verslą šalyje agresorėje parduos iki vasaros pabaigos.

Akcijos organizatoriai šia proga kvietė susirinkti prie Kauno miesto savivaldybės ir pasveikinti Visvaldą, Šarūną ir Dainių Matijošaičius bei visą „Vičiūnų grupę“ pagaliau „pasitraukus“ iš Rusijos.

Kaip pranešime žiniasklaidai teigę akcijos organizatoriai, dalyviai būtų turėję išskirtinę galimybę dalyvauti ir stebėti Matijošaičių šeimos apdovanojimus, taip pat ragino atsinešti plakatus iš ankstesnių protestų, prisimenant kokį nelengvą ir sunkų kelią nuėjo „Vičiūnų grupė“ su savo savininkais priešakyje.

Vis dėlto, leidimas iš Kauno miesto savivaldybės administracijos protestui iki 500 žmonių nebuvo išduotas. Organizatoriams pateiktame atsakyme savivaldybė paaiškino, kad rugsėjo 1 d., 17 val., toje pačioje vietoje vyksta orkestro „Ąžuolynaskoncertas ir muzikinė eisena.

„Reaguodami į tai, kad Kauno miesto savivaldybės administracija neišdavė leidimo organizuoti akcijos, mes rugsėjo 1 dieną, 17 valandą, vis tiek rinksimės prie savivaldybės. Tik iki 15 žmonių, kaip tai numato LR Susirinkimų įstatymas.

Taip išreikšime nepritarimą savivaldybės sprendimui neišduoti leidimo mūsų planuotai akcijai ir priminsime miesto vadovui Visvaldui Matijošaičiui, jog kauniečiai seka informaciją apie „Vičiūnų grupės“ planus pasitraukti iš Rusijos rinkos, tačiau vis pasirodantys nauji pranešimai apie pasitraukimo terminių nukėlimus netenkina Kauno miesto gyventojų.

Tokie sprendimai neleidžiant išreikšti savo pilietinės pozicijos, mūsų manymu, atrodo nepriimtini ir tik parodo, jog šis klausimas yra ypač nepatogus Kauno miesto merui ir jo sūnums, Kauno miesto tarybos nariams, kurie vengia pateikti visuomenei konkrečius ir nedviprasmiškus atsakymus“, – antradienį išplatintame pranešime teigė protesto organizatoriai.

Kaip naujienų portalui „Delfi“ perduotame komentare teigė V. Matijošaitis, tokiems protestuotojams esą trūksta išsilavinimo arba paprasčiausio žmogiško supratimo.

„Gerai, kad kauniečiai mato ir supranta, kas čia tokie, su kokiu tikslu visa tai daro ir kas stovi už nugarų. Rinkimai jau kitą pavasarį – tokiu laiku jiems nebėra nieko švento. Kaunas Rugsėjo 1-ąją švęs Mokslo ir žinių dieną. Linksmai, be pagiežos ir patyčių. O tie, kas nemoka pasidžiaugti drauge su miestu, gali protestuoti – tokia jų valia. Kaunas yra laisvas miestas“, – sakė Kauno meras.

Mero patarėjo T. Jarusevičiaus pasiteiravus, ar galima suprasti, jog užsimindamas apie artėjančius rinkimus V. Matijošaitis deklaruoja savo ketinimą juose dalyvauti, šis teigė, kad čia kalbama tik apie jį kritikuojančių konservatorių dalyvavimą protesto akcijoje ir jau pradėtą rinkimų kampaniją.

„Delfi“ žiniomis, akciją, kurios metu ketinama kaip pridera „pasveikinti“ Kauno merą ir jo sūnus toliau tęsiant verslą Rusijoje, gavus leidimą ketinama surengti dar šį mėnesį. Į ją organizatoriai žada kviesti patį V. Matijošaitį su sūnumis, o šiems neatvykus, užsimenama apie kitą scenarijų.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA