Po dramatiškos kovos LKL čempionais tapo principinis „Žalgirio“ varžovas | Kas vyksta Kaune

Po dramatiškos kovos LKL čempionais tapo principinis „Žalgirio“ varžovas

delfi.lt 2022/06/07 21:54

Nors antradienio vakarą Vilniaus „Rytas” ne kartą atsiliko dviženkliu skirtumu, savo tikslą Giedriaus Žibėno auklėtiniams pasiekti pavyko. Sostinės komanda sausakimšoje „Jeep“ arenoje 79:76 (17:23, 18:32, 21:18, 23:14) palaužė Panevėžio „Lietkabelį“ ir laimėjo Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalo seriją 4-1.

Laimėję ketvirtas serijos rungtynes paeiliui vilniečiai LKL čempionais tapo pirmą kartą nuo 2010-ųjų.

Tiesa, įsirašyti šią lemiama tapusią pergalę nebuvo lengva.

Kur kas energingiau pradėjęs rungtynes „Rytas“ greitai išsiveržė į priekį 9:2 ir „Lietkabelio“ treneriui Nenadui Čanakui neliko nieko kito, kaip prašyti minutės pertraukėlės. Ji suveikė: panevėžiečių legionierių iš Serbijos pastangų dėka rezultatas kėliniui dar neįpusėjus tapo lygus (9:9), o netrukus svarstyklės nukrypo į svečių pusę (9:16). Po pirmųjų 10 min. „Rytas“ krepšininkai buvo besivejančiųjų vadimenyje – 17:23.

Įpusėjus antrajam kėliniui po Kristupo Žemaičio baudų metimų „Ryto“ deficitas pasiekė 14 taškų (28:42), o sužaidus 20 min. vilniečiai atsiliko 35:44.

Per permainingą trečią kėlinį vilniečiai šiek tiek priartėjo, tačiau po 30 min. vis tiek atsiliko nuo Panevėžio komandos 56:62.

Reguliariojo LKL sezono MVP, tačiau šioje serijoje beveik nežaidęs „Ryto“ vidurio puolėjas Ivanas Buva tris kėlinius praleido ant atsarginių suolo, tačiau ketvirtojo kėlinio pradžioje G. Žibėnas kroatą metė į aikštę. Ir neprašovė.

Lemiamame kėlinyje „Rytas” tritaškiais keletą kartų sumažino atsilikimą iki minimumo (61:62, 64:65), o likus žaisti 5 min. Margiris Normantas po itin ilgos persvaros tolimu šūviu išvedė šeimininkus į priekį 67:65.

Likus kiek daugiau nei 3 min. penktą pražangą prieš I. Buvą užsidirbo vienas iš svečių lyderių Djordje Gagičius, „Lietkabelis“ itin šiurkščiai suklydo išsimesdamas kamuolį iš uždirbio, tačiau net ir tada svečiai nepalūžo – Gabrielius Maldūnas likus 56 sek. sugrąžino „Lietkabeliui“ pranašumą (75:76).

Likus 31 sek. būtent I. Buva baudų metimais vėl išvedė „Rytą“ į priekį – 77:76, pranašumą baudomis dar padidino Lukas Uleckas, o paskutinę sekundę pratęsimą tritaškiu išplėšti galėjęs Gediminas Orelikas metė netaikliai.

Abiejų komandų statistikos rodikliai buvo panašūs, tačiau svečiams lemiamu momentu koją ir vėl kyštelėjo kova dėl atšokusių kamuolių, kurioje „Rytas“ buvo pranašesnis 38-30.

„Rytas“: Margiris Normantas 15 (3/4 trit.), Lukas Uleckas 14, Arnas Butkevičius 12, Speedy Smithas 9 (8 rez. perd.), Mindaugas Girdžiūnas 9, Gytis Radzevičius, Vaidas Kariniauskas, Jarvis Williamsas (6 atk. kam.) ir Ivanas Buva (6 min., 4 atk. kam.) – po 4, Tanneris Leisneris ir Evaldas Kairys – po 2 taškus.

„Lietkabelis”: Gediminas Orelikas 16 (3/5 trit.), Nikola Radičevičius 15, Gabrielius Maldūnas 15 (7/9 dvit.), Kristupas Žemaitis 11, Vytenis Lipkevičius 9 taškai.