Eiguliuose išėjo pirkti pieno | Kas vyksta Kaune

Eiguliuose išėjo pirkti pieno

D. Biržiečio nuotr.

Penktadienį kelionė apsipirkti Eiguliuose prarado buitinę spalvą, o pienas tapo šiuolaikinio šokio dalimi. Scenos menų festivalis „ConTempo“ kauniečius pakvietė į ekskursiją „Einu pirkti pieno“. Iš šono pažiūrėti tylus būrelis yrėsi per mikrorajono audinį, kurio sociourbanistinės gijos vijosi ekskursantų ausyse ir priešaky.

Prie vieno S. Žukausko gatvės daugiabučio susirinkusius ekskursijos dalyvius į kelią pakvietė laiptinės tarpdury subolavęs gidas pritinkančia firmine kepuraite, kurios originalumas nėra svarbus. Tai buvo tyliausias gidas, kurį teko (ne)girdėti prašalaičiams, ir, ko gero, intymiausias, kurį yra tekę turėti ekskursantams.

Nardant betono labirintais grupelei žmonių prieš akis skleidėsi šokio statistų samplaikos su vietiniam tokiais įprastais, bet išties keistais mikrorajono elementais, šiuolaikinio šokio etiudai improvizuotuose Eigulių soduose ir prirūkytuose salonuose, pienu palaistyta ir stotelėje sužydėjusi meilės istorija.

Galvose skambėjo gido įžvalgos apie mikrorajono įžymybes, specialiai šiai ekskursijai sukurta muzika ir Eigulių gyventojų refleksijos. Garbios poniutės pačios tapo šio meninio-istorinio vyksmo dalimi, smalsiai besidairydamos kieman pro uždarus ar pravirus langus, priklausomai nuo smalsumo ir socialumo lygio.

Kaip skelbia „ConTempo“, Eiguliuose parodyta šiuolaikinio šokio kūrėjų Agnietės Lisičkinaitės ir Gretos Grinevičiūtės ekskursija „Einu pirkti pieno“ – pernai Vilniuje didelio susidomėjimo sulaukusios šokio ekskursijos adaptacija Kaunui.

„Einu pirkti pieno“ pirmą kartą pristatyta 2021 m. sostinės Šeškinės mikrorajone, kuriam ir buvo kurta. Menininkės kartu su kūrybine komanda originalią kūrinio versiją kuo įmanoma labiau pritaikė Eigulių mikrorajono istorijai, architektūrai ir gyventojams.

„Neatsidūrėme Kaune atsitiktinai, festivalis Kaune ir Kauno rajone vyksta nuo 2019 metų. Ši šokio ekskursija buvo surengta Eiguliuose dėl to, kad didžioji dalis kūrybinės komandos kilusi iš Eigulių ir čia užaugusi. Jie šį rajoną pasirinko kaip sentimentalią vietą, kurią pažįsta“, – „Kas vyksta Kaune“ po ekskursijos paaiškino „ConTempo“ vadovė Gintarė Masteikaitė.

Pridūrusi, kad pirmoji projekto stotelė yra A. Lisičkinaitės močiutės bute – dėl to nuspręsta ekskursiją perkelti būtent į Eigulius. Šeškinė Vilniuje taip pat pasirinkta ne šiaip sau, ten yra gyvenusi kita šokėja, Giedrė Kirkilytė-Jankauskienė, kuri kauniečiams pražydo gėlynuose.

„Tai nėra vienkartinis vyksmas. Būtent šis šokio projektas rengiamas tik Eiguliuose, bet festivalio programoje turime daugiau spektaklių, kurie bus pristatyti skirtingose Kauno miesto ir rajono vietose. Bandome padengti kuo daugiau apylinkių, kur nebuvo tokių kultūros injekcijų arba jų yra mažai. Šio festivalio tikslas yra išnaudoti miesto mikrorajonus ir Kauno rajoną kaip sceną“, – sakė G. Masteikaitė.

Pagrindinė festivalio programa prasideda rugpjūčio 1 d. ir vyks tris savaites, iki rugpjūčio 21 d. „ConTempo“ vadovė siūlo nepraleisti dviejų ​​Boris Gibé projektų „L’absolu“ ir „Geismo anatomija“, taip pat atidarymo renginio – Rhizome „Spiralės“ bei operos Palemone „Signal prie Kauno marių“.

„Tikrai tikrai visiems kauniečiams, išskirtinai pažįstantiems miestą rekomenduoju apsilankyti Kamchàtkos spektaklyje „Fugit“, tai yra „Pabėgimas“. Jie pamatys Kauną iš viso kitomis akimis ir sakys „vau, net nežinojome, kad Kaunas yra toks“, – intrigavo G. Masteikaitė.

„Einu pirkti pieno“ atlikėjai: A. Lisičkinaitė, G. Grinevičiūtė, G. Kirkilytė-Jankauskienė, Mantas Stabačinskas, Paulius Markevičius, Sigita Juraškaitė, Emilija Karosaitė, Gabrielė Bagdonaitė, Viktoras Fedorenko, Juozas Veiverys, Idalija Birietienė, Kauno šokio namų senjorų šiuolaikinio šokio kolektyvas su Goda Laurinavičiūte.

Tekstus ausims parašė Sigita Ivaškaitė, muziką sudėjo Dominykas Digimas ir Šeškinės senjorų ansamblis „Auksinis ruduo“. Vadybą užsikrovė Domantė Tirylytė ir Ieva Garlaitė, ekskursiją prodiusavo nepriklausoma šiuolaikinio šokio meno organizacija „Be kompanijos“.

Ekskursijos trukmė – apie valanda. Šokėjai pieno pirkti dar ėjo šeštadienį, eis ir sekmadienį, tačiau visi bilietai į pasirodymus išparduoti, tad akies kampeliu išvysti, bet nebūtinai išgirti šį projektą įmanoma nebent spontaniškai.

„ConTempo“ programą rasite čia.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA