Birštoną nuspalvins jubiliejinis Lietuvos karšto oro balionų čempionatas – Kas vyksta Kaune

Birštoną nuspalvins jubiliejinis Lietuvos karšto oro balionų čempionatas

/ P. Grigaliūno nuotr.

Jau birželio 9-12 dienomis Birštone vyks svarbiausios Lietuvos karšto oro balionų varžybos – jubiliejinis XXX šalies čempionatas „Birštono taurė 2022“. Dėl apdovanojimų varžysis 21 Lietuvos oreivis, o varžybose taip pat turėtų dalyvauti ir svečiai iš Latvijos bei Lenkijos.

„30 metų žymi tam tikrą ribą, o apvalūs skaičiai visada priverčia šiek tiek susimąstyti bei retrospektyviai peržvelgti kai kuriuos dalykus. Prieš jubiliejų visada jaudulio yra. Visgi mes Birštone varžybas organizuojame jau ne pirmus metus, todėl esame pasiruošę sukurti gerą renginį visomis prasmėmis, kad patenkinti būtų tiek dalyviai, tiek žiūrovai“, – kalbėjo vienas čempionato organizatorių, oreivių klubo „Audenis“ vadovas Žydrūnas Kazlauskas.

Kaip rašoma Lietuvos oreivių federacijos pranešime žiniasklaidai, oro balionai jau daugeliui žmonių yra neatsiejami nuo Birštono. Pats miestas žavi savo vaizdais, Nemuno kilpų regioniniu parku.

„Aviacine prasme skraidyti čia oro balionams yra patogu dėl to, kad čia yra nekontroliuojama oro erdvė, priešiningai negu didžiuosiuose miestuose. Dėl to turime daug daugiau laisvės užduočių parinkimui. Varžybų direktorius turi daugiau galimybių priimti įdomesnius sprendimus. Ne paslaptis, kad sportininkai, net ir besivaržydami, nepraleidžia progos pasigrožėti aplinkui esančiais vaizdais, kurie tikrai yra įspūdingi žvelgiant iš jau pusės km aukščio“, – aiškino Ž. Kazlauskas.

Pakilus aukštai virš Birštono, galima matyti ne tik Nemuno kilpų regioninį parką, bet ir Kauną, Alytų ar Elektrėnus. Vaizdai nei vieno nepalieka abejingo.

Didžiausias iššūkis rengiant karšto oro balionų varžybas, dažniausiai susiję su orais. Ž. Kazlausko teigimu, kol kas orų prognozės yra palankios ir tikimasi, jog didžiąją dalį skrydžių pavyks atlikti. Šiek tiek lietaus prognozuojama pirmąją renginio dieną – ketvirtadienį, tačiau skrydžiai tądien vyks vėlai vakare, kai dažniausiai oro sąlygos jau būna palankios.

Pirmasis varžybinis skrydis numatomas ketvirtadienį 19 val. Penktadienį ir šeštadienį rytiniai skrydžiai numatomi 5.30 val., vakariniai – 19 val. Paskutinis skrydis planuojamas sekmadienį 5.30 val. Renginio programa žiūrovams gali keistis pagal oro sąlygas.

Čempionate nedalyvaus praėjusių metų čempionas Laurynas Komža, bet varžysis pernykščiai prizininkai Vytas Kerdokas ir Tadas Gegevičius bei kiti Lietuvos rinktinės nariai. Birštone startuos ir pats Ž. Kazlauskas bei dar keli „Audenio“ nariai.

„Oreivystės sporte pasakymas „namų sienos padeda“ nėra labai reikšmingas. Žinoma, pasirenkant pakilimo vietas, tai gali kažkiek lemti ir galbūt galima kiek greičiau susiorientuoti bei nuvažiuoti į tam tikrą vietą, tačiau iš esmės visi pilotai yra labai gerai besiorientuojantys ir jiems logistika bei navigacija nėra sudėtingi dalykai. Šiame čempionate, kaip ir kituose, nugalės meistriškumas ir patirtis“, – teigė Ž. Kazlauskas.

Lietuvos karšto oro balionų čempionatas vyks Birštono miesto šventės metu. Organizatoriai žada suteikti galimybę žiūrovams patogiai stebėti skrydžius bei grožėtis pačiais balionais.

„Esant galimybei, rytiniai ir vakariniai pakilimai planuojami iš pievos lauko, esančio priešais „Vytautas SPA“. Kai kurie taikiniai – kryžiai – turėtų būti didžiojoje pievoje šalia Birštono tvenkinių arba miesto estradoje. Galbūt ir mokyklos stadione. Tai atviros ir visiems gerai matomos vietos“, – aiškino „Audenio“ vadovas.

Skrydžių laikus bei kitus naujienas bus galima sekti „Audenio“ puslapyje socialiniame tinkle „Facebook“. Rezultatus bei balionų skrydžius sekti galima watchmefly.net sistemoje.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA