„Santaka“ nuo kito kranto: šimtai atlikėjų, milžiniška scena ir trumpiausias pasaulyje skulptūros pristatymas – Kas vyksta Kaune

„Santaka“ nuo kito kranto: šimtai atlikėjų, milžiniška scena ir trumpiausias pasaulyje skulptūros pristatymas

https://videopress.com/v/KlGfCMJe

Kur buvęs, kur nebuvęs su sprogstančiais pumpurais ir kvepiančiomis žiedų kekėmis užgriuvo pavasaris. O atšilus orui, traukia prie vandens – kaip tik šis gyvybės junginys taps antro didžiojo „Kaunas 2022“ renginio pagrindiniu siužeto siūlu. „Santaka“ kauniečius ir miesto svečius kvies panirti į grandiozinį šviesos, garso ir judesio šou mieste ant Neries ir Nemuno susitaikymo slenksčio.

Virš 10 įvairiausio dydžio laivų, vaizdo projekcijos, didžiuliai ekranai ir apie 200 atlikėjų: šokėjų, akrobatų bei tarptautinio garso dainininkų. Jamala, Giedrė su Jessica Shy, Linas Adomaitis, „Beissoul & Einius“ – tik keli atspindžių nudažyto renginio vardai. Šou vyks ant kranto, dviejose Užnemunės gatvės pusėje prišvartuotose baržose ir vandenyje. Santakoje laukiama apie 20 tūkst. žiūrovų, kuriems gali praversti skėčiai, tačiau „Santaka“ nepriklausomai nuo dangaus išdaigų įvyks!

„Kas čia bus ir kaip čia vyks, žino tik Dievas. Esame gamtos valioje. Čia yra šou, kuris labai priklausys nuo oro. Jis unikalus, nes tokio nepakartosi, jeigu kitąsyk darytum, būtų viskas kitaip. <…> Kauno santakoje yra gražiausi nejūriniai saulėlydžiai. Dvi upės – dažniausiai, skirtingų spalvų. Jos yra skirtingų temperatūrų, charakterių, kaip žmonės, kauniečiai, mes visi. „Santaka“ yra mūsų priešybių susijungimas, konfliktas ir mūsų susitarimas“, – likus dviem paroms iki „Santakos“, kalbėjo Kauno mito kuratorius Rytis Zemkauskas.

„Santakos“ šou, pažymėjo jis, yra apie pasirinkimus, konfliktą su savimi, tiesos ieškojimą, apie tai, kad nuo smulkių pasirinkimų priklauso ateitis. Visąlaik šou metu pasakotojas siūlys rinktis: save ar kitą, žmogų ar mašiną, prieš srovę ar pasroviui.

Pasak R. Zemkausko, parašyti scenarijų tokiam šou yra labai lengva, kūryba čia esą paprasta, o sunkiausia įgyvendinimas, techninis darbas. „Kaunas 2022“ techninei komandai perprasti Nemuną užtruko metus. Čia viskas išmatuota, atlikti moksliniai tyrimai apie upę, žmonės sekundėmis žino, kaip veikia hidroelektrinė, kaip funkcionuoja Lietuvos vandens keliai – organizatoriams teko viską išmokti.

Mitinis Kauno žvėris jau nubudęs, pamažu slenka ir po „Santakos“ šou, lygiai vidurnaktį, pasirodys šalia „Žalgirio“ arenos. „Tai bus pats trumpiausias skulptūros atidarymas pasaulyje, truks tik vieną minutę. Kas pavėluos, nieko nepamatys, už tai galės pasižiūrėti į skulptūrą, kuri ilgai liks“, – šypsojosi R. Zemkauskas.

Kaip sakė į generalinę repeticiją atvykęs „Kaunas 2022“ ambasadorius Linas Adomaitis, su jaunimo choru „Exaudi“ atliksiantis sūnui Jokūbui parašytą kūrinį „Šviesa spindės tamsooje“, Kauno santaka yra nuostabiausia vieta Lietuvoje.

„Truputėlį keista, lipi lipi, galvoji, kada tas viršus, paskui užlipi ir žiūri, scena. Nuo scenos, aha, čia buvo mano mokykla, čia bažnyčia, kurioje meldžiamės, čia repeticijos vyksta, čia mano draugas gyvena. Viskas matosi, tai tiesiog nuostabu“, – L. Adomaičio žodžiais, šeštadienio pasirodymas bus, ko gero, įdomiausias jo karjeroje.

KEKS 2022 generalinė repeticija

Apie 200 kostiumų dizaineris Egidijus Rainys sukūrė, kaip pats įvardijo, per ekstremaliai trumpą laiko tarpą – maždaug mėnesį. Išskirtinai aprengti bus du chorai, operos solistai, popatlikėjai, šokėjai, akrobatai. Akį trauks ryškiai geltona, oranžinė, ciklameno, kitos itin ryškios spalvos.

„Kostiumai dideli, ryškūs, spalvingi, blizgūs, kai kurie – su šviesos diodais. Kiekvienam atlikėjui kostiumai buvo siuvami specialiai, tariamasi su jais, derinama pagal kūrinius, nuotaiką. Norėjosi kurti tam tikrą intrigą – kas bus toliau?“ – teigė E. Rainys.

„Kaunas 2022“ didžiųjų renginių vadovė Greta Klimavičiūtė-Minkštimienė atkreipė dėmesį, kad jau penktadienį atsidaro santakoje sumontuotas bokštas, iš kurio bus galima apžvelgti abi upes. Svarbus šeštadienio ir sekmadienio akcentas taip pat yra lyno akrobatės Cie Basingos pasirodymas prie Kauno pilies, kuomet grojant muzikai artistė eis lynu.

Renginių savaitgalį bus daugiau nei 30, pasirodymų scenose – virš 20, visa tai realybe verčia apie 200-300 žmonių techninis personalas. Šeštadienio vakarą, 22 val., Kauną užliesiančiame didžiajame „Santakos“ renginyje, G. Klimavičiūtės-Mikštimienės žiniomis, ruošiamasi priimti apie 20 tūkst. žiūrovų, per visą savaitgalį šventėje turėtų apsilankyti apie 50 tūkst. žmonių.

Kiemų šventė Laisvės alėjoje

Kauno miesto 559-ojo gimtadienio šventė, šiemet tapusi Europos kultūros sostinės renginių dalimi, prasidėjo jau penktadienį. Į Laisvės alėją sugrįžo kaimynus prie stalų sukvietusi Kiemų šventė, koncertai skamba Senamiesty.

Visą gegužės 20-22 d. renginių programą rasite čia.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA