Rekordiniai nuostoliai dviračių savininkams – pataria, kaip apsaugoti savo turtą – Kas vyksta Kaune

Rekordiniai nuostoliai dviračių savininkams – pataria, kaip apsaugoti savo turtą

Vasariškas oras Kaune
R. Tenio nuotr.

Draudikai pastebi ne itin malonias tendencijas dviračių savininkams. Anot „Lietuvos draudimo“ duomenų, ženkliai auga dviračių ir jų dalių vagysčių skaičiai. Šiemet – rekordiniai skaičiai, kai per sausio-liepos mėnesius vagysčių nuostolių sumos išaugo daugiau nei 50 proc., lyginant su pernai metų tuo pačiu laikotarpiu. Daugiausia nuostolių draudikai fiksuoja būtent vasaros laikotarpiu.

Nuostolių sumos ženkliai auga

Šių metų sausio-liepos mėnesiais įmonės duomenimis dėl dviračių vagysčių bendrovės klientai jau patyrė beveik 63 tūkst. eurų nuostolius.

„Tuo pačiu laikotarpiu pernai nuostolių suma vos siekė 30 tūkst. eurų. Jau pernai liepos mėnesį buvo rekordiškai daug dviračių vagysčių, išaugusių daugiau nei dešimt kartų. Akivaizdu, kad šiemet vagys ir toliau nesnaudžia“, – pastebi „Lietuvos draudimo“ Žalų departamento vadovas Artūras Juodeikis.

Daugiausia vagysčių sostinėje, žmonės ne visada pasirūpina tinkama apsauga

Pasak draudimo eksperto, vidutinė nuostolio suma viršijo net 900 eurų, tačiau atskirais atvejais siekė ir kelių tūkstančių eurų sumą. Į dviračius besikėsinantys ilgapirščiai šiemet aktyviausi sostinėje.

„Vagys pasisavina tiek dviračius, tiek ir elektrinius paspirtukus – šiemet didžiulius nuostolius atnešė vienas įvykis, kai buvo pavogti 3 dviračiai ir 3 elektriniai paspirtukai. Sumos buvo tūkstantinės“, – sako A. Juodeikis.

Anot jo, daugelis dviračių pavagiami, nes nebūna prirakinti ar yra laikomi nerakinamose, neprižiūrimose laiptinėse, sandėliukuose. Tokiu atveju policija ir draudikai sunkiai gali pagelbėti, nes patirti nuostoliai už neprirakintus ar nesaugiai laikomus dviračius neatlyginami.

„Vis dėlto svarbu pastebėti, kad vagys geba įsilaužti ir į rakinamas, saugos kameromis stebimas parkingo vietas, pavogti net prirakintas transporto priemones. Gyventojus išties raginčiau labiau saugoti savo turtą – kalbant apie dviračius, dabar geresnės, ypač elektrinės, priemonės gali tekti laukti ir metus, nes kokybiškų prekių šiuo metu labai trūksta. Taigi, jei jus apvogs ir norėsite įsigyti naują daiktą – gali tekti laukti išties ilgai“, – sako draudimo ekspertas.

Svarbus teisingas, tvirtas užraktas, saugoma vieta daiktams laikyti

Artūras Juodeikis sako, kad, siekiant apsaugoti turtą, svarbu pasirūpinti tvirtu užraktu ir jį teisingai naudoti. Vagys per keletą akimirkų gali nukirpti trosinę dviračio spyną, todėl dviratę transporto priemonę saugoti reikėtų tvirta, kieto plieno lydinio U formos spyna.

„Kalbant apie užrakinimą dar svarbu paminėti, kad dviračio savininkai apgalvotai rakintų transporto priemonę – gali nutikti taip, kad grįžę rasite prirakintą tik dviračio ratą be paties dviračio. Geriausia rakinti patį rėmą, prie turėklo ar kito objekto, kurio neįmanoma patraukti neatrakinus spynos“, – sako Artūras Juodeikis.

Anot jo, svarbu pasirinkti ir matomą, apšviestą vietą, kur saugiai prirakinamas dviratis. Vagys aktyvūs ne tik naktį, bet ir šviesiu paros metu, todėl aiškiai matoma vieta gali apsaugoti nuo nelaimės.

„Kitas svarbus patarimas – žymėti ir registruoti savo daiktus. Registracijos lipdukas veikia ir kaip atgrasymo priemonė – vagys mato, jog daiktas yra registruotas, bus ieškomas, todėl nuo nusikaltimo gali būti sulaikyti“, – sako ekspertas.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA