Kauno rotušėje pradėti apdegusios eglutės tvarkymo darbai – Kas vyksta Kaune

Kauno rotušėje pradėti apdegusios eglutės tvarkymo darbai

/ E. Šostakaitės nuotr.

Makabriško poelgio miesto centre padariniai jau pradėti šalinti, Kauno rotušės aikštėje jau dirba darbininkai, kurie tvarko pagrindinę egle, kurią šią naktį piktavališkai padegė dabar jau sulaikytas jaunuolis. Čia bus nurinktos apdegusios girliandos, sudėtos naujos eglių šakos, kad eglutė vėl galėtų džiuginti atvykstančius jos lankytojus.

1.43 val. gautas pranešimas į įvykio vietą sukvietė Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos (PGV) ugniagesius, kurie operatyviai darbuodamiesi su dviem automobilinėm cisternom ir keltuvu eglutę užgesino vos per kelias minutes. Tačiau gaisro metu apdegė gan didelis plotas eglės šakų, apgadintos dekoracijos ir girliandos.

Šiuo metu miesto centre vyksta eglutės tvarkymo darbai, čia atvykęs bokštelis, su kuriuo darbininkai pasiekia aukštesnes eglutės vietas ir nurinkinėja apdegusias girliandas. Kaip minėjo eglutės kūrėja Jolanta Šmidtienė, girliandą atkurti bus sudėtingiausia, nes ant eglutės ji nugulė pirmiausia ir yra sujungta į bendrą tinklą, todėl reiks daug laiko viską nurinkti ir vėl sukonstruoti, jog ši veiktų kaip anksčiau.

„Girliandų tinklas darytas, pirmiausia žalias tinklas, tada baltas tinklas, o jos tarpusavy sujungtos visos, atskirais segmentais, bet į bendrą visumą. Mūsų elektrikai važiuos žiūrėti, jie atsimena kur buvo jungta ir bandys tvarkyti. Bet atrankioti ten kiekvieną nudegusį nenudegusį bus labai sudėtinga.

Paprasčiau būtų iš naujo visas lemputes uždėt, bet kadangi norim išsaugot viską, tai nesinori ardyti visko. Ta juosta, tas randas eglutės pasipildys jau šiandien šakomis, savaitės pradžioje planuojame, kad drugeliai atsiras, kažkiek atsarginių turim, bet ne visus. Smilgas žiūrėsim kaip seksis daryti, kaip dažai džius. Ačiū Dievui oras šiandien toks palankus“, – apie numatytus darbus kalbėjo J. Šmidtienė.

Anot menininkės, gaisro metu suniokta apie trečdalį visos eglutės, nors tikrieji nuostoliai pasimatys atkūrus eglutę, paaiškės kiek priemonių atstatymui buvo sunaudota.

Menininkė tikisi, jog per savaitgalį bus atkurtas eglutės kūnas, pagrindinės vietos uždengtos naujomis eglių šakomis, o dekoracijos čia nuguls kiek vėliau, nes dekoracijos turi būti iš naujo pagamintos, išpjaustyti drugeliai.

Dalis eglutės dėl tvarkymo darbų apjuosta apsaugine tvora.

Žmonės įvykio metu nenukentėjo, o padegėją sulaikė Kauno apskr. VPK pareigūnai. Šis bandė sprukti automobiliu, bet buvo sulaikytas A. Juozapavičiaus prospekte. Sulaikymo metu nukentėjo vienas pareigūnas.

Eglutė nukėlė į vasaros sodą

Šiais metais pagrindiniu šiltų Kalėdų simboliu tapo daugiau nei 600 įvairaus dydžio ryškiaspalvių drugelių. Jie pagaminti iš lazeriais pjaustyto specialaus organinio, perregimo ir įvairiaspalvio stiklo. Kiekvienas jų pritvirtintas prie specialių laikiklių. Šios dekoracijos sukūrė plazdėjimo ore įspūdį, tarsi supdamos žalią šiltų Kalėdų eglę.

Kalėdinio miestelio erdvę papildė 14 aukštų, baltų smilgų pievelių, ant jų taip pat nutūpė drugeliai. Jų gamyboje speciali balta faktūra karpyta rankomis ir karšto oro pagalba klijuota prie plėvele aptrauktų smilgų burbuolių. Taip išgautas žiemiškas apsnigto augalo efektas.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA