Kauno autobusais keliaus Homeras, K. Binkis ir V. Grainytė – Kas vyksta Kaune

Kauno autobusais keliaus Homeras, K. Binkis ir V. Grainytė

Tarptautinis rašytojų ir knygų festivalis „Kauno literatūros savaitė“, kurį organizuoja Vytauto Didžiojo universitetas (VDU), miesto autobusų keleivius kviečia pakelti akis ir atrasti žinomų ir nežinomų literatūros veikalų citatas. Festivalio organizatoriai tikisi, kad skelbimai su literatūros klasikų ir šiuolaikinių autorių ištraukomis privers nusišypsoti, susimąstyti, taps pašnekesio tema ar paskatins dažniau pasivažinėti viešuoju transportu, nes skirtingais maršrutais važinėja skirtingi autoriai.

„Šitą idėją puoselėjau seniai, nuo tada, kai studentaudamas Londono metro, šalia komercinių reklamų pamačiau literatūrines citatas. Svarbiausias mūsų tikslas – priartinti literatūrą prie kasdienės aplinkos. Juk tokiame mieste kaip Kaunas viešasis transportas yra neatskiriama daugelio miestiečių gyvenimo dalis.

Pamanėme, kad viešojo transporto erdvė gali pasiūlyti galimybę sužinoti ką nors naujo, o ne vien skaičiuoti likusias stoteles ar spoksoti į telefono ekraną. Turiu vilties, kad ši akcija Kaune neliks vienintelė, kad ja paseks ir kiti Lietuvos miestai“, – apie kultūrinę-edukacinę iniciatyvą pasakoja Kauno literatūros savaitės meno vadovas Laurynas Katkus.

Kaip rašoma VDU pranešime žiniasklaidai, akcijos organizatoriai paprašė festivalio kolegijos narių, literatūros žinovų ir kritikų pasidalinti mėgstamiausiomis Kauno, Lietuvos ir pasaulio rašytojų citatomis.

Citatos autobusuose / Organizatorių nuotr.

„Klausėme – kas jums pirmiausia ateina į galvą, prisiminus tą ar kitą rašytoją? Norėjome, kad kauniečiai įsitikintų, jog lietuvių literatūra kalba ne tik apie gamtą ir tėvynę, o apie daug daugiau dalykų. Norėjome, kad ištraukos suteiktų akstiną pasidomėti, trauktų įsimenančiais vaizdiniais, sąmojumi ar lyriška atmosfera,“ – intriguoja Laurynas Katkus.

Su kai kuriais citatų autoriais kauniečiai jau turėjo progos susitikti praėjusių metų festivalyje, su kitais susitikimai dar laukia šią gegužę, pavyzdžiui, su Vaiva Grainyte, Sandra Bernotaite, Eka Kurniawanu ar Piotru Adamczyku.

Organizatoriai kviečia fotografuoti ir dalintis patikusiomis citatomis socialiniuose tinkluose, parašant, kur ir kokiu autobusu keliavote ir kokį autorių sutikote bei pridedant grotažymę #literaturossavaite.

Ši akcija yra įžanga į tradicija tampantį tarptautinį rašytojų ir knygų festivalį „Kauno literatūros savaitė“, kuris vyks gegužės 4–8 dienomis. Festivalio programoje – užsienio ir Lietuvos, jaunieji ir pripažinti, skaitytojams gerai žinomi rašytojai ir poetai.

Tarptautinis rašytojų ir knygų festivalis „Kauno literatūros savaitė“ yra „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ programos dalis.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA