Didieji prekybos tinklai atsisako rusiškų ir baltarusiškų prekių, stabdo jų užsakymus | Kas vyksta Kaune

Didieji prekybos tinklai atsisako rusiškų ir baltarusiškų prekių, stabdo jų užsakymus prekybą stabdo ir „Barbora“, „Rimi“, „Mineraliniai vandenys“

BNS / Erika Alonderytė, Roma Pakėnienė 2022/02/24 18:31
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Vienas didžiausių Lietuvoje mažmeninės prekybos tinklų „Maxima“ pranešė iš prekybos išimantis prekes, pagamintas Rusijoje ir Baltarusijoje. Be to, stabdomi tolesni užsakymai šių šalių tiekėjams. Užsakymus stabdo ir prekybos tinklas „Norfa“.

„Kaip ir iki šiol, sekame sąrašą juridinių asmenų, įtrauktų į ES sankcijų paketą ir nebendradarbiaujame su sankcijų sąraše esančiais tiekėjais“, – pranešė „Maxima“.

Anot jo, iki šiol rusiškos kilmės prekių pardavimai sudarė 0,8 proc. visų tinklo pardavimų, o didžiausią jų dalį sudarė alkoholiniai gėrimai, sausi pusfabrikačiai ir padažai bei karamelės, mažesnę dalį – arbata bei sausa bakalėja, pavyzdžiui, saulėgrąžos.

Baltarusiškos kilmės prekės „Maximoje“ sudaro 0,5 proc. visų pardavimų, o didžiąją jų dalį generuoja 50 prekių: alkoholiniai ir nealkoholiniai gėrimai, žuvies produktai, gematogenas.

iš savo asortimento prekes, pagamintas Rusijoje ir Baltarusijoje, išima ir elektroninė maisto ir kasdienių prekių parduotuvė „Barbora“.

„Barboros“ pranešime nurodoma, kad asortimente nebeliks šioje šalyse pagamintų alkoholinių ir nealkoholinių gėrimų, sausų pusfabrikačių, padažų bei karamelės, arbatos pakeliuose, tokios sausos bakalėjos kaip saulėgrąžos, baltarusiškų žuvies produktų ir hematogeno.

Pranešime nurodoma, kad rusiškas ir baltarusiškas prekes iš asortimento „Barbora“ išims visose šalyse, kuriose veikia – Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Lenkijoje.

Prekybos tinklas „Norfa“ teigia, jog rusiškų prekių likučius parduos, tačiau naujų užsakymų tinkle nebebus.

„Užsakymų naujų iš Rusijos nebus, lygiai taip pat, kaip ir nėra užsakymų iš Baltarusijos po lėktuvo istorijos. Tai yra labai nedaug prekių, bet ne tame esmė, vadovybė priėmė tokį sprendimą ne dėl apimčių, o dėl to, kad prasidėjo karas“, – BNS sakė „Norfos“ atstovas Darius Ryliškis.

„Iki“ tinklo atstovė sako, kad baltarusiška produkcija bendrovė neprekiauja, o rusiškos produkcijos apimtys taip pat sumažintos iki minimalių. Vėliau ji patikslino, kad įmonė nusprendė parduoti likučius, o naujų užsakymų nebepriimti.

„Šiuo metu peržiūrime likučius, pagrinde yra degtinė ir keletas kitų produktų, ir darysime sprendimą“, – BNS sakė „Iki“ komunikacijos vadovė Vaida Budrienė.

Ji pabrėžė, kad visos prekės perkamos iš lietuviškų tiekėjų.

Prekybos tinklas „Lidl“ teigė baltarusiška ir rusiška produkcija neprekiaujantis visai.

Apie sprendimą stabdyti rusiškos ir baltarusiškos produkcijos distribuciją Lietuvoje pranešė ir įmonių grupės „MV GROUP“ valdoma bendrovė „Mineraliniai vandenys“. Pasak pranešimo, atsisakoma visų naujų bei ieškoma galimybių atšaukti dalį pakeliui esančių importo užsakymų.

„Kategoriškai smerkiame Rusijos karinę agresiją. Esame įsitikinę, kad pilietiškas požiūris yra aukščiau verslo interesų, todėl priėmėme sprendimą įšaldyti partnerystes su rusiškais ir baltarusiškais prekės ženklais neribotam laikui“, – sako „MV GROUP“ generalinis direktorius Marijus Cilcius.

Papildyta 20:26 val. „Rimi“ irgi stabdo prekybą rusiškais produktais

Solidarizuojantis su Ukraina ir ukrainiečiais, kurių daugelis yra „Rimi Baltic” darbuotojai ir klientai, taip pat būdami griežtai prieš karinę agresiją ir Rusijos pradėtą invaziją į Ukrainą, „Rimi Baltic” stabdo rusiškų prekių tiekimą į savo parduotuves, skelbiama įmonės pranešime.

Šis „Rimi Baltic” priimtas sprendimas reiškia, kad nuo šiol visose beveik trijuose šimtuose „Rimi” parduotuvių Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje šios prekės bus pašalintos iš asortimento. „Rimi Baltic” informuoja savo tiekėjus, kad nuo šiol stabdo Rusijos kilmės prekių pirkimą.

Šiuo metu „Rimi Lietuva” parduotuvių asortimente Rusijoje pagamintos prekės sudaro mažiau nei 1 proc. Nors tai ir labai nedidelė produktų dalis, įvertindami šiuo metu Ukrainoje susidariusią kritinę situaciją nusprendėme stabdyti Rusijoje pagamintų prekių pirkimus, tiekimą ir prekybą – prekės bus pašalintos iš lentynų.

„Esame bendrovė, kurioje kartu dirba įvairių tautybių, amžiaus ir kultūrų žmonės, – sako Vaidas Lukoševičius, „Rimi Lietuva“ generalinis direktorius. – Mes visi žinome, kad svarbus ne tik maistas, bet ir pragyvenimo galimybės, todėl bendradarbiaudami su institucijomis ieškosime būdų, kaip galėtume padėti Ukrainos pabėgėliams, pavyzdžiui, įdarbinant juos „Rimi.”

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA