Kauno kalėdinės eglutės įžiebime pasirodys SEL, Rotušės aikštėje – griežti ribojimai – Kas vyksta Kaune

Kauno kalėdinės eglutės įžiebime pasirodys SEL, Rotušės aikštėje – griežti ribojimai

Eglutės spaudos konferencija
R. Tenio nuotr.

Trečiadienį žiniasklaidos atstovai buvo pakviesti į Rotušės aikštę, kur ant žaliaskarės jau tupia vasariški drugeliai – čia pristatyti kauniečių laukiantys šventiniai renginiai, įžiebimo koncerto ir Kalėdų miestelio koncepcija. Jau šį šeštadienį Kaune rinksis būrys muzikos žvaigždžių, nors gyvai jų pasirodymus galės stebėti rinktinė publika. Šalyje galiojantys pandemijos reikalavimai koregavo ir kūrybinius eglutės bei kalėdinio miestelio sprendimus.

Rotušės aikštė bus uždaryta

Kaip pristatyme sakė savivaldybės Kultūros skyriaus vedėja Agnė Augonė, pagrindinis šventinio laikotarpio akcentas – kalėdinės eglutės įžiebimas – tradiciškai vyks paskutinį lapkričio šeštadienį, 27 dieną. Televizinis koncertas prasidės 17.30 val.

„Koncerte pasirodys žinomi atlikėjai: Iglė, Ieva Zasimauskaitė, Rafailas Karpis, visame renginyje gros Leonas Somovas. Visų atskleisti nenoriu, kad pamatytumėte transliacijos metu, pasirodys ir Egidijus Dragūnas. Vienintelis išskirtinumas šiemet – kad koncertas skirtas tik televizijai, todėl miestiečius raginame šiltai stebėti įžiebimą iš namų, juolab, kad koncerto filmavimai vyks dviejose miesto vietose“, – kalbėjo A. Augonė.

Dalis filmavimų vyks Rotušės aikštėje, už tai visą įžiebimo dieną čia bus ribojamas eismas. Įvažiavimai bus užtverti, čia negalės patekti automobiliai, numatyta riboti ir pėsčiųjų patekimą į aikštę.

„Kadangi koncertas vyks tik per televiziją, į aikštę per įžiebimą šiemet kviečiame išskirtinę auditoriją – vaikus su negalia. Mums rūpi jų sveikata, jaučiamės atsakingi, kad rotušėje jie jaustųsi saugūs. Tai viena priežasčių, kodėl bus ribojamas patekimas į aikštę. Ši publika pasirinkta dėl to, kad gruodžio 3-iąją yra Tarptautinė neįgaliųjų žmonių diena. Pagalvojome, kad tie vaikai, turbūt, įprastomis sąlygomis negali atvykti prie eglutės ir pamatyti koncerto. Šiemet eteryje bus šie vaikai“, – paaiškino Kultūros skyriaus vedėja.

Įžiebimą tiesiogiai stebėti bus galima ir portale „Kas vyksta Kaune“, daugiau informacijos apie transliaciją rasite čia.

Tuo metu Naujiesiems metams, anot A. Augonės, didelių veiklų kol kas neplanuojama. Yra minčių pasveikinti miestą, 2022 m. tapsiantį Europos kultūros sostine, tačiau tai dar derinama, o dabar pagrindinis akcentas yra Kalėdos.

Panardins į rojaus pievą

Pasak ilgametės Kauno kalėdinių dekoracijų kūrėjos Jolantos Šmidtienės, dabar toks laikas, kai visi esame sušalę ne tik nuo oro, bet ir nuo situacijos, vykstančios jau antri metai.

Eglutės spaudos konferencija
J. Šmidtienė šiemet Kalėdų miestelyje norėjo šilumos / R. Tenio nuotr.

„Vasariškos eglutės sprendimas buvo keistas ir man pačiai, bet pagalvojau, kad Kalėdų medis yra simbolis pažadėtojo rojaus, kad mus išganys, matysime tą Pažadėtąją žemę. O koks rojus yra? Vienareikšmiškai tai didelis komfortas, šiluma, grožis, malonumas, jį žmogiškai mąstydami įsivaizduojame šiltą, gražų, dažnas mato tropinę šalį, jūrą, pakrantę.

Kita vertus, tas rojus yra čia ir dabar. Dažnai ne visi jį pamatome ir nemokame juo džiaugtis. Šią eglutę kurdama galvojau, koks rojus vasarą yra įkristi į smilgų pievą ir matyti dangų pro linguojančias smilgas, jausti praskrendantį drugelį, tarsi pievos angelą. Taip gimė ta idėja – kodėl gi svajonių medis negalėtų būti lietuviško rojaus sodas, rojaus pieva“, – žaliaskarės idėją praskleidė J. Šmidtienė.

Jos teigimu, drugelių ant eglutės nutūps daugiau nei planuota, nes dedi ir vis nepakanka – jų bus apie 600, maždaug tiek pat gali būti ir smilgų. Eglės spalvinė gama parinkta žalia, nes kalėdinis medis, menininkės žodžiais, vis tiek žalias žalias iki pat dangaus.

Kalėdinių papuošimų dirbtuvės

„Ir mūsų planeta žalia, tai yra gyvybės medis, tad ir drugeliai turi tokį atspalvį“, – pridūrė J. Šmidtienė.

Praėję metai davė pamokų

Kūrėja sakė visą aikštę norinti sujungti su eglutės kompozicija, aplink Rotušės aikštę taip pat atsiras pievos salelės, smilgos, ant kurių tūps drugeliai, jais tarsi taps ir patys dekoracijų stebėtojai. Nebus sūpynių ar kažkokių kontaktinių elementų, bet išeis labai gražios fotografijos.

„Buvo svarstoma kurti eglę, į kurią būtų galima įeiti, nes tokia tradicija Kaune tikriausiai jau yra daugiau kaip 10 metų, tačiau po pernykštės praktikos, kai įėjimą turėjome uždaryti, nusprendėme geriau daugiau investuoti į aplinką. Prie eglutės bus galima prieiti, ji nebus aptverta, tačiau į vidų patekti – ne“, – nurodė J. Šmidtienė.

Prekybą vykdys pagal pandemijos reikalavimus

Kalėdinės veiklos mieste vyks visą šventinį laikotarpį. Pasak A. Augonės, savaitgaliais prie eglutės atrakcijos bus labiau orientuotos į vaikus, jų tėvelius. Kvies kojūkininkų pasirodymai, mimų pora, veidrodinė pora, veiks Kalėdų Senelio rezidencija, kurioje bus galima Seneliui palikti laišką.

„Visos mūsų kultūros įstaigos organizuoja veiklas kalėdiniu laikotarpiu, jų programas bus galima pamatyti internete. Dar vienas išskirtinumas – Kūčių vakarą Rotušės aikštėje skambės kalėdinės giesmės, miestiečiams skirtas koncertas vyks 20 val. Stebėsime, reguliuosime srautus, jeigu žmonių susirinks labai daug. Esame pasiruošę visiems atvejams“, – patikino A. Augonė.

Eglutės spaudos konferencija
Kupoluose bus galima įsigyti skanėstų, bet juose leisti laiką – ne / R. Tenio nuotr.

Kalėdinio miestelio kupoluose veiklos bus organizuojamos vadovaujantis operacijų centro vadovo sprendimu. Pagal šiandieninius reikalavimus, miestiečiai galės įeiti į vidų apsipirkti, bet ten sėdėti, kokios buvo pirminės savivaldybės mintys, negalės.

Visiems papuošimams – 260 tūkst. eurų

Kultūros skyriaus vedėja pažymėjo, kad eglutės ir visos Rotušės aikštės papuošimui šiemet skirta iki 160 tūkst. eurų. Biudžetas dar tikslinamas, renginio organizatorius formaliai yra savivaldybės valdomas Kauno kultūros centras.

Eglutės spaudos konferencija
A. Augonės teigimu, galutinė švenčių kaina paaiškės po kalėdinio laikotarpio / R. Tenio nuotr.

„Planuojame neviršyti 160 tūkst. eurų, orientuojamės į praėjusių švenčių biudžetus. Visi šventiniai papuošimai, kalėdinis apšvietimas miestui atsieis apie 260 tūkst. eurų. Suma gali pamažėti, nes biudžetas nėra galutinis. Tik įvykus įvairioms veikloms jis tampa iki galo aiškus, ir praėjusių metų patirtis parodė, kad dėl pandeminių pasikeitimų daug kas neįvyko ir stipriai sutaupėme“, – aiškino A. Augonė.

Apie Kalėdas Kaune daugiau sužinoti galima specialiame internetiniame tinklalapyje – ten naujinama informacija pagal šalyje galiojančius kovidinius reikalavimus.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA